Jump to content

318d Lci : bleo ciel cu bej :)


Bigmoon

Recommended Posts

Salutare , citesc de mult timp forumul si iata ca a venit momentul sa am si eu visul implinit. De curand ,dupa 4 luni de stat pe net in fiecare seara si cautat prin toate anunturile posibile mi-am gasit masinuta mult visata. A fost luata cu CoTW ( cars on the web) si pana acum sunt foarte multumit de ea. Sa trecem la prezentari : 318d 2010 , navi prof ecran mare, bixenon ,senzori ploaie-lumini, sistem audio profi ,stopuri led ,sistem start stop,pachet crom ext,efficient dynamics,idrive CIC,si inca cateva chestii...a si cel mai important pentru mine interiorul de stofa bej.

 

Am stat foarte mult in cumpana daca sa fie stofa sau piele dar pana la urma dupa multe pareri de pe forum dar si ale amicilor posesori de interioare de piele am zis pas de aceasta data ,datorita micilor inconvienete.

 

De verificat am verificat-o si la reprez. si toate sunt in limite gen turbina ,injectoare, dpf ,grup. De cand am luat-o i-am facut o revizie completa filtre, ulei, plus lichid de frana.

 

Ce ma mai am in plan cu ea si urmeaza cand se face putin mai cald este un detail la interior plus schimb preventiv al distributiei , desi nu se aude nimic momentan la motor .

 

Despre folie m-am gandit sa imi pun securizata dar cred ca fara nici o tenta nimic , pentru ca m-am saturat de geamuri fumurii pe celelate masini avute inanite si cred ca e timpul sa renunt la ele. Si inca un motiv ar fi ca inca nu au fost desfaute fetele de usi si totul este atat de silentios si bine antifonat la interior incat nu prea imi vine sa ma apuc de demontat la ea nimic.

 

Saptamana viitoare primeste si un set nou de cauciucuri de vara ( inca nu m-am hotarat tipul ) dar runflaturile cu care a venit mi se pare mulllt prea rigide si galagioase.

 

Pe capota pe langa emblema are cateva ciupituri mici de la pietre si nu stiu cum sa le refac, dar poate o sa ma ajute baietii de la detail.

 

Set cric si cheie mi-am luat original de bmw si urmeaza si o roata de rezerva slim :)

 

aa.. si sa nu uit un update urgent la navi ca in orasele mici pauza detalii :( cu toate ca e vers 2011 instalata.

 

 

Sper ca nu v-am plictisit cu descrierea si va doresc vizionare placuta a pozelor :)

post-71170-0-46950700-1428169996_thumb.jpg

post-71170-0-65238200-1428170006_thumb.jpg

post-71170-0-74677600-1428170147_thumb.jpg

post-71170-0-59423700-1428170191_thumb.jpg

post-71170-0-27101100-1428170232_thumb.jpg

post-71170-0-13416800-1428170839_thumb.jpg

Edited by Bigmoon
Link to comment
Share on other sites

pai am alarma de fabrica cu senzori de prezenta in interior , sincer sa fiu nu as lasa pe nimeni sa umble la instalatia electrica sa puna el acolo cu izoler band!

 

 

Si in legatura cu ce e mai sus de asta am intrebat sa mai vad si alte pareri, oricum eu sunt adeptul OEM-ului si nu imi place sa pui nimic din bazar pe masina ..

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina,poti pune folie si fara sa demonteze fetele de usa,ajuta sa nu se incalzeasca vara in interior si ptr luneta sa nu te deranjeze unu cu farurile 'reglate bine',in rest bafta si sa te bucuri de ea km multi
Link to comment
Share on other sites

pai am alarma de fabrica cu senzori de prezenta in interior , sincer sa fiu nu as lasa pe nimeni sa umble la instalatia electrica sa puna el acolo cu izoler band!

 

 

Si in legatura cu ce e mai sus de asta am intrebat sa mai vad si alte pareri, oricum eu sunt adeptul OEM-ului si nu imi place sa pui nimic din bazar pe masina ..

 

ok,nu am vazut ca ai alarma de fabrica,nu e mare lucru sa pui o alarma,sunt doar 4 fire.

Link to comment
Share on other sites

Gume noi :D :D alta viata dupa 1500 km cu runflaturi acuma parca merg pe puf ... Asa ca aviz amatorilor de RF set de 2013 cu 6 mm ramasi ,de vanzare :) Am sa pun si la sectiunea anunt ca sa nu se considere bad post :)

 

Acum am asa : Continental Premium Contact 5 dot 0915 cu C A si 71 db dar sincer nu se aud absolut deloc(aveam o mare teama de lucrul asta ) pe care le recomand oricui doreste un smooth ride :)

 

Sa vedem acum in timp uzura...

post-71170-0-95001200-1428756413_thumb.jpg

post-71170-0-91454600-1428756421_thumb.jpg

post-71170-0-47918000-1428756433_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.