Jump to content

deci x5 2007 :D


dadogus

Recommended Posts

Adaptive drive nu are nimic de-a face cu suspensia.

 

In Quattroroute din aprilie 2007 cei de la BMW spun ca NU au pus suspensia pneumatica pt ca.. ingreunau masina cu 100 Kg !!!!

 

 

In ceea ce priveste motorizarea.. cel de 4.8l benzina este OK, dar dieselul este bataie de joc cu 0-100 Km/h in 8.3s.

 

X3-ul meu cu 218 CP (NU este SD) prinde suta in 7.7s.

 

 

 

219185[/snapback]

 

 

dc este bataie de joc?...x5 are am impresia 2,5t...nu prea vad mare dif...eu am mers si cu x3 3,0i....tu ai mers cu x5 asta nou d?...eu zic ca se infinge super bine pt greutatea lui...este f manevrabila si usor de condus

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu, inca nu se face test drive cu noul X5 la cerere.

Am X3 3.0d cu 218 CP in dotare.

 

O adaugire de 300 Kg si doar 18 CP in plus nu mi se o evolutie fericita.

 

Astept toamna sa vad ce mai scoate BMW la motorizari.

Da doamne sa fie 4.5d pe X5...

Edited by Courage
Link to comment
Share on other sites

2. Lipsa suspensiei pneumatice si a gardei la sol reglabile.

Ea ar aduce atat confort ridicat, dar mai ales stabilitate in curbe.

 

E altceva cand gonesti cu 200 km/h si ai masina lipita pe pamant, decat cu o garda de peste 200 mm...

 

Pai ei au argumentat ca stabilitatea pe sosea si in curbe este asigurata de Adaptive Drive, care e atit de meserias incit le permite sa urce garda la sol standard la 21 cm, suficient pt off-road usor.

Ceva adevar este aici, insa reversul este un sacrificiu al confortului si de asemenea lipsa posibilitatilor de a facilita accesul in off-road printr-o ridicare a suspensiilor la 25-30 cm.

Link to comment
Share on other sites

Interesant cum are tot 50 km la bord... ai adus-o din germania pe platforma ?! :)

 

Sper ca nu vrei sa o vinzi datorita comentariilor noastre de circotasi....

219657[/snapback]

 

 

 

scrie in primul post ca am luat-o cu 50km la bord...cat despre a 2-a problema..nu..sincer poate sa-mi zica mie cine vrea, ce vrea...atata timp cat imi place mie si sunt multumuit nu ma int :blink:

Link to comment
Share on other sites

daca pot sa castig ceva o dau.. incerc..daca nu ..nu tin neaparat sa o dau :blink:

219652[/snapback]

si daca vrea sa o vanda minte in anunt

masina nu are adaptive drive.

daca ar avea atunci trebuia sa se vada un buton pe care scrie sport in fata schimbatorului

Comparati pozele.

Si adaptive drive costa 2765 euro CIP, asa ca daca te lauzi ca-l ai si nu-l ai e cam mare teapa.

post-5473-1176898261_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
si daca vrea sa o vanda minte in anunt

masina nu are adaptive drive.

daca ar avea atunci trebuia sa se vada un buton pe care scrie sport in fata schimbatorului

Comparati pozele.

Si  adaptive drive costa 2765 euro CIP, asa ca daca te lauzi ca-l ai si nu-l ai e cam mare teapa.

222970[/snapback]

 

 

 

ma da cinstit esti tu...dar inainte sa te gandesti ca dau MARE TEAPA te-ai gandit poate ca nu stiu despre ce este vorba si poate ca m-am luat dupa ce a comentat BAVARIA...si nu ma laud...ca tie vreau sa-ti dau teapa...nu vreau la altcineva

Edited by dadogus
Link to comment
Share on other sites

Ce pret a avut???..... :blink:

 

PS: Sa te poarte sanatos

230964[/snapback]

 

 

 

ms...

 

x+600e=y...asta-i pretul:P...

nureau sa starnesc acum intrigi pe forum,,,'' ca vrei sa castigi atat ''...ca pretul de la bavaria e atat....uita-te cat cer in anunt..repet..nu l-am luat ca sa-l vand..dar dk imi ies ceva banii de ce sa nu-l dau..pot sa iau altul la loc...

 

oricum i-am comandat si pachetul aerodinamyc:D...abia astept sa-l vad pe masina

Link to comment
Share on other sites

Cu parere de rau zic .. Q7 de la audii da nu vedii are nota 10 la look comparativ cu X5 nou ... Foarte dezamagit am ramas shi dupa ce l-am vazut love ..oricum sa-l stapaneshti sanatos shi nu ma indoiesc de calitatzile sale cand tzine de drive.E BMW fara doar shi poate.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.