Jump to content

Bmw 320d E90


0kta03

Recommended Posts

Oricum, sa o stapanesti sanatos daca mai ai de gand sa o mai pastrezi

si multi km fara incidente, apropo nu te supara pe mine dar nu trebuia sa spui cat ai dat pe ea si cu cat vrei sa o vinzi ca de aicea isi face lumea idei gresite

Scuze daca te-am jignit

Link to comment
Share on other sites

Nu, dar nu mi se pare corect pretul. Eu am luat-o cu 7500, am dat taxa ~900 euro, am mai bagat in ea vreo 1700 cu cat ar trebui sa o dau? Cu 12.000?

 

Asta zic, poti cere cel mult banii de taxa in plus ;-) pretul corect e undeva la 8000-8200 euro, nu 10500. O supraevaluezi. Fiecare cere cat vrea, dar o ai deja de 2-3 luni si i-ai crescut pretul cu aproape 3000 euro. Si eu sunt in cautare de 335i sau f10, f30, dar asta nu inseamna ca o pun pe actuala cu 10k euro la vanzare, care are in plus pachet m fata de a ta.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

sincer un pachet m ii foarte usor de pus :) m-am uitat la masina ta si nu are rost sa spunem ce are si nu are masina mea sau a ta . apropo da-mi un pm cu masina ca a mea la 8200e ms !

 

 

oricum stiu ca pretul ii mare dar in gandul meu poate nu vreau sa ma scap de ea :))

Edited by 0kta03
Link to comment
Share on other sites

Ceva nu se leaga... Aici spui ca o vinzi pt ca vrei F10.

 

iti spun sincer de ce o vand , cu gandul ca poate imi cumpar un f30 sau f10

 

 

Aici ai spus ca doar atat ti-a permis bugetul, mai exact 7700e.

 

erau foarte putine la bugetul meu si slab dotate , majoritatea erau automate cum vroiam eu neaparat .

 

 

E diferenta de 3 luni intre posturi. Acum, ori ai castigat la loto intre timp ori ai motive ascunse :rolleyes: Sa nu mai pun la socoteala ca dupa 3 luni in care ai folosit-o, s-au mai adaugat 3000e la pret (hai sa zicem ca scadem 500e taxa :) )

 

 

Nu am nimic cu tine, dar e cam batator la ochi :thumbsup:

Edited by Kenbobo
  • Like 8
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E si despre pret, poate cei care vad topicul nu vad primul post. Sa puna anunt asa: eu am luat-o cu 7700 euro, am platit taxat 500 euro si o vand cu 10.500 dupa 3 luni de cand o am.

 

Pret mare? Pai nu te uiti cum arata dupa spalare? Zici ca e 2015.

Edited by AFk^
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

oricum am primit oferta mult peste ce ai estimat tu acolo , de la persoana care am vazut ca aprecia masina si dotariile si am refuzat :)

 

Ala era bugetul atunci , s-a schimbat situatia , te-ai gandit ca poate mai aveam masini in familie ? cu siguranta nu are nr de km care i-a avut e46 tau :)) ca tot ziceai de vicii ascunse ... lumea suna intreaba , altii gen afk ma injura in gand si asta ... daca nu o vand intr-o luna maxim 2 o scot si ii pun un pachet M

 

http://olx.ro/oferta/bmw-320-e90-163-cp-pachet-m-full-super-pret-ID49OBi.html

 

http://olx.ro/oferta/vand-bmw-320-e90-ID4btjM.html

 

AFK imi arata niste masini care chiar merita 8000 !

 

nu mai zic nimic , foarte buna comparatia ! evacuare dubla a la romania , leduri in bara dp accesoriiauto.ro

 

a 2 a are si pachet M :)) full pachet M

Edited by 0kta03
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, dar nu mi se pare corect pretul. Eu am luat-o cu 7500, am dat taxa ~900 euro, am mai bagat in ea vreo 1700 cu cat ar trebui sa o dau? Cu 12.000?

 

Pãi atât am dat eu pe a mea.

Hai sĂŁ te lĂŁmuresc de ce una a meritat 12.000:

- 2010, ceva mai tinericã (bine) decât Împricinata;

- 155.000 km verificați recent la reprezentanțĂŁ;

- 184 Cp;

- rulatã, pânã acum, sub 5000 km În Ro;

- euro 5 etc..

Astea mi se par cele mai relevante argumente ĂŽn optarea pentru o altĂŁ mașinĂŁ de 12.000 e decât ceea ce vrei sĂŁ vinzi.

SĂŁ nu te miri cĂŁ o vei ține mult timp!

Fii realist!

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Niciodata nu o sa inteleg de ce trebuie sa fie cineva care comenteaza despre preturi. FiIECARE CERE CAT VREA. A pus pretul , daca ti se pare prea mare nici nu trebuie sa il suni. Nu va obliga el sa luati masina, cine o vrea o ia si la banii astia.

 

Cum alții nu ĂŽnțeleg de ce sunt deranjați unii de comentariile legate de prețuri.

 

Este o ofensã adusa cititorului viitor-vânzãtor?

Cum orice ĂŽnstrĂŁinĂŁtor are dreptul de a scrie, ceilalți de ce nu ar putea face același lucru, dar ĂŽntr-o altĂŁ direcție.

Haideți sĂŁ fim mai toleranți ĂŽn a permite discuțiile care nu sunt ĂŽn direcția gândirii proprii.

SĂŁ nu fim opresivi!

Respectati libertatea dialogului!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E si despre pret, poate cei care vad topicul nu vad primul post. Sa puna anunt asa: eu am luat-o cu 7700 euro, am platit taxat 500 euro si o vand cu 10.500 dupa 3 luni de cand o am.

 

Pret mare? Pai nu te uiti cum arata dupa spalare? Zici ca e 2015.

Cine ar citi, ar zice ca o vinde un om corect si ii va aprecia sinceritatea oferindu-i 6000. :good:

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

cum le zici tu severin , ca un om mare ! Nu am avut treaba ca au sarit cu gura legat de pretul piperat sau exagerat cum zic pana cand a adus kenbobo discutia ca masina ar avea vicii ascunse altfel nu isi explica de ce o vand dupa 3 luni, am postat chiar si printuri cu masina pe tester. Iar cum am ajuns in 3 luni sa fac bani de f10 , pai asta ii problema mea cum si de unde i-am facut :).... Edited by 0kta03
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cel mai mare om ai fi tu daca nu ai privi cu resentimente cele scrise si ti-ai insusi niste lucruri sanatoase.

 

Ca un umil ma gandesc (cu strangere de inima, caci mi-e tare draga) cand voi vinde masinuta peste un an, doi, sa obtin un 11.000 sau 10.000, nicidecum profit.

 

Ceri cat doresti si vei primi cat vrea!

 

Desi zici ca e un fier bun, in care ai mai si investit, esti dezamagit, asta este adevarul, altfel nu ai putea sa renunti atat de repede.

 

Nu poate sa dispara vraja unei masini noi, pentru tine, atat de repede si sa iti doresti o alta. Nici nu apuci sa te bucuri de ea, nici vorba sa te plictisesti in cateva luni!

 

E ceva la mijloc si nu spui!!! Orice ai zice, cititorii sunt foarte reticenti si pe buna dreptate (in lumina unor argumente de genul celor mai sus expuse). Pune-te in locul lor!

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

kenbobo discutia ca masina ar avea vicii ascunse altfel nu isi explica de ce o vand dupa 3 luni, am postat chiar si printuri cu masina pe tester. Iar cum am ajuns in 3 luni sa fac bani de f10 , pai asta ii problema mea cum si de unde i-am facut :)....

Putin imi pasa daca ai facut sau nu bani de F10, trebuia sa citesti printre randuri, nu ma intereseaza statutul tau.

 

Ideea era ca toata treaba e putin batatoare la ochi. Ori are vicii ascunse, ori faci bisnita/samsareala (aduci cu un pret si vinzi mai scump) iar treaba cu F10-le e doar asa de aparente, ori daca chiar vei trece la F10, ce vrei tu sa faci tot bisnita se numeste (sa iesi pe plus cu 2500e dupa ce ai folosit masina 3 luni ;) ).

 

PS: Eu inchei aici, mi-am spus parerea. Bafta!

Edited by Kenbobo
  • Like 9
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Si nu te-am ajutat tot timpul? te-am ajutat pt ca suntem colegi de forum, iar daca ai nevoie te ajut in continuare, asta inseamna sa fim colegi.

 

Mai sus ti-am spus doar parerea mea legata de vanzarea masinii, oricum pe mine nu ma afecteaza cu nimic. Daca reusesti sa o dai la banii aia, cu atat mai bine pt tine, dar eu imi mentin in continuare parerea.

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu ti-am raspuns , ca o vand sa imi cumpar alta , daca o tin 1 an o sa pierd mai mult asa am ocazia sa castig ceva la ea , cine stie poate o dau totusi la 10k , si cu profitul ala o inmatriculez pe aia , ii cumpar ca si la asta alt set de jante . Nici nu ma deranjat ce ati comentat mai sus pana cand ai zis ca are ceva masina , pana la o eventuala proba contrarie nu trebuie sa afirmi asta . parerea mea !
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Octavian, masinile alea sunt bine puse la 8000... o piele alba sport nu vad in nici una iar cireasa de pe tort e cotineata aia cu Full Packet M si cu husa de 5 lei pe volan, parca-i vreun tractor.

 

Eu zic ca ar trebui sa ne mai gandim la ce ne deranjeaza cand zicem "samsar" "vanzator de masini"... faptul ca trage tepe nu? faptul ca da inapoi 50k de km intr-o zi si apoi pune aceeasi masina cu 1000 de euro mai mult? faptul ca iti da o dauna deraiata pe camp si te minte in fata ca e tipla, nu?

 

A facut el asa ceva?

Mai mult ca sigur nu...

 

Cat despre conotatia de bisnitar... desi suna urat... e principala activitate in romania. O face si Emag, Altex si altii ... ba mai mult, intr-un fel, chiar si Apple si Bmw prin faptul ca vor sa aibe venituri mai mari decat cheltuielile... "tot o bisnita" nu?

 

 

PS. am mai observat ceva la prima masina... observi urmele de la gogosi din dreapta masinii? (care culmea coincid si cu postura masinii?)

Din ce imi dau seama, ala e cam pietris pacolo care nu ar pastra urme vechi de o saptamana...deci cu siguranta baiatu a facut vreo 10-20 de gogosi, inainte sa faca pozele, "daca tot o da".

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si...de ce nu ai vrea sa vinzi masina mai scump daca ai putea? Nu e moral?

Daca vine cineva si va ofera dublu fata de "pretul pietei" ce spuneti? "Vai, dar nu pot, eu am dat mai putin pe ea?" Exista cineva aici care nu are ce face cu banii suplimentari?

 

Omul si-a pus masina in ce pret a vrut el. Poate il suna cineva, poate nu. Poate obtine pretul, poate nu... Cu ce va afecteaza? Vrea vreunul dintre voi sa cumpere masina?

 

P.S.: Ce-i cu linkurile cu cotele alea de pe olx? Cine intreg la cap s-ar uita la masinile alea?

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Exact mgs , daca isi vine omul mașina si pune ce pret vrea el si câștiga ceva gata , de parca eu am prezentat 20 de masini pe forum ! Si încă odata bine punctat cu cazanele si epavele Vorba lui ALex Wly ce le le postează ei aici doar sa imi demonstreze ca sunt e90 la 7500e daca căutați găsiți si la 5000e . Nu mai vreau comentarii aiurea macar daca aveau ceva argumente in ele doar asa pe baza ca un Dorel de Romania crede ca are ceva mașina sunt egale cu 0

 

http://olx.ro/oferta/bmw-320d-m-ID4bUSC.html#f3c49b17ca

Serios acum...10000 pe un seria 3 de 10 ani?

N-am nimic impotriva sa fii samsar, bravo tie..da samsarii macar au preturi bune.

CĂŁtĂŁlin tu esti ala care cumpara LCI cu 9000 , chel , doar sa am LCI . bafta !!!

Edited by 0kta03
  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.