Jump to content

Cric pentru BMW F30


Invers

Recommended Posts

Salut,

 

Am si eu o intrebare , de unde pot cumpara un cric care sa se potriveasca la modelul Bmw F30.

De la reprezentanta am vazut ca este destul de scump, totusi e un cric, nu prea tine cu piese originale de calitate si etc,rotile le schimb de 2 ori pe an , vara iarna.

Vreau cric deoarce imi e mult mai greu sa incarc rotile in portbagaj, sa le duc , sa le aduc , decat sa mi le schimb singur in curte.

 

A gasit cineva vreun model ieftin care sa intre in acele patrate de plastic , care sunt punctele de sustinere?

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

http://realoem.com/bmw/partxref.do?part=71102182448+&showeur=on

 

aici ai modelele de pe care poti lua cric-ul,cauta pe la colegii cu dezmembrari,ar trebui sa gasesti de E90/E60. nou cred ca e vreo 500 lei

 

PS:acum vad codul care l-ai dat tu colegilor cu piese este pentru tot setul!manusi, cric ,cheie cric si ce o mai fi pe acolo :)

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

De ce nu iti cumperi un " crocodil " ?

 

M-am gandit si la alternativa asta, impreuna cu un "Jack Pad adapter" http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-3-SERIES-98-E46-E90-E91-E92-E93-F30-M3-JACKING-TOOL-JACK-POINT-ADAPTER-PAD-/261412105500?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3ABMW%7CPlat_Gen%3AE90&hash=item3cdd602d1c

 

Alea crocodil sunt cam mari, ce e drept nu-l iau in masina cu mine, dar parca tot nu as lua unu pentru 2 schimburi de roti pe an.

Link to comment
Share on other sites

http://realoem.com/bmw/partxref.do?part=71102182448+&showeur=on

 

aici ai modelele de pe care poti lua cric-ul,cauta pe la colegii cu dezmembrari,ar trebui sa gasesti de E90/E60. nou cred ca e vreo 500 lei

 

PS:acum vad codul care l-ai dat tu colegilor cu piese este pentru tot setul!manusi, cric ,cheie cric si ce o mai fi pe acolo :)

 

Din ce am vazut modelul E90 a venit tot fara cric.

Am vazut in schimb o gramada de cric-uri de E46 . A testat careva un cric de E46 pe F30?? , eventual pe E90.???

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Din ce am vazut modelul E90 a venit tot fara cric.

Am vazut in schimb o gramada de cric-uri de E46 . A testat careva un cric de E46 pe F30?? , eventual pe E90.???

Eu am cric de E46 si il folosesc pe E90.. Se potriveste perfect dar recomand sa cauti o suprafata cat mai dreapta pentru masina inainte de a-l folosi.

Edited by beemer_owner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.