Jump to content

Compact E46 ! cate masini sunt pe forum ?


compactu

Recommended Posts

Am un motor 1800 cm si 118 cp , vreau sa stiu daca are cineva filtru sport montat pe acest tip de motor,daca se monteza usor si daca isi face treaba , ma refar nu naparat la putere ci la zgomotul acela frumos pe care il caut eu la turatii mai mari,fara sa montez o toba ca la astia frustati cu Logane.Masina e model individuala , are doar ornamentul tobei din inox ,e modificata de fabrica si nu vreau sa ii schimb aspectul cu alta toba, plus ca toba ei e foarte ciudata iar locul ei e foarte ingust .Daca nu am sa ii modifc zgomotul cu un filtru sport , probabil am sa ajung tot la modicarea tobei finale desi nu vreau :) .

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...hl=Filtre+Sport

Link to comment
Share on other sites

si sotia mea are unu...eu am un e46,dar imi place sa mai fac o plimbare cu compactu....e interesant

 

 

Poi si compactu meu tot e46 este ,doar ca e compact, seria modelului e aceeas , inainte sa o cumpar o vedeam uratica mai ales din spate ,iar acum ca am avut o cazia sa o am ,sunt foarte multumit de masina ,atat de performante cat si de aspect , e foarte robusta ,stabila si trage foarte bine .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

salutareeeeee, ce mai fac ratustele ? va mai blaneaza lumea pe aici ? neavizatii adica :) eu mi am luat mini cooper S, o altfel de rațușca :lol: insa regret compactul, daca as avea un compact 325 cu pachet M as fi fericit :)

cooper ul este super tareeeeeeee, este noua masina, trage bine,suna bine,consuma bine si se conduce la fel de fun ca un compact ...

Link to comment
Share on other sites

salutareeeeee, ce mai fac ratustele ? va mai blaneaza lumea pe aici ? neavizatii adica :) eu mi am luat mini cooper S, o altfel de rațușca :lol: insa regret compactul, daca as avea un compact 325 cu pachet M as fi fericit :)

cooper ul este super tareeeeeeee, este noua masina, trage bine,suna bine,consuma bine si se conduce la fel de fun ca un compact ...

 

Pai uite aici:

 

http://www2.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=...%2Findex.php%3F

 

Poti sa fii fericit :)

Link to comment
Share on other sites

salutareeeeee, ce mai fac ratustele ? va mai blaneaza lumea pe aici ? neavizatii adica :) eu mi am luat mini cooper S, o altfel de rațușca :lol: insa regret compactul, daca as avea un compact 325 cu pachet M as fi fericit :)

cooper ul este super tareeeeeeee, este noua masina, trage bine,suna bine,consuma bine si se conduce la fel de fun ca un compact ...

 

Pai uite aici:

 

http://www2.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=...%2Findex.php%3F

 

Poti sa fii fericit :D

 

 

bun pret dar km aia 87.000 , a avut- o un batran si a tinut-o in garaj? vechea poveste? :)

Link to comment
Share on other sites

Nu-mi place tonul tau.

Vezi ca stai de vorba cu un membru vechi al acestei comunitati iar aceasta este masina mea personala, pe care o am de ~2 ani si toata lumea stie la cati KM am luat-o, are carte de service iar KM sunt reali! Nu vorbesti cu vrun' samsar din targ!

Eu in ultimii ~2 ani am facut cu ea 21.000 KM, ceea ce inseamna 11.000 KM pe an. Daca ar fi fost a mea de la inceput acum ar fi avut ~64.000 KM!

Revizuieste-ti atitudinea!

 

PS: Uite si cati KM a avut in 2007, inainte sa o iau eu si cand se vindea cu 17.800 EUR

 

http://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-mas...25-compact.html

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

salutareeeeee, ce mai fac ratustele ? va mai blaneaza lumea pe aici ? neavizatii adica :lol: eu mi am luat mini cooper S, o altfel de rațușca :) insa regret compactul, daca as avea un compact 325 cu pachet M as fi fericit :)

cooper ul este super tareeeeeeee, este noua masina, trage bine,suna bine,consuma bine si se conduce la fel de fun ca un compact ...

 

Pai uite aici:

 

http://www2.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=...%2Findex.php%3F

 

Poti sa fii fericit :D

 

 

bun pret dar km aia 87.000 , a avut- o un batran si a tinut-o in garaj? vechea poveste? :)

 

de fapt era doctor :)

 

a mea are 74 mii si e 2001 deja imi e groaza ce o sa zica lumea cand o scot la vanzare :D

Link to comment
Share on other sites

@Alexxx, asta e gandirea in general. Pai eu cand am vandut in 2006 E39, masina din 2001, nu ma credea nimeni ca avea 110.000 reali. Si pe timpul ala nu se stia atat de bine chestia cu datul kilometrilor inapoi. Intr-un fel eu ii inteleg pe cei care verifica si iar verifica. Numai eu cate masini cu km dati inapoi, cati prieteni care au dat km inapoi, cati samsari care aduc cazane rupte-n nas...si asta e motivul pentru care eu n-o sa-mi cumpar masina din RO decat daca gasesc cine stie ce ocazie perfecta. Altfel...Nemtia. Si masina noua daca imi cumpar, tot din Germania va fi. Si la 10 mii de km tot n-am incredere sa o iau din RO din extrem de multe motive cunoscute de toata lumea. Acum de la faptul ca nu ai incredere, si pana la a face misto...este ceva diferenta...

 

Succes la vanzarea ei ! Chiar arata foarte frumos masina !

(Apropo, felicitari pentru poza de la avatar ! :) )

Link to comment
Share on other sites

Nu-mi place tonul tau.

Vezi ca stai de vorba cu un membru vechi al acestei comunitati iar aceasta este masina mea personala, pe care o am de ~2 ani si toata lumea stie la cati KM am luat-o, are carte de service iar KM sunt reali! Nu vorbesti cu vrun' samsar din targ!

Eu in ultimii ~2 ani am facut cu ea 21.000 KM, ceea ce inseamna 11.000 KM pe an. Daca ar fi fost a mea de la inceput acum ar fi avut ~64.000 KM!

Revizuieste-ti atitudinea!

 

PS: Uite si cati KM a avut in 2007, inainte sa o iau eu si cand se vindea cu 17.800 EUR

 

http://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-mas...25-compact.html

 

e doar o realitate, f.b. ca ai experienta pe forum iti prinde bine sa te descurci cu masina sa sti cum sa procedezi in viata de zi cu zi.

 

E o obsesie de-a mea te rog sa ma scuzi ca, nu am stat sa iau in amanunt masina respectiva.

 

doar ca sunt satul de masini ce au 6-7-8 ani cu 90-100.000 km.. sa fim realisti, trebuie sa mai ai o masina pe langa sau sa fi biker.

 

exista si exceptii, dar parca sunt prea multe, nota 10 pt masina ,carte service, respectele mele , pe urma am obs ca e a ta ,

cand am spus, vorba ca a fost a unui batran ma refeream in general! da ca in targ, cum se vorbea o vreme.

 

spor la vanzare! :)

Edited by bmwe46k
Link to comment
Share on other sites

salut eu sunt din buc si o am de 3 luni

bmw 316 ti e 46 an 2001 compact motor1.8 ,116 cai

 

Salut,

 

Foarte frumoasa culoarea. Am vazut masina prin oras si mi-a atras atentia.

Cat te-a costat jucaria?

 

@Alexxx

 

Bafta la vanzare!

Asa mult i-a scazut pretul, la 9 mii, daca in 2007 a dat pe ea ~17 mii? :)

 

Al meu Compact este din Octombrie 2004, si cand l-am cumparat eu, in Aprilie 2008, avea 62 de mii, iar acum are 110 mii. Probabil nici pe mine nu m-ar crede nimeni ca-s reali km, daca nu as avea carte service la ea si talonul din germania, impreuna cu contractul de vanzare cumparare a neamtului (de cand a cumparat-o el)...

Link to comment
Share on other sites

super masina si super pretul.... lasand la o partea discutiile apropo de km, si 150200 de mii daca avea tot masina buna era, motoarele astea merg 300 mii ca popa... masina asta a fost un vis pentru mine :)

eu inca sunt incantat de Mini - ul meu, este al dracului rau :lol: are si ceva optiuni, clima, scaune incalzite,panorama,hold/hill / energi saving, etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Salutare posesori de Compacturi si nu mai !!! Cine are drum prin Bv duminica 22.02 ,va astept la intrunirea BMW ,care are loc in parcarea MacroMall ,ora 16.00, la intrarea in Bv pe DN1,imediat dupa Selgros.Este o intrunire organizata local ,sunt cam 20-30 de masini si din pacare sunt siguru cu Compact E46 . :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
E la fel ca cea de pe sedan! :)

 

 

 

Nu e ca la sedan , nici macar ca la Coupe , am fost la Contempo BMW si la toti distribuitorii de piese, am primit acelas raspuns ...

"sunt diferite".

 

Oricum par identice !! :)

 

Plus ca mi-au spus si baitii din clum BMW BV , ca difera un pic fata de celelalte oglinzi , eu vreu de preferat toata oglinda , cred ca diferenta e la prindere , carcasa si sticla sunt la fel .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.