Jump to content

255/35/18(fata) + ?(spate) pe 330d m-packet II


Catalin330d

Recommended Posts

am 225/40/18 fata si 255/35/18 spate michelin pilot sport. anvelopele fata s-au dus de tot si vreau sa le pun pe cele din spate pe fata. ce dimensiune sa-mi iau pe spate??? si poate stie cineva vreun depozit sh cu preturi bune... ?? aaa e posibil sa ai probleme la caseta de directie daca pui dim. asa mare pe fata(255/35/18)? nu e recomandat??
Link to comment
Share on other sites

255/35/18 nu poti sa pui pe fata si jantele de pe spate nu le poti pune pe fata deoarece cele 2 jante care sunt acum pe fata au ET 8 iar cele de pe spate sunt ET 8,5 deci sunt mai late.Incerca sa cumperi 2 gume 225/40/18 pentru fata.
Link to comment
Share on other sites

am 225/40/18 fata si 255/35/18 spate michelin pilot sport. anvelopele fata s-au dus de tot si vreau sa le pun pe cele din spate pe fata. ce dimensiune sa-mi iau pe spate??? si poate stie cineva vreun depozit sh cu preturi bune... ?? aaa e posibil sa ai probleme la caseta de directie daca pui dim. asa mare pe fata(255/35/18)? nu e recomandat??

206992[/snapback]

Am o intrebare.... De ce ti-ai mai luat un bmw 330d care costa ceva bani masina daca nu poti sa ii iei niste cauciucuri calumea si intrebi de SH? Mi se pare ciudat. Daca nu iti permiti de ce nu iti iei o masina mai usor de intretinut din punct de vedere al banilor.

Link to comment
Share on other sites

Daca cineva iti ofera un Ferrari/Lambo/etc si tu evident nu ai bani sa o intretii... cu conditia sa nu vinzi masina tu ce faci? O refuzi ca domne... n-am bani sa o intretin?

 

Parerea mea ca e o prostie sa dai ~900eur pe 4 cauciucuri noi cand poti gasii aceleasi cauciucuri, ft putin uzate la aprox 350-400eur.

 

Catalin330d: vezi la autosoft... o sa te coste doua 225/40 putin uzate in jur de 5-6mil.

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

pe fata maxim 225/40/18 si spate maxim 255/35/18....eu am 225/40/18 fata si 225/35/18 spate (p e90) asa cred ca e cel mai bine..eu pana acum nu am mai vazut la nici un bmw 255 fata, spate am vazut si mai late d la alte modele si la motoare mult mai mari...nu exagera prea mult cu dimensiunile, in primu rand pt ca o sa traga mult mai greu masina o sa pierzi la demaraj si o sa creasca si consumul, plus ca o sa mai strici si altceva la masina...
Link to comment
Share on other sites

Daca cineva iti ofera un Ferrari/Lambo/etc si tu evident nu ai bani sa o intretii... cu conditia sa nu vinzi masina tu ce faci? O refuzi ca domne... n-am bani sa o intretin?

 

Parerea mea ca e o prostie sa dai ~900eur pe 4 cauciucuri noi cand poti gasii aceleasi cauciucuri, ft putin uzate la aprox 350-400eur.

 

Catalin330d: vezi la autosoft... o sa te coste doua 225/40 putin uzate in jur de 5-6mil.

209136[/snapback]

kane ti-a dat o explicatie foarte buna.cauciucuri michelin pilot sport noi pe 18 sunt vreo 15 mil. bucata :blink: banii nu sunt o problema , dar n-as avea minte sa dau atat pe unele noi daca gasesc sh mult mai ieftine si bune + masina o mai bag pe la cerculete, etc. si cauciucurile se duc relativ rpd.

Link to comment
Share on other sites

multumesc pt. sfaturi

aaa ce cauciucuri folositi vara? astept pareri.

eu sunt f. multumit de michelin pilot sport in v, dar altele nu am incercat...

210097[/snapback]

Tine-o tot pe Michelin Pilot Sport...am dat si eu comanda pentru 255/35R18 pe spate...la cauciucuridirect.ro....am platit in avans 1050RON bucata....mai ieftin de atat nu am gasit...sper ca nu iau vreo tzeapa...au spus ca in 10 zile le am cu Cargus la usa ...acum astept :blink:

La Sama Service cereau 2470 pe bucata...astia-s de pe alta planeta...spunea Kane de 900 de euro pentru 4 cauciucuri....la astia-ti trebuie vreo 2000 de euro pentru 4 bucati

Cat despre marime cauciucuri...ramai la maxim 225/40R18 fata si 255/35R18...asta e marimea maxima recomandata de producator pentru E46

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.