Jump to content

Vand 520d automat,an 2009, M-PAKET


Scorpio 82

Recommended Posts

Vand 520d automat,an 2009, M-PAKET

 

 

- putere 177 CP, cutie viteze automata tip joystick, 6 trepte, plus mod sport si manual

- fabricatie 20.05.2009

- kilometri 100 % reali, inmatriculat in tara in aprilie 2012,unic proprietar in tara

- discuri+placute frana fata aproape noi (Zimermann + Textar)

- revizie facuta acum aproximativ 2000 km .

- detin autoturismul de la 168. 000 km si reviziile au fost facute din 10k in 10k km.

 

Lista cu dotarile ar fi cam aceasta:

 

- m-paket exterior si interior

- plafon negru in interior

- suspensie M Sport

- jante 18"

- scaune sport

- ornamente exterior shadow-line

- pachet lumini (leduri in oglinzile exterioare, lumini sub deschizatoarele interioare ale usilor).

- incalzire in scaunele fata

- bixenon

- senzori de parcare fata-spate

- dublu climatronic automat cu functii extinse

- navigatie mare

- bluetooth

- hdd intern pentru stocare muzica, redare filme DVD, MP3, conexiune USB

- finisaj bord cu bambus

- pregatire internet

- comenzi vocale

 

15.800 EURO

 

Pretul este fix si nu sunt interesat de schimburi !

 

Rog abtineti-va sa comentati asupra pretului (da ,"e la pret de f10", am zis-o eu inaintea voastra) :D

post-63427-0-53166100-1397855129_thumb.jpg

post-63427-0-84417000-1397855137_thumb.jpg

post-63427-0-85400900-1397855144_thumb.jpg

post-63427-0-32912300-1397855153_thumb.jpg

post-63427-0-75427700-1397855159_thumb.jpg

Edited by Scorpio 82
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Distributia e facuta?

 

Nu am facut distributia deoarece nu se aude nici un zgomot suspect inca. Sansele sa se rupa lantu la aceste motoare nu sunt chiar foarte mari. Poate pica una din 50 sau din 100, nici nu putem exagera si sa spunem ca din doua la una lantu se rupe .

Link to comment
Share on other sites

Nu am facut distributia deoarece nu se aude nici un zgomot suspect inca. Sansele sa se rupa lantu la aceste motoare nu sunt chiar foarte mari. Poate pica una din 50 sau din 100, nici nu putem exagera si sa spunem ca din doua la una lantu se rupe .

 

Nu stiu, experientele din domeniu (lucrez in domeniu) m-au facut sa ma tem de ele... Am pus aceasta masina in lista "preferatelor", desi am un mare semn de intrebare vis-a-vis de acest aspect. Multumesc.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ai revopsit barile ? Care e ultimu ban ?

 

Pozele atasate sunt cele care au fost facute de catre cel de la care am cumparat masina, si barile intr-adevar dupa ce am luat-o mi-am dat seama ca au fost revopsite, dar pentru mine aceasta nu a fost o problema. Pretul ultim e cel afisat sus. Sincer nu vreau sa o dau doar sa ma scap de ea , deoarece cand am achizitionat-o am cautat mai bine de 6 luni pana sa gasesc una cu dotarile dorite.Daca gasesc cumparator bine, daca nu, si asa e bine. O zi buna!

Edited by Scorpio 82
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Esti constient ca la pretul asta nu e de vanzare nu?

Nu o spun cu rautate. Nu e prost cine cere, e prost cine da.. Toti ne atasam de masini si credem ca fac chiar si mai mult decat atat.

Arunca un ochi totusi si in stanga dreapta.. Nu zic, poate gasesti preturi si mai mari ca al tau, dar sa nu te gandesti ca ei le vand..

 

O masina de vanzare tre sa mearga macar la pretul pietei sa poate si sub el :). Se devalorizeaza prea repede.

Eu am dat E90 cu 10 0000 si exact ca al meu este la 12000 (fara volan sport). + ca am dat la om si faruri aftermakert+ originale si tun de bass+ statie.

 

La 15 600 deja e larga gama de masini premium care ti le poti permite. Sa nu mai zic daca mai adaugi ceva ca sa treci totusi la ceva superior :D

 

Masina e foarte misto, merita orice banut dar is depreciate foarte tare din cauza importului masiv de masini. Avem masini mai ieftine ca in Germania...curand or sa cumpere ei de la noi, tot masinile lor.

  • Like 5
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

"Nighty", hai sa nu ne mai dam cu parerea, sa povestim ce am mancat la prânz, daca filmul a fost bun sau nu...

Omul incearca sa isi vanda masina.

Poate exista un doritor sa o cumpere si cand citeste tot topicul devine sceptic

Exista un topic dedicat pentru comentarii de genu': "Masini puse la vanzare in Romania".

 

Nici eu nu o spun cu rautate, dar sincer ma deranjeaza enorm asemenea comentarii...

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Esti constient ca la pretul asta nu e de vanzare nu?

Nu o spun cu rautate. Nu e prost cine cere, e prost cine da.. Toti ne atasam de masini si credem ca fac chiar si mai mult decat atat.

Arunca un ochi totusi si in stanga dreapta.. Nu zic, poate gasesti preturi si mai mari ca al tau, dar sa nu te gandesti ca ei le vand..

 

O masina de vanzare tre sa mearga macar la pretul pietei sa poate si sub el :). Se devalorizeaza prea repede.

Eu am dat E90 cu 10 0000 si exact ca al meu este la 12000 (fara volan sport). + ca am dat la om si faruri aftermakert+ originale si tun de bass+ statie.

 

La 15 600 deja e larga gama de masini premium care ti le poti permite. Sa nu mai zic daca mai adaugi ceva ca sa treci totusi la ceva superior :D

 

Masina e foarte misto, merita orice banut dar is depreciate foarte tare din cauza importului masiv de masini. Avem masini mai ieftine ca in Germania...curand or sa cumpere ei de la noi, tot masinile lor.

 

Pretul este fix si nu sunt interesat de schimburi !

 

Rog abtineti-va sa comentati asupra pretului (da ,"e la pret de f10", am zis-o eu inaintea voastra) :D

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Cu atitudinea asta "superioara" in 2020 o vinzi.

 

Stai linistit ca nu ma grabesc. Pana in 2030 am timp sa o tot vand, daca nu o duc la programul rabla sau o tin piesa de muzeu. Si pentru toti atotstiutorii de pe aici:

 

http://www.autovit.ro/bmw-520-C33082821.html

http://www.autovit.ro/bmw-520-C32996658.html

http://www.autovit.ro/bmw-520-C32894586.html

http://www.autovit.ro/bmw-520-C33086063.html

http://www.autovit.ro/bmw-520-C33039126.html

http://www.autovit.ro/bmw-520-C33059661.html

http://www.autovit.ro/bmw-520-C33006533.html

 

 

De povesti sunt satul si chiar nu am timp si chef de intrat in polemica cu voi;) aratati-mi una exact in configuratia aceasta mai ieftina (2.0d,fabricatie 2009,m-paket de fabrica interior-exterior,automat,piele bej, navi mare ,clima automata, scaune sport,incalzire in scaune) si atunci eu am sa o dau cu 1000 de euro sub pretul aceleia !

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dintre toate masinile pe care le-ai postat, masina ta are cei mai multi km, multe au cu vreo 50k km mai putin.

La o masina cu 200km km la care nu s-au schimbat piese importante tre sa te cam pregatesti de reparatii.

Edited by r0n1n
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dintre toate masinile pe care le-ai postat, masina ta are cei mai multi km, multe au cu vreo 50k km mai putin.

La o masina cu 200km km la care nu s-au schimbat piese importante tre sa te cam pregatesti de reparatii.

Ai dreptate, dar sa stii ca nu stiu pe cati intereseaza piesele schimbate.Majoritatea vor cat mai ieftin sa fie, restul nu conteaza si sa arate a "bmw" pe dinafara...

Eu la masina mea am schimbat tot ce era de schimbat la momentul respectiv si cu toate astea primesc oferte numai cu 2000 euro sub pretul meu...

Concluzia???

Le raspund si eu sa ia din piata mașinile alea cu 13000 si km "reali", nu sa isi piarda timpul cu a mea..

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai masina asta nu se adreseaza majoritatii care vor ieftin si an cat mai recent.

Dupa ce dau v8-ul o sa caut si eu un e60 si pentru mine conteaza f mult eventualele piese schimbate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dintre toate masinile pe care le-ai postat, masina ta are cei mai multi km, multe au cu vreo 50k km mai putin.

La o masina cu 200km km la care nu s-au schimbat piese importante tre sa te cam pregatesti de reparatii.

 

Sunt foarte sigur ca toate masinile din anunturile pe care le-am postat eu mai sus sunt cu kilometri "reali". sa fim seriosi. acum ca romanul prefera masina cu 130 k km pe bord si 300k km reali in locul uneia cu 200k km pe bord si 200k km si reali e cu totul altceva.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ideea era ca oamenii aia macar se bazeaza pe un kilometraj mic(real sau nu) cand cer "top dollar".

Daca masina ta ar fi avut 150k km nu ai fi cerut bani mai multi?

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.