Jump to content

Mi-am tras BMW. 320ci


KTU

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Problema este ca noul job ma solicita cu peste 100-150 de km zilnic.

Au fost si zile in care am mers si 400 de km in interes de serviciu.

Nu ma doboara impozitul cat ma afecteaza consumul. In ultima perioada am mers cu o masina care imi consuma muuult mai putin si chiar daca nu e BMW m-a scos de la multe cheltuieli nejustificate.

Nu ma grabesc sa imi iau alta masina , sau cine stie...

In orice caz nu va mai fi BMW.

Link to comment
Share on other sites

Problema este ca noul job ma solicita cu peste 100-150 de km zilnic.

Au fost si zile in care am mers si 400 de km in interes de serviciu.

Nu ma doboara impozitul cat ma afecteaza consumul. In ultima perioada am mers cu o masina care imi consuma muuult mai putin si chiar daca nu e BMW m-a scos de la multe cheltuieli nejustificate.

Nu ma grabesc sa imi iau alta masina , sau cine stie...

In orice caz nu va mai fi BMW.

un bmw diesel iti va rezolva problema.consumul este destul de bun<aici ma refer la .20d> si puterea este mai mult decat suficienta....

Link to comment
Share on other sites

In orice caz nu va mai fi BMW.

 

ai sa revii la marca asta , chiar daca acum esti decis sa iei altceva :twoup: BAfta

 

Stiu asta dar pentru moment nu imi permit sa iau masina care imi trebuie.

Am alte prioritati si decat sa ingrop 25-30k euro intr-o masina, prefer sa platesc jumate dintr-un apartament.

 

Sunt insa si alti factori de care am tinut cont in alegerea mea de a nu mai lua un BMW acum.

Eu ambele BMW-uri pe care le-am avut le-am intretinut cum am putut mai bine, am fost extrem de atent cu ele, am investit mai mult decat bani in ele- timp, pasiune, atentie.

Toate astea au fost violate periodic de intamplari care m-au lasat cu un gust amar. Furturi de oglinzi, gropi cu adancimi nemasurabile, animale rebele pe drumuri europene, etc, etc.

Nu imi mai pot incerca rabdarea cu astfel de intamplari, nu imi mai pot permite sa cobor in fata blocului sa vad ca nu mai am oglinzi la o masina in care investesc atata pasiune.

E ca si cum pe panza unui pictor se cacă un pelican.

Edited by KTU
Link to comment
Share on other sites

KTU ai mare dreptate cand ai spus cuvantul ''gropi'',iti inteleg sentimentul perfect,si eu cand aud de denivelari,gropi,treceri de nivel cale ferata,sloiuri iarna pe mijlocul stradutelor,parcari,parcari care necesita urcatul unui plan inclinat intre bordura si sosea,inspectia tehnica(trebuie sa o pun pe cilindrii testare frane'' nu se poate pune acolo(este o masina speciala si trebuie spaga),daca vreau sa ma duc la tara trebuie sa ocolesc 15 km ca sa evit o trecere de nivel cale ferata,te inteleg perfect,multa bafta si mult succes si sa ai bafta de un condus cat mai placut,lejer,confortabil cu o noua masina.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.