Jump to content

e93 335i Black


cEasCa

Recommended Posts

Este un topic de prezentare nu am nimic impotriva dar fara aberatii din astea care ne iau de prosti.

Proprietarul a scimbat cutia si a tinut neaparat sa fie una noua dar dupa cateva luni a vandut masina.

Poveste cu caine si pisici care se plimba in masina si poze facute la misto sa se vada doar ce vrea el.

De km nu poti sa fi sigur niciodata decat daca ai cumparat tu masina si este primul proprietar.

 

Bai pretene, o mai fortezi mult ? pe bune acum, nu astept nici o parere din partea ta .. EU am verificat-o , am facut tot ce trebuie deci lasa-ma te rog eu cu TARANISMELE tale . Nu dovedesti decat ca esti prost crescut si incapatanat , sau poate esti invidios, tu stii cel mai bine !

  • Like 6
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Alex, dar ce zici de ipoteza in care omului ii pica cutia, nu vinde masina asa fiindca nu o cumpara nici dracu', o repara/schimba, iar apoi o vinde? (ca poate asa vrea el, ca s-a plictisit, ca nu i se pare normal sa ii pice cutia, ca i s-a luat de Bmw, ca vrea alba, ca vrea suv etc)

Sau ce ti se pare de necrezut in povestea asta, faptul ca a dat 5000e sa schimbe cutia? Asta fiindca putea sa o faca de mantuiala cu 6-700E si apoi sa vanda masina?

 

Esti sigur ca atunci cand cumperi o masina de la reprezentanta o iei cu 0km? Poate fac aia turul tarii cu ea, o dau la test-drive cateva luni si apoi ii dau km inapoi la 0, ii schimba cauciucurile si ti-o vand de buna..cum ar fi? :|

Edited by B-490-RZV
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Alex, dar ce zici de ipoteza in care omului ii pica cutia, nu vinde masina asa fiindca nu o cumpara nici dracu', o repara/schimba, iar apoi o vinde? (ca poate asa vrea el, ca s-a plictisit, ca nu i se pare normal sa ii pice cutia, ca i s-a luat de Bmw, ca vrea alba, ca vrea suv etc)

Sau ce ti se pare de necrezut in povestea asta, faptul ca a dat 5000e sa schimbe cutia? Asta fiindca putea sa o faca de mantuiala cu 6-700E si apoi sa vanda masina?

 

Deci ideea sta in felul urmator .. omu are 100 de masini la firma , nevasta-sa mai are un e93 335i la fel ca asta .. a cumparat 2 bucati de noi .

Asta era masina lui .. a folosit-o numai vara si in lunile calduroase . Anuntul cu masina a stat 1 luna de zile pe autovit, timp in care am tot incercat sa il sun si tot ma amana cum ca nu mai e la vanzare, ba ca mai e .. ca de fapt i-a promis-o unui nepot de-al lui .

Faza cu cutia omu a fost sincer si am fost impreuna la Bavaria (Am fost cu directorul companiei care o conduce el ) am verificat tot istoricul, am facut full test , mi-au spus si mecanicii ca a fost cu ea acum 2 luni sau ceva de genul si a fost schimbata cutia cu una noua . Omul are prea mult bani ca sa se manjeasca cu sh-uri sau reconditionate .

Daca voi , in special tu ALEX L cum ti se strica ceva la masina , nu o repari , nu cumperi nimic nou si esti cu japca pe tine, si vrei sa mariti masina imediat , nu inseamna ca toata lumea e la fel .

 

Sper ca m-am facut inteles !

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Eu caut sa imi cumpar un bmw de cateva luni si numai povesti din astea de samsari aud toti fostii proprietari au super bani , masina a fost intretinuta numai la reprezentanta dar are numai diua stampile pe carte cat era in garantie , a fost doar zgariata de aia e revopsita jumate de masina iar km sant exact aia de pe bord dar au scanul si volanul rupte iar daca inepi sa negociezi la pret inep sa se tavaleasca pe jos pt 500 euro Edited by ALEX L
  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Eu caut sa imi cumpar un bmw de cateva luni si numai povesti din astea de samsari aud toti fostii proprietari au super bani , masina a fost intretinuta numai la reprezentanta dar are numai diua stampile pe carte cat era in garantie , a fost doar zgariata de aia e revopsita jumate de masina iar km sant exact aia de pe bord dar au scanul si volanul rupte iar daca inepi sa negociezi la pret inep sa se tavaleasca pe jos pt 500 euro

 

 

Problema ta .. uite ca nu toti sunt samsari si inventeaza povesti d-astea !

 

In fine.. hai sa nu mai deviem de la subiect.

 

Planuri pe viitor sunt asa : jante modelul 225m cele pe 19

 

stopuri spate modelul LCI (inca nu sunt hotarat)

 

evacuare ceva mai agresiva (nu ca nu mi-ar place cea oem) - de preferat Performance

Link to comment
Share on other sites

evacuare ti-as recomanda ceva gen Miltek, sunt foarte buni cu o experienta foarte bogata in domeniu, sincer nu cred ca merita 2000Eur cea performance, cea Miletk e cam la jumatate de pret si suna foarte bine plus ca la capitolul calitate este super, iei non-resonated + down-pipes si voila, e treaba completa :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nu am mai scris de mult... Masina merge destul de ok , sunt foarte multumit de ea . Am facut 10 000 km de cand am luat-o .

 

I-am pus folii negre fata - spate (50% transparenta)

 

Urmeaza saptamana asta sa primeasca discuri perforate + placute noi .

 

Scuze pentru ca fac cate un post pt fiecare poza dar nu reusesc sa le pun pe toate odata.

 

....

post-7605-0-26359800-1419796141_thumb.jpg

post-7605-0-22420800-1419796465_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.