Jump to content

e93 335i Black


cEasCa

Recommended Posts

Una dintre cele mai puternice Bmw-uri de pe forum, frumoasa masina, nu asculta de toti ”haterii”, mai pune poze cu masina.

 

 

Sincer nu dau 2 bani . Dar ma uimesc persoanele care stiu mai bine decat persoana in cauza.

Si ALEX L, da, 5000 E , am factura in fata :))

Am sa mai pun poze

 

Poze..

post-7605-0-53790800-1412516227_thumb.jpg

post-7605-0-31142300-1412516275_thumb.jpg

post-7605-0-46027700-1412516301_thumb.jpg

post-7605-0-99884800-1412516337_thumb.jpg

post-7605-0-27525600-1412516363_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deci exact cum am zis pozele cu scaunil soferilui in care nu se vede nimic.

Daca si factura de 5000 euro tot asa o pozezi doar data si nr facturii.

Da asa este strugurii sant foarte acrii pt o masina care am avut-o din 2009

Edited by ALEX L
  • Like 7
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Sincer nu dau 2 bani . Dar ma uimesc persoanele care stiu mai bine decat persoana in cauza.

Si ALEX L, da, 5000 E , am factura in fata :))

Am sa mai pun poze

 

Poze..

 

salut, scuza-mi intrebarea de noob, spune-mi te rog cat estimezi sa te coste impozitul pe an?

Link to comment
Share on other sites

volan cu caini, pilele fara;

cutie automata schimbata la 60k;

facturi la orice;

Vrei sa o vinzi?

 

Doar ce am cumparat-o amice.. Nu am nici un motiv sa o vand.. Si mai ales aici , care sunt toti fixistii ca tine intelegi ?

 

Deci exact cum am zis pozele cu scaunil soferilui in care nu se vede nimic.

Daca si factura de 5000 euro tot asa o pozezi doar data si nr facturii.

Da asa este strugurii sant foarte acrii pt o masina care am avut-o din 2009

 

 

Sti ceva ?! Pana la urma nu stau sa ma justific cu nimic fata de tine . Asta e topic pt a-mi prezenta masina , nu sa accept toate bazaconiile tale ... Hai te rog frumos sa nu mai postezi in topicul asta .

Deja o fortezi , si de asta se duce tara asta de rapa , cu d-alde tine .

Iti multumesc anticipat Domnule Toma Necredinciosu .

  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina ! sa o folosesti sanatos si fara probleme ! legat de aspectul volanului o cauza foarte plauzibila poate fi Hiperhidroza fostului propietar nu cainii . . oricum un om neingrijit
Link to comment
Share on other sites

SĂŁ ĂŽnțeleg cĂŁ oamenii care au AUDI sunt corecți și noi care avem BMW-uri suntem, ĂŽn cel mai bun caz, doar invidioși?

P.S. PĂŁcat cĂŁ unii dintre noi i-au stricat bucuria achiziționĂŁrii mașinii colegului nostru.

Din partea mea singurul lucru ce conteazĂŁ este ca el sĂŁ fie mulțumit și bucuros de mașinĂŁ. SĂŁ o folosești sĂŁnĂŁtos.

  • Like 5
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

In topicul asta gasesti cateva din motivele pentru care mie nu imi pare rau ca am trecut la Audi:

1. Daca ai dat 19.000 esti prost, ca s-a dat una cu 15.000 care era belea de belea, dar cu check engine, cutie cu probleme samd..

2. Daca e o saracie de volan zgariat are 500.000km, fiindca asa fac toti fraierii care isi cumpara masini noi, merg cu ele 100.000km apoi dau inapoi 90.000km si fac revizia. Ca sa ce? Oare un nene care a dat vreo 60-70.000E minim pe masina are motive sa dea vreodata km inapoi? Oricum a pierdut 50.000E doar din valoarea masinii, fara sa tinem cont de toate cheltuielile ei de intretinere.

3. Daca mentionezi facturi esti samsar, iar daca nu le postezi ele nu exista si sunt doar la vrajeala.

BAAAAAAIIII!!! TREZITI-VA!!!

 

On-topic: Sa o stapanesti sanatos! Volanul il retapitezi cu 300lei, trimurile le vopsesti/colantezi/faci cu hidrotransfer - intre 300 si 1500lei toate. Daca masina e ok tehnic, ai luat-o la un pret foarte bun.

 

Mersi pt sustinere... vad ca in sfarsit cineva este de acord cu mine. Parca era un topic de prezentare, nu unul in care sa te jigneasca fel de fel de frustrati care vad toate chichitele la masina.

Am spus si la inceputul topicului ca prea putin m-au interesat detaliile astea (volan , scaun sau ce mai ziceti voi acolo ) .. important este motorul sa fie ok , ceea ce a si fost .

Si inca odata nu vreau sa vand nici o masina , si chiar daca ar fi fost asa nu era probl voastra ...

In fine ...

Va salut

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

SĂŁ ĂŽnțeleg cĂŁ oamenii care au AUDI sunt corecți și noi care avem BMW-uri suntem, ĂŽn cel mai bun caz, doar invidioși?

P.S. PĂŁcat cĂŁ unii dintre noi i-au stricat bucuria achiziționĂŁrii mașinii colegului nostru.

Din partea mea singurul lucru ce conteazĂŁ este ca el sĂŁ fie mulțumit și bucuros de mașinĂŁ. SĂŁ o folosești sĂŁnĂŁtos.

 

Daca te simti, probabil ca asa e. Nu ma refeream la tine si nici macar nu am facut o generalizare, ma legam de acest caz in particular.

Intrebari de genul "cat ai dat pe ea" urmate de "esti prost, ai dat mult" (nu neaparat spuse asa, dar asta fiind ideea) nu isi au rostul pe nicaieri, dar ca membru clubaudi/bmwclub/vwforum/clubford iti pot spune ca le-am intalnit in 95% din cazuri pe bmwclub. Apoi..omul si-a prezentat masina cumparata pentru el cu un sentiment de mandrie+incantare (presupun), iar apoi vin unii si il iau la judecata, desi nimeni nu le-a cerut parerea/asistenta. De ce nu pune poze cu sezutul, de ce nu pune dovada unor facturi, de ce, de ce, de ce...dpmdv, nesimtire la kilogram ;)

Hai sa lasam la o parte off-topicul, e totusi un topic de prezentare al unei masini.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Este un topic de prezentare nu am nimic impotriva dar fara aberatii din astea care ne iau de prosti.

Proprietarul a scimbat cutia si a tinut neaparat sa fie una noua dar dupa cateva luni a vandut masina.

Poveste cu caine si pisici care se plimba in masina si poze facute la misto sa se vada doar ce vrea el.

De km nu poti sa fi sigur niciodata decat daca ai cumparat tu masina si este primul proprietar.

  • Like 3
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Masina e superba iar pretul din punctul meu de vedere a fost ieftin. Urmatoarea dupa 335i este M3 e92, ia gasiti-l si pe ala la 12500 si aici oricum negociat deoarece are o cuta pielea si sigur m3-ul a fost masina de servici a vreunui agent de vanzari.

@Alex. Si eu am avut un Mercedes C klasse w203 care avut cutia automata schimbata la Autoklass in Ploiesti si la o luna propietarul a vandut masina. Cand pica o piesa o schimbi, mai ales la o astfel de masina, nu cauti sa faci romanisme tipice cu dezmembrari, reparatii pe genunchi si altele.

Poate de asta ni se si pare ciudat ca cineva a cumparat o cutie automata noua. Wow :hyper: :hyper:

Edited by AlexChris
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.