Jump to content

E90 LCI 320d M Paket


luci_r88

Recommended Posts

http://www.autovit.ro/bmw-320-C36204765.html

0749557470

 

BMW 320d M Paket 201*Paket /// M 320d EfficientDynamics Edition WBAPP51000A868593

Motor: N47D20O1 380NM, motorul folosit pe modelul nou F30

Masina personala, servisata doar in reprezentanta in Germania si in Romania.

 

Carte serivce la zi.Accept orice test

 

!!! Filtru de particule DPF NOU schimbat in reprezentanta Germania, verif VIN

 

*Bixenon

*Paket /// M complet original, Interior-Exterior, Trimuri burr walnut

*Bara fata, spate si praguri M

*Scaune SPORT Blue Shaddow cu incalzire din piele Alcantara cu reglaj electric lateral si lombar

*Fete de usi din piele Alcantara M

*Volan Sport M piele perforata multifunctional,

*Schimbator si maneta de frana din piele perforata M,

*orn. praguri M

* Plafon Negru Anthracite

 

*Navigatie Profesionala CIC 2014 Premium Europa + Romania

*HiFi, HDD 80 gb, USB,MP3,DVD, Internet

*Video in mers

*Brake Energy Regeneration

*Senzori: parcare fata-spate cu afisaj pe ecran, ploaie, lumini, presiune

*Cruise control

*Oglinzi exterioare heliomate reglabile electric

 

Pret FIX pret 14500 euro

post-63644-0-95378300-1428334246_thumb.jpg

Edited by X X L
update pret
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

De curiozitate, ce treaba are M-ul acela mare in poza? (ca masina in cauza nu are nici o treaba cu vreun M, un 320d efficientdynamics cu roti pe 16)

 

 

 

Masina e frumoasa dar prezentata prost..

Edited by Merlin21
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Masina mea proprie, intretinuta, ingrijita.M-ul e doar de autovit, pentru ca asa pun absolut toti. Insa nu toti au istoric continuu si real doar in reprezentanta.

Referitor la pret, consider ca e un pret decent in raport cu anul masinii/dotari/culoare/istoric etc.

 

Ca pe orice forum in Romania, totdeauna exista multumiti si nemultumiti. Dar acuzatiile gratuite nu isi au locul.

 

Merlin, te rog sa nu iti arati frustrarile si acuzatiile nefondate aici, doar pentru ca nu am putut sa iti dau trimurile de pe masina. Explicandu-ti clar si atunci ca vreau sa vand masina si de aceea nu te pot ajuta.

Edited by luci_r88
  • Like 5
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Nu are nici o treaba una cu alta..

 

E vorba ca punem semne cu M in poze ca sa ce?? Ca asa pun samsarii pe autovit?? SI hai sa ii copiem si noi..

 

In fine, abia acum mi-am dat seama ca e masina ta, retrag partea cu samsarul si imi cer scuze, dar scoate M ala mare din prima poza..

 

Cine va lua masina va aprecia ca este ingrijita, istoric si dotari, nu este nevoie de un M mare in poza, care prinde la alt gen de oameni..

Edited by Merlin21
  • Like 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

A-mi da cu parerea despre pret nu inseamna ca am facut acuzatii gratuite.

 

Important este sa fii tu multumit de pretul care-l vei obtine pe ea, si lasa-ne pe noi sa fim nemultumiti daca constatam ceva ce nu ne place, ca doar ai pus anuntul pe forum unde mai carcotim si noi. Daca nu iti convine lasa-l doar pe Autovit si nu iti spune nimeni nimic.

 

Inca o data, bafta la vanzare!

 

 

 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hai sa recunoastem ca este o masina frumoasa, dotata si ingrijita, iar vanzatorul cere un pret cinstit in raport cu calitatea. Ne am dori multi sa dam putin si sa luam si o masina intretinuta. Bafta multa la vanzare, cine stie ce inseamna o masina in stare buna, nu se va lega prea mult de partea materiala!!!
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma ce e asa o mare tragedie M-ul ala din poza? Mai intelegeam daca nu avea pachet M, dar din moment ce are, nu vad asa deplasata poza. Recunosc ca nici eu nu sunt atras mai mult de asemenea poze fata de pozele normale, si da, poate ca acel gen de poze prinde la o anumita categorie de oameni, dar omul vrea sa vanda masina si nu cred ca va conta din ce categorie face parte cumparatorul, atata timp cat primeste pretul dorit. Hai sa fim seriosi: vinde o masina normala, de serie, un lucru, nu-si da fata la maritat. Ce conteaza ca o ia un doctor, profesor, samsar, manelar, etc....

 

PS: spor la vanzare! Masina arata bine.

  • Like 2
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Superb exemplar, felicitari pentru intretinere, Ai facut o treaba excelenta.

 

As oferi oricand 10.000, dar mai mult ca sigur nu ai sa accepti. Nu ma intelege gresit, as da mai mult, poate nici chiar cat ceri tu pentru ea, dar 12-13, as da !!... Bugetul nu ma avantajeaza, la modul in care iti ofer 10.000 pe masina si nu o sa mai am bani de motorina sa o aduc din Alba in Buc :))).. Spor la vanzare !!

Edited by ird
  • Like 3
  • Downvote 16
Link to comment
Share on other sites

Superb exemplar, felicitari pentru intretinere,, Ai facut o treaba excelenta.

 

As oferi oricand 10.000, dar mai mult ca sigur nu ai sa accepti. Nu ma intelege gresit, as da mai mult, poate nici chiar cat ceri tu pentru ea, dar 12-13, as da !!... Bugetul nu ma avantajeaza, la modul in care iti ofer 10.000 pe masina si nu o sa mai am bani de motorina sa o aduc din Alba in Buc :))).. Spor la vanzare !!

cam jalnica oferta asta , totusi de ce iti iei masina cu ultimii bani , mai e nevoie si de paine dupa ce cumperi masina :clover:

  • Like 6
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Bugetul nu ma avantajeaza, la modul in care iti ofer 10.000 pe masina si nu o sa mai am bani de motorina sa o aduc din Alba in Buc :))).. Spor la vanzare !!

 

Tind sa cred ca nici sinapsele nu te ajuta, la modul in care ai putea sa iei la ocazie pe traseu.

 

Revenind, pretul mi se pare corect, avand in vedere data fabricatiei, istoric, taxa si optiuni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

As oferi oricand 10.000

Poti sa oferi si 5000. Crezi ca intereseaza pe cineva? De banii aia cauta-ti alta masina......autovitul e plin. Asa le spuneam si eu clientilor care veneau sa ofere preturi derizorii la ultima masina vanduta. Si le inchideam gura.

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

eu inteleg ca in calitate de vanzatori ne simitim ofensati poate cand ni se fac astfel de oferte, ca nah, fiecare dintre noi apreciem bunurile poate mai mult decat fac sau de nivelul pietei, suntem subiectivi, dar si cumparatorul are dreptul de-a face o oferta asa cum o considera el corecta, indiferent in final de factorii pe care ii ia in considerare la stabilirea ei.

 

Nu stiu cati urmaresc Turbo Friday pe Discovery, acolo se poate vedea ce negocieri fac aia in US, gen se cere $20k si se primeste o oferta de $7K, si nimeni nu se mai ofenseaza, se discuta si in final se ajunge la un numitor comun.

 

La fel e si aici, am primit oferte cu peste 10k Eur sub pretul cerut, le raspund frumos care e ultimul meu pret si gata, nu ai ce altceva sa le faci, asta e mentalitatea oamenilor. La urma urmei niciodata nu poti sti, dai cu nuca in perete si uneori se mai si prinde, daca nu incerci nu o sa afli :rolleyes:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

decat sa faci o oferta (oricare ar fi ea!) este o mult mai mare jignire si lipsa de respect sa raspunzi de genul:

De banii aia cauta-ti alta masina......autovitul e plin. Asa le spuneam si eu clientilor care veneau sa ofere preturi derizorii la ultima masina vanduta. Si le inchideam gura.

 

omul face o oferta. indiferent care este ea. nu iti cere sa ii dai masina de pomana, 0 lei. iti ofera un pret, atat poate sa ofere, accepti sau refuzi si nimic mai mult. sunt cazuri in care chiar si aia 10.000 iti trebuie azi, acum, ca vrei sa iei alta masina si atunci oferta asta "jignitoare" te cam scoate din belea....

sau oameni care renunta la mii bune doar sa nu mai piarda luni de stat cu masina la vanzare si sa sune 1 pe luna.

Edited by CosminE46
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

decat sa faci o oferta (oricare ar fi ea!) este o mult mai mare jignire si lipsa de respect sa raspunzi de genul:

 

 

omul face o oferta. indiferent care este ea. nu iti cere sa ii dai masina de pomana, 0 lei. iti ofera un pret, atat poate sa ofere, accepti sau refuzi si nimic mai mult. sunt cazuri in care chiar si aia 10.000 iti trebuie azi, acum, ca vrei sa iei alta masina si atunci oferta asta "jignitoare" te cam scoate din belea....

sau oameni care renunta la mii bune doar sa nu mai piarda luni de stat cu masina la vanzare si sa sune 1 pe luna.

 

ideea era ca macar pe forum aici sa nu ne luam la misto cu oferte mai ales in public , daca e o oferta derizorie poate fi facuta discret in pm sau la telefon si cam asta e . Si eu am cumparat 325 cu o oferta mult sub pretul listat dar a fost o discutie in privat . Adica putina civilizatie nu costa banii pe care poate nu-i ai . :thumbsup:

Macar atat merita un vanzator care poate accepta o oferta sau nu .Putin respect .

Edited by Myx
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

si pana la urma care e diferenta ca i-o faci pe pm sau pe topic? daca el se simte jignit se va simti in ambele situatii, e o oferta, nu o injuratura, in lumea civilizata se discuta nu e considerata o insulta, apoi o oferta de 10k pentru o masina evaluata de vanzator la 14k nu mi se pare deloc derizorie, 5k ar fi fost derizorie.

 

Apoi in speta de fata, user-ul care a facut oferta de 10k e unul nou iar cel vinde nu are nici 2 ani, nu ca ar trebui sa conditionam respectul de vechimea pe forum, doar asa de dragul analizei.

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

mik...sa zicem ca oferta este ok...dar tipul o cumpara cu 10.000 de euro sa zicem....tu ai citit ca el nu mai are bani de motorina de la alba la bucuresti sa isi aduca masina acasa? :)))))

e de cacat totusi..cum spuneam:am bmw dar matzul gol

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dupa cum ati observat, eu nici macar nu am dorit sa raspund unei asemenea "oferte". E clar ca e derizorie oferta, dar am luat-o ca pe o gluma, ca sa nu umplu topicul de discutii care n-au legatura cu masina.

 

Asa ca revin la masina, update pret 14500 euro

Edited by luci_r88
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.