Jump to content

Achizitie F30


nepot_nepot

Recommended Posts

Salutare. Sunt nou pe forum, si viitor posesor de BMW. Maine se duce un prieten sa verifice masina si daca e ok, luni o iau:

 

http://www.mobile.de/ro/marc%C4%83/bmw/model/318/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:3__bmw_er_series,frn:2013-01,prx:22501,ful:diesel,mlx:60000,pwn:96,vcg:limousine,xhl:true,nvs:true,srf:true/pg:vipcar/200781435.html

 

WBA3d11070f327401

 

Imi place mult masina, are si ceva dotari. Din ce am citit pe forum, voi recomandati 320 insa ma sare bugetul si vreau km putini.

Vreo parere? Multumesc!

 

 

pe banii tai toata lumea ti recomanda :) eu nu am spus la nimeni cand m am dus sa cumpar masina , m am intalnit cu omu' m am dus la bmw sa o verific si gata.

 

Poate m-am exprimat gresit, daca ar fi din fabrica ar fi doar lateralele spate, nu si luneta.

Iar eu ii ziceam omulul ca e fix tb lui ce alege,dar sa nu se incante cand vede sport acolo, ca preferi tu sport in modul de rulare iar altul scaune...e altceva, ideea era ca si 316i are modul sport pe un buton, nu tb sa se incante ca scrie undeva sport.

 

 

eu am si luneta "colorata"

Link to comment
Share on other sites

Dragosnou - eu am fost la drivetest cu 318d si am fost foarte placut impresionat, pana la urma conjunctura a facut sa iau 320. Eu iti recomand sa suni la bmw auto rulate, sa vezi preturile de la noi si sa o conduci, asta daca mai apuci pana o cumperi. nu stiu ce veleitati sportive ai, dar mie 143 cai mi s-au parut absolut suficienti.

in rest...e f frumoasa masina, mie imi place mult linia sport.

 

Inedit - se poate, eu am vazut la cateva atunci cand cautam masini in germania ca doar lateralele erau colorate si am tras concluzia ca toate sunt la fel.

Link to comment
Share on other sites

Nu am fost atent la geamuri, intradevar sunt lateralele spate si luneta. Nu prea cred ca eu fost asa din fabrica. Casurile din bord am vazut ca sunt modelul vechi, cel nou am vazut mai mult pe efficientdynamics, sau pe modele mai noi care imi cam sar din buget, nu ma deranjeaza asa rau ceasurile, sau volanul. Cat de partea sport, am vazut ca are suspensie sport, imi place ca e mai stabila pe asfalt, dar in acelasi timp nu imi place ca o sa fie mai rigida.

Cat despre cauciucuri, o sa vad ce gasesc pe acolo prin la ei. O sa le as pe astea de iarna momentan pe drum,ca e inca martie.

Garantia este de un an si acopera inclusiv Romania.

 

Daca mai aveti sugestii sunt deschis. Cunoasteti pe cineva care poate sa imi verifice VINul masinii????

Link to comment
Share on other sites

Dragosnou - eu am fost la drivetest cu 318d si am fost foarte placut impresionat, pana la urma conjunctura a facut sa iau 320. Eu iti recomand sa suni la bmw auto rulate, sa vezi preturile de la noi si sa o conduci, asta daca mai apuci pana o cumperi. nu stiu ce veleitati sportive ai, dar mie 143 cai mi s-au parut absolut suficienti.

in rest...e f frumoasa masina, mie imi place mult linia sport.

 

Inedit - se poate, eu am vazut la cateva atunci cand cautam masini in germania ca doar lateralele erau colorate si am tras concluzia ca toate sunt la fel.

 

Am fost la BMW, am condus 318 si a fost mai mult decat suficient pentru mine. Intr-adevar, era ok sa am 184 dar nu e un "must", motiv pentru care am prefeat 318 cu km mai putini si ceva dotari.

 

Multumesc pentru raspuns si abia astept sa vina!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Pana la urma am ales alta, care are si cruise control si multe altele,astept acum sa le intre banii in cont si sa o iau.

F704008

vi se pare scump 25k fara tva pt ea?

 

cam vechi topicul, dar poate ajuta si pe altii.

 

daca ai putea explica un pic cum ai gasit-o (siteuri/prieteni/mers in germania prin parcuri auto/ etc), sfaturi utile, cum ai platit, daca a fost loc de negociere etc.

 

merci

Edited by Danyro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut,

 

Am citit tot topicul si deja am invatat multe.

Dupa mai bine de 1 luna si ceva de cautari prin romania, m-am decis sa apelez la comauto (o firma din Bistrita care zic ca fac asta de 20 ani) sa-mi aduca masina din Germania. Ei ofera si o garantie de 6 luni la cutie si motor doar ca nu am gasit nicio informatie despre ei. Asa ca intrebarile mele sunt urmatorele:

 

1. Stie cineva ceva de comautosport? Sunt seriosi ?

2. Ce parere aveti de masina asta: http://goo.gl/t72VZ7

3. Stiti vreun site pe care pot verifica VIN-ul? In afara de inspectorAuto (am verificat, dar nu iti da si istoric-ul complet) WBA3D31070J264437

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.