Jump to content

Retrofit-uri bmw e60


adi_fox07

Recommended Posts

am inceput si eu retrofitul la aerul conditionat la e60 din basic in high

mi-am procurat toti senzorii motorase si unitatea pricipala

din ce am sapat eu mai toti vb la chestia asta ca shimba doar unitatea si senzorul solar

ca sa o faci ca la carte practic ar trebuie mult mai multe decat am eu

acu as vrea sa ma apropii cat pot de adevar si asa imi mearga cat mai multe functii la parametri normali

 

configuratia pinilor din mufa de 18 am refacut-0 in cea de 26

plusul si minusul l-am transferat la mufa de alimentare

senzorul solar se leaga la pinii 10 11 12 13

eu as mai vrea sa leg macar senzorul de condensare senzorul auc si senzorul de temperatura cold air

daca stie care unde sa ii leg sau cel putin ceva detalii...

am scos o diagrama din wds dar ma cam dor ochii nu prea inteleg mare lucru...

Edited by Narcis Pistol
Link to comment
Share on other sites

cu alimentarea ii rezolvata!

as fi interesat cu se leaga

ventilation temperature senzor

condensation senzor

AUC senzor

al doilea senzor heating system heat exchanger

 

mai am si altii, dar asta ar insemna sa plansa jos sa ii montez si parca ma ingrozeste...

un pic ma depasete sa citesc schema de mai jos, cum tre sa o citesc de la pinul cutare la pinul curare, sau??

post-71071-0-31504200-1477844428_thumb.png

Edited by Narcis Pistol
Link to comment
Share on other sites

Eu mĂŁ gândesc ca știi cum arata alimentarea la aeroterma! Nu cred ca ar trebui schimbatĂŁ. .

cred ca e al doilea sau al treilea cablu ca grosime dupĂŁ alimentarea de la baterie din toatĂŁ mașinĂŁ!

Eu chiar am nevoie de sfaturi constructive și punctuale, dar se pare ca nici cu ranga nu scoți un ajutor competent pe acest forum, pe bune... nu vreau sa jignesc pe nimeni...

Și mĂŁ gândesc ca sunt și oameni ca știu cu ce se mĂŁnâncĂŁ electrica la bmw!

Identic am pĂŁțit când am cerut ceva ajutor când am schimbat planșĂŁ bord de pe dreapta pe stânga. .. numai bĂŁlĂŁrii de la inși care dacĂŁ ĂŽi ĂŽntrebi repede nu știu câte urechi au! Inși care au schimbat volane de pe dreapta pe stânga și ĂŽmi spuneau ca trebuie schimbate motorul de ștergĂŁtoare, când la toate e60 vine la fel... și. . Am dat doar un exemplu..

ĂŽmi cer scuze dacĂŁ poate am jignit pe cineva..

dar mã gândesc ca pana la urma acesta este rostul unui forum dedicat.. sa schimbam idei sa oferim ajutor!

Sau poate mĂŁ ĂŽnșel. .. mai știi. ..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Va salut! Spuneti-mi va rog, la un E60 din 2008, Facelift, care are oglinzi rabatabile, cu leduri sub ele, buton de rabatare pe consola de pe usa, de ce nu merge rabatarea si nici nu se aprind ledurile? Reglajul sus-jos, stanga-dreapta si incalzirea merg, dar rabatarea nu merge nici din buton, nici din cheie. Ce si unde trebuie sa verific daca este codat corespunzator? Oglinzile au sigur rabatare electrica, pentru ca le-am desfacut si am vazut asta.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Am și eu o problemă. Am cumpărat niște scaune de e 60 confort de pe un lci și vreau să le montez pe un e 60 non lci. Știe cineva ce fire treb și în ce pini? Țin sa specific ca am avut scaune normale full electrice cu memorii pe partea stanga și acestea sunt cu memorii pe ambele părți. 

Mulțumesc anticipat 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.