Jump to content

La ce folosesc aceste piese?


Lt.Powell

Recommended Posts

Salutare colegi,

 

am si eu o intrebare (probabil stupida)

 

Am depistat la al meu e46 o boxa mica la picioare la scaunul din dreapta fata, de asemenea am si un microfon mic deasupra volanului si nu stiu la ce folosesc. Piesele sunt clar aftermarket. (asa am luat masina)

 

O fi ceva car kit? Daca caut pe bluetooth cu telefonul nu gaseste nimic. Mufe de conectare nu am gasit. Masina are navigatie 16:9

 

Orice sfat e binevenit

 

Atasez si 2 poze sa se vada despre ce e vorba.

post-6010-0-34049600-1394896724_thumb.jpg

post-6010-0-59415700-1394896730_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare colegi,

 

am si eu o intrebare (probabil stupida)

 

Am depistat la al meu e46 o boxa mica la picioare la scaunul din dreapta fata, de asemenea am si un microfon mic deasupra volanului si nu stiu la ce folosesc. Piesele sunt clar aftermarket. (asa am luat masina)

 

O fi ceva car kit? Daca caut pe bluetooth cu telefonul nu gaseste nimic. Mufe de conectare nu am gasit. Masina are navigatie 16:9

 

Orice sfat e binevenit

 

Atasez si 2 poze sa se vada despre ce e vorba.

SAlut!Cea ce ai gasit tu in masina sunt componente de la un sistem car Kit pentru telefonul mobil.in mod normal trebuia sa ai si acea chestie in care se baga telefonul mobil.Daca acea parte lipseste,mergi pe fir si vezi ca in bord sau in spate la torpedou trebuieste sa mai fie o cutie in care sunt introduse cablurile de la acea boxa si de la microfon.Acea cutie este legata la + permanet si + pe contact iar un fir este la masa.Scoate cutia din bord ca nu iti ajuta la nimic.Acest tip de car kit se potriveste la un singur tip de telefon,si in mod normal nu te poti lega la el cu alt tip de telefon.Iti spun asta deoarece o bucata de timp am fost reprezentantul unei firme de telefonie mobila si montam astfel de sisteme in masini pe intreg teritoriul Moldovei(Romania).Bafta!

Edited by botosanibmw
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cand omul nu are de lucru, isi face. Am mers pe principiul asta si ieri am zis sa scot tot CAR KIT-u aftermarket afara. (nu il puteam folosi si am zis, de ce sa stea acolo)

 

Si uite asa am ajuns sa desfac juma'de masina. Atasez si o poza cu tot ce am scos.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.