Jump to content

530d e60 E3


Dragos_m_Mf15

Recommended Posts

Pielea de pe pachet confort se ĂŽncinge destul de greu,e foarte groasa comparativ cu pielea neperforata.dar oricum fara ventilatie si fara folii destul de nasol vara

 

 

 

3. Which of those materials has the most impact on the temperature inside the car.

 

No contest. A car is mostly metal, and that metal surrounds all the interior areas. If the metal gets hot, the car gets hot.

 

If we look up the LRVs for the colors white and black, we find that white reflects 80% of visible sunlight, and black reflects only 5%.

 

La fel si pt interior , sunt multe avantaje la folie , de la siguranta la protectie solara , nu ca incerc sa te conving de ceva dar in caz de impact mai serios geamul se face tandari si se imprastie peste tot . Sunt mari sanse sa ramana prins in folie si sa nu-ti sara prin ochi .

Link to comment
Share on other sites

Nu te contrazic aici,normal ca sunt avantaje,dar nu prea sunt prieten cu foliile,nu stiu de ce nu mi-au prea plĂŁcut niciodata,oricum eu cu e60-ul merg destul de rar mai mult in weekend,la drumuri lungi,nu il prea frec in oras,am garaj,deci nu sta in soare.

Poate o sa ii pun folii vreodatĂŁ,dar aceeași transparentĂŁ fata-spate si foarte usor ĂŽnchise,nu imi plac cele negre 100%,inca sunt in dubii

Pe Mercedes o sa ii pun sigur folii,dar tot asa ceva deschis la culoare si aceeași transparentĂŁ,nu imi plac absolut deloc mașinile cu folii negre pe spate si pe fata fara

Edited by Dragos_m_Mf15
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Și eu am folii puțin ĂŽnchise fata spate, pe o schema de culori asemĂŁnĂŁtoare, și sunt mulțumit de aspect.

 

PS. Arata foarte bine mașina!

Multumesc!

Asta ziceam ca si daca vreodatĂŁ o sa pun folii o sa pun ceva foarte discret cu transparentĂŁ mare,numai umpic sa ĂŽnchidĂŁ culoarea geamurilor

 

Chiar am vazut astazi un e60,culoare asemĂŁnĂŁtoare cu al meu,cu folii negre fata spate,arata penibil imi si imaginam ce "colorat" il conduce

In schimb am vazut un f10 culoarea albastru putin mai deschis decat al meu,cu ceva folii cu transparentĂŁ mare,aproape insesizabile,o tenta umpic mai ĂŽnchisĂŁ decat culoarea geamurilor,arata foarte bine

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trapa si interiorul bej va "deschide" foarte mult folia fiind contrastul mai mare fata de un interior inchis la culoare! Pentru ce vrei tu cred ca s ar preta foarte bine transparenta 50%

Foarte frumoasa masina!

Multumesc,trebuie sa vad live o folie de genul sa imi dau seama,ca asa nu prea vezi exact care-i transparenta

Nu prea am avut timp pentru ea recent , mi-am concentrat atenția asupra motocicletei,cerea si ea o revizie

Link to comment
Share on other sites

Arata frumos..dar pe fata mi-am pus eu legal cat e voie si nu sunt asa negre ca astea din poze :D poate se vad mai inchise in poze..pe spate in schimb eu am negru maxim de nu vezi in masina.

Link to comment
Share on other sites

Arata frumos..dar pe fata mi-am pus eu legal cat e voie si nu sunt asa negre ca astea din poze :D poate se vad mai inchise in poze..pe spate in schimb eu am negru maxim de nu vezi in masina.

Alea negre 100% nu imi plac,sau cel putin nu pe masina mea,sunt anumite masini/culori de caroserie pe care dau bine

Singurele folii care imi plac cat de cat sunt alea din ultimele 2 poze

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

Multumesc,trebuie sa vad live o folie de genul sa imi dau seama,ca asa nu prea vezi exact care-i transparenta

Nu prea am avut timp pentru ea recent , mi-am concentrat atenția asupra motocicletei,cerea si ea o revizie

Când ajungi pe la Cluj da un semn sa vezi cum arata la mine. E mare transparenta dar nu mai rețin exact cat la suta.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc! Oricum vreau sa ma duc la bĂŁiatul care pune folii aici la mine,fiind singurul autorizat si singurul care face lucrare ok,sa imi arate pe ceva masini sa vad live cum e cu folia 50%

BĂŁnuiesc ca exista mai multi producĂŁtori de folie,poate sa difere si de la producĂŁtor la producĂŁtor nuanta

Link to comment
Share on other sites

Multumesc! Oricum vreau sa ma duc la bĂŁiatul care pune folii aici la mine,fiind singurul autorizat si singurul care face lucrare ok,sa imi arate pe ceva masini sa vad live cum e cu folia 50%

BĂŁnuiesc ca exista mai multi producĂŁtori de folie,poate sa difere si de la producĂŁtor la producĂŁtor nuanta

 

Asa o sa si fie, difera de la producator la producator, de exemplu colegul de mai sus alex wly are 3M si pare mai inchisa, ce ti-am aratat eu este Llumar, si aia o sa fie putin mai deschisa decat 3M chiar daca amandoua au 50%..

Pune ori 3M ori Llumar.. La 700 lei sigur o sa fie o folie mai buna, cred ca un Llumar.. sa il intrebi pe baiat sa vezi.

Si vezi ca pe fata oricum nu o sa fie autorizata, chiar daca iti pune el pe geam abtibild dinala cu RAR.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.