Jump to content

Vibreaza - Topaie


Recommended Posts

Salutare,

 

acum cateva zile am observat o noua problema la masinutza mea. am venit in Bucuresti cu ceva treaba si pe autostrada am mers constant cu 160.

E, ..toate bune si frumoase pana ce am intrat in Bucuresti si am dat de aglomeratia infernala.

Dupa ce am stat la vre-o 30 de semafoare, de 3000 :blink: de ori am observat o mica trepidatie, pe spate atunci cand luam piciorul de pe ambreiaj la plecarea de pe loc.. Ca sa scap de trepidatie ( topaia, ceva de genul asta) trebuia sa accelerez mai puternic si sa trec in treapta a 2-a mai repede decat de obicei..

 

ce sa fie oare ??? O fi din cauza grupului sau a cardanului care s-or fi incalzit excesiv din cauza frecusului care si le-au luat la semafoare .

 

 

multumesc pentru raspunsuri si sfaturi !!!

 

bafta :)

 

 

ESTE CINEVA DIN PITESTI SAU IMPREJURIMI CARE DORESTE SA ARUNCE O PRIVIRE LA MASINA MEA INTR-O ZII SI MA POATE AJUTA CU CEVA SFATURI SI ....???? FAC CINSTE !!!!

Edited by dvz
Link to comment
Share on other sites

VOLANTA.. trebuie schimbata, nu se repara :D  imi pare rau ca-ti dau eu vestea asta proasta dar poate gasesti ceva mai ieftina decat de obicei..

pt mine la E46 am auzit ca e 700E la AB.. oricum am gasit cu 10milioane..

214456[/snapback]

 

 

Salutare ,

 

 

numai 10mil... ??????

 

:blink: :) :) :) :) :)

 

multumesc frumos pt informatie. o sa merg la un service si SPER SPER sa nu fie ce imi zici tu.

 

DIN CE CAUZA SE DUCE VOLANTA ??? CHIAR NU STIU !!!!

Edited by dvz
Link to comment
Share on other sites

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=14639

 

  Uite urmareste topicul asta, noi ne-am mai intalnit, poate reusesti sa vi si tu la urmatoarea intalnire... :blink:

214340[/snapback]

 

 

Salutare,

 

o sa incerc sa vin si eu la intalniri, chiar imi doresc sa vin numai ca e cam naspa cu programul pe care il am la serviciu.

 

ovidiu_s tu parca esti din Topoloveni din cate imi aduc eu aminte !! am mai vb acum cateva luni.

stie careva dintre voi vre-un service in Pitesti cat de cat rezonabil la pret si care sa se mai si priceapa la BMW ????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Are o trepidatie anormala masina cand opresti motorul?De obicei asa se manifesta o volanta dusa la e34.Probleme o sa ai doar dupa ce se incalzeste si probabil cu timpul se vor accentua.Stiu persoane care merg asa cu e34 mult timp.

216477[/snapback]

 

 

nu, nu are nicio trepidatie anormala cand opresc motorul. face urat numai cand se incalzeste bine , incepe sa salte de spate( sau cel putin asa sinm eu).

 

DE CE SAE STRICA VOLANTA ??? CARE SUNT MOTIVELE ???

 

STIE SA IMI ZICA SI MIE CAREVA ?????

 

multumesc !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.