Jump to content

Tuning interior LEDs


RaZvY

Recommended Posts

Schimbatorul imi place, culoarea albastra nu. Prea VW... :blink:

 

Schimbatorul detecteaza automat in ce viteza il bagi? Recunoaste mars-arrier-ul BMW? De unde il ai si cati bani? :)

213071[/snapback]

 

shimbatorul e 190 euro

Trebuie programat inainte de montaj si detecteaza singur :)

Link to comment
Share on other sites

linkul e www.becha.de

 

BTW, mi-ar placea cu leduri albe, albastru este obositor, strident noaptea, rosu-portocaliu tipic BMW este cel mai usor reperabil, vizibil noaptea si cel mai odihnitor, urmeaza acel verde pal si cam atat, restu' culorilor, albastru sau alb sunt destul de "orbitoare" noaptea si necesita un oarecare timp de adaptare pentru ochi, tocmai datorita lungimii de unda a culorii.

Albastru arata bine, dar doar pe o masina de show si nu pentru o masina de zi cu zi. Eu ma declar super multumit de culoarea luminilor de la BMW.

 

Schimbatorul ala este interesant, in urma cu vreo 20 de ani visam sa fac asa ceva pe Dacie. Recunosc ca mi-a placut si acum, am vazut filmuletul, daca ar fi sa imi pun pe masina asa ceva... cu siguranta m-as gandi foarte bine inainte sa fac pasul asta.

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

si ce, e o rusine daca albastru = VW? :blink: Deci sincer, arata bine, ca nu e util, functional, asta e altceva, eu nu mi-as desface toata masina doar ca sa schimb culoarea ledurilor nici sa ma bati. Era misto sa fi facut ca la unele japoneze, iti setezi ce culoare vrei tu la iluminarea instrumentelor masinii.
Link to comment
Share on other sites

pe masina lui RaZvY cred ca nu ar arata rau...s-ar integra in ansamblul ideii de tuning adoptate de el.

213150[/snapback]

 

de aia mi-a placut si mie. are un pic de carbon pe el e si gri cu negru asa ca interiol meu..

ah vedem noi :blink:

Link to comment
Share on other sites

De ce nu incercati, cei ce va schimbati ledurile din bord...sa le lasati si pe alea originale...si sa schimbati lumina cum vreti voi? nu e mare lucru...dar e laborios...pt ca practic, dublati instalatia de iluminare a bordului/butoanelor pt geamuri/ceasuri ale masinii...asa ma gandisem eu la e34..dar lumina la mine nu e data de leduri...ci de ghidurile de lumina din jurul beculetelor din bord...poate sterg acea vopsea...daca am acces la ea si nu e inglobata in mijlocul vreunui ghid de unda...si as schimba iluminarea in albastru...nu viletul ala de vw...ci un bleo-mamaia..sau verde...in ton cu culoarea masinii...care, at cand e aprins bordul si se si vede ca e aprins (noaptea adica)..nu se vede culoarea masinii :blink:)))
Link to comment
Share on other sites

Salutari

Mi-am cumparat un nou schimbator la masina, acesta din poza. Credeti ca merge bine pe BMW sau e cam kitch?

 

Peste 2 saptamani imi voi face leduri albastre, tot ca in poza asta :)

213069[/snapback]

beton movu ala de la navi si bord... dar tastele de pe volan... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.