Jump to content

problema vopsit bmw


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sa stii ca de vopsit e vopsita bine, pacat ca alta culoare.  :blink:

208921[/snapback]

 

Ai platit tu sau asigurare .... Casco ceva ?( pt ca daca nu e asa ..ai aruncat cu banii ..) :)

 

E bine ca au recunoscut ....dar "normal" ca ti-au dat masina asa ..poate nu te prindeai sau poate nu te deranja ..Teoretic e ceva de care nu trebuia sa stii ...vedeau beleaua .....revopseau ..te mai tineau o zi ..gaseau ei o scuza ...Eu am patit acum 2 ani sa nu-mi iasa culoarea la Top Ten ...m-au sunat si mi-au zis ..E o problema nu a iesit nuanta ..mai dureaza 2 zile ....ulterior a durat doar o zi !..

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Ai platit tu sau asigurare .... Casco ceva ?( pt ca daca nu e asa ..ai aruncat cu banii ..) :)

 

E bine ca au recunoscut ....dar "normal" ca ti-au dat masina asa ..poate nu te prindeai sau poate nu te deranja ..Teoretic e ceva de care nu trebuia sa stii ...vedeau beleaua .....revopseau ..te mai tineau o zi ..gaseau ei o scuza ...Eu am patit acum 2 ani sa nu-mi iasa culoarea la  Top Ten ...m-au sunat si mi-au zis ..E o problema nu a iesit nuanta ..mai dureaza 2 zile ....ulterior a durat doar o zi !..

 

Bafta!

209052[/snapback]

 

E, faceam si eu "haz de necaz"

asigurarea a platit - am casco.

Normalitatea asta se pare ca e selectiva la unii :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai ce service e ala, ca nu au luat mostra din vopseaua existenta pe masina, sa o analizeze la calculator si sa-i dea componenta culorii vopselei?

Dupa codul culorii e foarte simplu si nu-si mai bat capul 30 min sa afle ce vopsea este anterior!

Link to comment
Share on other sites

nu dar mi-au vopsit ambele aripi si usile.( s-a pierdut cu culoarea pe usi si nu se mai vede diferenta)

E ok acum dar Filaret + vopsitorie = (cenzurat) amestecat :blink:

210015[/snapback]

 

Pana la urma tot te-ai scos cu ceva ..vopsea noua pe 6 piese ! :)

Link to comment
Share on other sites

nu dar mi-au vopsit ambele aripi si usile.( s-a pierdut cu culoarea pe usi si nu se mai vede diferenta)

E ok acum dar Filaret + vopsitorie = (cenzurat) amestecat :)

210015[/snapback]

 

tehnica se numeste blend-in... dar daca te uiti atent, probabil se vede siferenta intre aripa si stalp parbriz..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

mi-a dat si pe stalp, nu mult dar cat sa nu se cunoasca :)

de daca am fost "dragut" cu vopsitorul :)

210051[/snapback]

 

 

vezi? se poate... :blink: totul e sa-si dea si interesul... dar asa e la noi, trebuie sa fi "dragut", ca sa-si faca treaba asa cum trebuie....

Link to comment
Share on other sites

deci nu pot sa cred cat au putut cere pe 3 piese

la orice service decent nu iti cere mai mult de 100-150euro (fara factura :blink: ) per element!!!

deci mi se pare ABERANT

210211[/snapback]

 

Se poate si mai ieftin si cu factura !:)

Link to comment
Share on other sites

deci nu pot sa cred cat au putut cere pe 3 piese

la orice service decent nu iti cere mai mult de 100-150euro (fara factura :blink: ) per element!!!

deci mi se pare ABERANT

210211[/snapback]

:) ....La Contempo Brasov mi-au bagat pe factura pentru manopera vopsit (...deci numai manopera...) o bara spate la un seria 3 .....750 RON.....hehehe....a murit ala de la Unita cand a vazut devizul...noroc ca nu plateam eu...ca ma lua pe mine naiba...hehehehe....deci se poate si mai mult de atat....

Link to comment
Share on other sites

:blink: ....La Contempo Brasov mi-au bagat pe factura pentru manopera vopsit (...deci numai manopera...) o bara spate la un seria 3 .....750 RON.....hehehe....a murit ala de la Unita cand a vazut devizul...noroc ca nu plateam eu...ca ma lua pe mine naiba...hehehehe....deci se poate si mai mult de atat....

210271[/snapback]

 

 

Lol..si eu care credeam ca toplac e scump 600 ron o amarata de usa .....din care 30 ron a fost reparatia unei zgarieturi ,..si restul bla bla

Link to comment
Share on other sites

Se poate si  mai ieftin si cu factura !:blink:

210258[/snapback]

eu vorbesc de ceva iesit ca la carte nu jeguri cum a patit domnul la filaret sau alte magarii

 

:) ....La Contempo Brasov mi-au bagat pe factura pentru manopera vopsit (...deci numai manopera...) o bara spate la un seria 3 .....750 RON.....hehehe....a murit ala de la Unita cand a vazut devizul...noroc ca nu plateam eu...ca ma lua pe mine naiba...hehehehe....deci se poate si mai mult de atat....

210271[/snapback]

ala de la unita il doare la bascheti, daca aia de la service au sarit calu... nenea de la unita pune mana pe pix si le taie foarte elegant factura, nu ar fi prima oara si cu siguranta nici ultima

Link to comment
Share on other sites

ala de la unita il doare la bascheti, daca aia de la service au sarit calu... nenea de la unita pune mana pe pix si le taie foarte elegant factura, nu ar fi prima oara si cu siguranta nici ultima

210321[/snapback]

 

A pus mana pe telefon...nu pe pix...si i-a sunat pe stimabilii de la service...au discutat ce-au discutat si pana la urma nenea asta de la unita s-a dat batut...a mai dat de cateva ori din cap a paguba...si a dat "verde" de plata... :blink:

Link to comment
Share on other sites

A pus mana pe telefon...nu pe pix...si i-a sunat pe stimabilii de la service...au discutat ce-au discutat si pana la urma nenea asta de la unita s-a dat batut...a mai dat de cateva ori din cap a paguba...si a dat "verde" de plata... :blink:

210336[/snapback]

 

hmmmm, nu stiu care e faza, dar unii sunt ceva mai exigenti

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Am fost si eu o data la Filaret sa-mi vopseasca o aripa din fata, aia iesise bine, da capota, spoilerul fata si cealalta aripa erau zgariate in ultimul hal, zgarietura langa zgarietura. Rezultatul: mi-au vopsit si alea pe banii lor normal si a iesit bine, n-am ce sa zic.

 

Ca alta chestie, ce service recomandati pentru vopsitorie? Am niste zgarieturi in diverse locuri... N-am gasit topic pe tema asta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.