Jump to content

Rog ajutor instalare magazie CD


09nkl

Recommended Posts

Salut ! Ma poate ajuta cineva cu instalarea unei magazii de CD?

 

Magazia este functionala (este testata pe alta masina). Magazia are 2 mufe cu cate 2 fire. O mufa intra in spate la CD player dar celalte 3 fire si anume verde-rosu, maro si alb-rosu cu pete galbene , nu stiu unde vin. Din cate stiu mufa care intra in spate la CD player este alimentarea magaziei.

 

Este posibil sa nu mearga pe masina mea deoarece nu a avut magazie de CD? MID-ul trebuie sa aibe un alt soft?

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pai cu cele 3 fire si anume verde-rosu, maro si alb-rosu cu pete galbene , m-am legat in mufa din spate. Verde-rosu era alimentarea, maro masa iar cel alb rosu cu pete I bus.

Acum merge, este ok. Am montat chiar si iesire aux, cu ajutorul unui releu. Schema am gasit-o tot pe un forum. Este simplu. Daca intereseaza pe cineva, explic cu placere.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pai cu cele 3 fire si anume verde-rosu, maro si alb-rosu cu pete galbene , m-am legat in mufa din spate. Verde-rosu era alimentarea, maro masa iar cel alb rosu cu pete I bus.

Acum merge, este ok. Am montat chiar si iesire aux, cu ajutorul unui releu. Schema am gasit-o tot pe un forum. Este simplu. Daca intereseaza pe cineva, explic cu placere.

 

 

Da sunt eu interesat, am achizitionat de curand un e39 nfl si are casetofon si m-ar interesa daca se poate monta magazie, de ce am nevoie si desigur daca este vreun utilizator care vinde toate cele necesare

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da sunt eu interesat, am achizitionat de curand un e39 nfl si are casetofon si m-ar interesa daca se poate monta magazie, de ce am nevoie si desigur daca este vreun utilizator care vinde toate cele necesare

 

Pai ai nevoie de magazia de CD cu mufe.Asta o cauti la dezmembrari.

Releul si mufa jack il gasesc pe la magazinele cu electronice.

E ceva de munca sa tragi firele din spate in bord, presupunand ca masina nu a avut magazie si nu are instalatia.

Schema la releu pot sa ti-o dau eu.

Link to comment
Share on other sites

Pai ai nevoie de magazia de CD cu mufe.Asta o cauti la dezmembrari.

Releul si mufa jack il gasesc pe la magazinele cu electronice.

E ceva de munca sa tragi firele din spate in bord, presupunand ca masina nu a avut magazie si nu are instalatia.

Schema la releu pot sa ti-o dau eu.

Ideea este in felul urmator, nu a avut magazie instalata ale playerul acela cu caseta, trebuie sa schimb si player-ul? Si da mi-ar fii de folos schema.

 

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.