Jump to content

Shark Fin Spoiler


chas3

Recommended Posts

O antena pe o masina todeauna va strica aerodinamica unei masini si va produce zgomote si cine cumpara un BMW vrea ceva perfect si in ultimii ani am rezolvat multe lucruri dar cum in tel mobil are nevoie de antena caci poate sa faca mult rau unei masini moderne cu atata electronica se pune o antena ca in imagine.Deci daca ai tel.mobil e necesara daca nu toate au un alt loc.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Parerea mea este ca pe un bmw trebuie sa faci tuning discret, pentru a da masinii tale personalitate. La cum arata un bmw, care, facand abstractie de ultimele modele, respecta o linie clasica, cu mai putine rotunjimi, nu poti incarca prea tare.

Nu vreau sa spun ca imitatia de antena incarca rau, dar mi se pare ca face parte din categoria "Lipesc sigla de M3 pe 316" sau "Uitati-va la mine! Am GPS!"

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca pe un bmw trebuie sa faci tuning discret, pentru a da masinii tale personalitate. La cum arata un bmw, care, facand abstractie de ultimele modele, respecta o linie clasica, cu mai putine rotunjimi, nu poti incarca prea tare.

Nu vreau sa spun ca imitatia de antena incarca rau, dar mi se pare ca face parte din categoria "Lipesc sigla de M3 pe 316" sau "Uitati-va la mine! Am GPS!"

3617[/snapback]

 

aici sunt de acord 100% :blink:

Link to comment
Share on other sites

mie mie se pare un mare chici pt. ca nu arata ca aia originala. aia originala iti da ideea de rechin, care inainte o dadea botul masinii. la conceptul Z9, antena aceea avea incorporat si un stop (pozitie, frana?!) Edited by neamih
Link to comment
Share on other sites

referitor la tuning la BMW desi am vazut modele impopotonate insa cred ca un BMW cu un spoiler de o ofrma frumoasa vopsit frumos , niste jante cu bordura , un interior frumos si muzica OK este suficient . Cel mai elegant e ca sa nu ai semne ornamente pe ele , eventual daca vrei sa-ti expui ce ai poti sa inscrii pe usi siglele componentelor
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Cel mai elegant e ca sa nu ai semne ornamente pe ele , eventual daca vrei sa-ti expui ce ai poti sa inscrii pe usi siglele componentelor

3707[/snapback]

 

Dar ce sa le fac reclama gratis???? :)

 

In legatura cu embleme aruncate aiurea :blink: ....asa aveam si eu cand am luat masina o emblema de mai mare frumusetea M5....si unii chiar puneau botu.....dar am dat-o jos.

Link to comment
Share on other sites

Ma rog daca nu vrei nu e obligatoriu sa le pui insa sunt unii care sunt mandrii ca au telescoape KW sau H&R si vor sa se afiseze si ca au filtru de aer K&N si acelea nu se vad cum is jantele sau alte componente de exterior ! Dar este pur si simplu alegerea ta ce iti pui si ce nu pe masina , gusturile oricum nu se discuta !

 

Dar ce sa le fac reclama gratis???? :)

 

In legatura cu embleme aruncate aiurea :blink:  ....asa aveam si eu cand am luat masina o emblema de mai mare frumusetea M5....si unii chiar puneau botu.....dar am dat-o jos.

5440[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

lasa ca eu am cumpara BMWul meu cu o antena din acela din targ de plastic la care era cam taiat antena parca cu bonfierul si am vrut sa-l dau jos cand am constatat ca in momentul in care a fost revopsita masina s-a vopsit cu antena respectiva atunci de vreau nu vreau trebuia sa pun ceva si am optat pentru o simulare de antena e GPS de la Lampa , totusi mai mic insa acoperea pata !
Link to comment
Share on other sites

Acum trei ani cand asa ceva nu era pe la noi,am cumparat o antenuta originala de seria 3 de pe ebay.de,m-a costat aproape 50 de euro.Atunci era super misto,le placea la toti.La ala la care i-am vandut masina i-a placut la nebunie.

Acum sunt pe toate gardurile si nu costa mai mult de 100 de mii.Am pus si pe masina pe care o am acum,dar daca as da-o jos mie teama ca s-ar lua si din lac.Asa ca asta e,macar e identica cu una de serie 3.De cand am vazut pe Dacii si pe Mertane de tigani,mi-e cam jena cu ea.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Tai-o la nivelul caroseriei :blink:

5686[/snapback]

mie mi se pare super tare:)

arata bine,dar asa e...sunt multi tarani care au pe dacii...dar asta o sa fie intotdeauna...orice componenta bmw o sa apara pe o supernova(avem cazuri foarte clare cand unu si a schimbat toata fata cu un e36 parca) asa ca nu are de ce sa iti fie jena wlf!

 

eu nu am...dar m ar bate gandul sa imi iau una originala...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.