Jump to content

Alb sau restul?


corrsarul

Recommended Posts

Am deschis topicul asta pentru ca sunt foarte curios care e parerea voastra referitoare la autoturismele albe.

Dupa ani si ani in care tot poporul avea masina alba, in afara de politistul sau securistul din dacia cu numar mic neagra, a venit anii descatusarii si romanasii au inceput sa aduca masini.

Colorate.

Mercedesul negru deja era un semn de mare bunastare. Cielo albastru esti profesor sau director la stat.

Matizul rosu

Tico verde......

Dar la Autoturismele germane ramaneau Negre, gri, gri negru in toate variantele posibile.

Vine albul?

 

PS

Pozele sunt generate pe calculator

post-5473-1176964948_thumb.jpg

post-5473-1176964965_thumb.jpg

post-5473-1176964986_thumb.jpg

post-5473-1176965000_thumb.jpg

post-5473-1176965010_thumb.jpg

post-5473-1176965116_thumb.jpg

Edited by corrsarul
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cred ca e si albul un trend, ca si argintiul (gri metalizat), care o sa treaca, insa mult mai repede... mai ales ca albul, spre deosebire de gri, nu arata bine pe orice masina, adica daca-ti iei un opel corsa alb, risti sa fi confundat cu un agent comercial...
Link to comment
Share on other sites

si eu as proceda la fel AZI. dar cum spuneam, e un trend, care cred ca e trecator. imediat dupa '89, daca vedeam un mercedes ALB, eram toti pe jos.... dupa aceea, alb si crem, erau culori de taxi, se chinuiau toti sa le vopseasca in argintiu.. :blink: inainte de '89, era mitul masinii sport, cu 2 locuri, rosie... acuma rosu e acceptabil, doar daca e vb de un ferrari....
Link to comment
Share on other sites

Cred ca la moda anul asta este albul, sunt in Pitesti si or sa mai apara o gramada de masini albe (cand spun masini ma refer la BMW, Mercedes, Audi, Porsche), am si eu un prieten care trebuie sa ii soseasca la sfarsitul lui mai noul 3-ar cabrio, alb cu piele rosie, pachet M, motor de 3500; momentan exista prin Pitesti un E92 alb cu piele rosie, motor de 3000. Am inteles ca trebuie sa mai apara un X5 alb cu motor de 4800.
Link to comment
Share on other sites

Am inteles ca prin iunie, e al lui Glont si l-a comandat in State ca in tara daca il comanda dura 8 luni pana il aducea.

223261[/snapback]

 

dap...oricum nu era rau nici A8-ul ala care-l avea , dar nu se compara cu X5 -ul.. Am vazut si eu coupe-ul alb 330i, tare rau...e al unui vanzator de la BMW . Si-n vara mai apare un 335i cabrio negru in town :blink: ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
da consum beton  :) ,si problema mea ii sigur ,da sigur din injectoare,si de ce nu ma credeti ca ii alb? :)

228305[/snapback]

pai nu te credem ca ai urs... :blink:

deocamdata n-am vazut nic-o poza...

mai era cica o tipa jetjet...si de cand a fost deconspirat de un coleg nici ca am mai auzit de jetjet...poze de pe net pot pune cu nemiluita... :)

Link to comment
Share on other sites

pai dovada ca sunt pe forum nu??ma intereseaza masinile :)

228329[/snapback]

off topic

oooooooooooffffffffffffffff :blink:

introducerea...

sunt noua pe forum...el este ursuletul meu....pe care-l ador...bla bla bla....ceva poze si ii super ok...

tu ai inceput cu ...nu stiu ce sa mai fac? consumul esti enorm...ceva de genul asta...

on topic..

albul este o culoare ok...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.