Jump to content

rezerva motorina bmw e90


six in line

Recommended Posts

Dragi posesori de BMW E90,

 

Va scriu in legatura cu rezerva de motorina a masinii mele, un BMW E90 320 diesel 163 cai. In oras mi se aprinde martorul la 70 de km iar pe autostrada la 100km. As vrea sa stiu daca cineva a incercat vreodata sa mearga cu rezerva pana la 0km. Dupa ce computerul de bord iti afiseaza ca mai ai motorina de 0km, cati km mai poti parcurge? Eu merg cu masina din plin in plin si nu vreau sa aflu pe pielea mea cand se opreste masina. A avut cineva vreo experienta de genul asta? Va multumesc anticipat pt informatii.

Link to comment
Share on other sites

Am mers pe 43 km dupa ce am ajuns la zero si nu s-a oprit.

Nu stiu daca se strica neaparat pompele, dar motorul trage toate impuritatile din rezervor

si in general nu e bine sa umbli cu masina pe zero.

poti ramane pe o cale ferata fara motorina si atunci sa vezi distractie .

Edited by valy89
Link to comment
Share on other sites

poti ramane pe o cale ferata fara motorina si atunci sa vezi distractie .

 

Ala ar fi chiar ghinionul ghinioanelor... In alta ordine de idei, interesanta chestia ca se mai pot face atatia km dupa ce pe bord apare 0. E ca o rezerva a rezervei....

Link to comment
Share on other sites

Ala ar fi chiar ghinionul ghinioanelor... In alta ordine de idei, interesanta chestia ca se mai pot face atatia km dupa ce pe bord apare 0. E ca o rezerva a rezervei....

pot sa spun ca a parut cel mai lung drum , parca nu mai gaseam nici un peco ,

Am alimentat intr-un camp la o ghereta petrom cu o singura pompa .

Link to comment
Share on other sites

Dragi posesori de BMW E90,

 

Va scriu in legatura cu rezerva de motorina a masinii mele, un BMW E90 320 diesel 163 cai. In oras mi se aprinde martorul la 70 de km iar pe autostrada la 100km. As vrea sa stiu daca cineva a incercat vreodata sa mearga cu rezerva pana la 0km. Dupa ce computerul de bord iti afiseaza ca mai ai motorina de 0km, cati km mai poti parcurge? Eu merg cu masina din plin in plin si nu vreau sa aflu pe pielea mea cand se opreste masina. A avut cineva vreo experienta de genul asta? Va multumesc anticipat pt informatii.

Pune 5 litri intr-o canistra.. experimenteaza si apoi da mai departe.

Nimeni nu poate avea placere din asta in realitate..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.