Jump to content

Acumulator cheie diamant E46


Robert Luca

Recommended Posts

Salut, m.ar interesa si pe mine un acumulator cheie diamant, pentru un 318i din 2003, preferabil de pe o cheie originala/dezmambrari. Am avut oferta pentru o cheie intreaga, dar as prefera doar acumulatorul si lamelele aferente (din considerente financiare/costuri :). Las un numar de telefon pentru cine m.ar putea ajuta. 0760606706. Robert.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Salut, acumulatorul e ~25 ron, nou. Gasesti pe net, Panasonic VL2020

 

si pe mine ma intereseaza un acumulator am vazut ca se gasesc dar nu stiu de care ca unii au cu lamele verticale altii cu lamele orizontale si nu stiu de care sa cumparpt E46 facelift

Edited by attikatona
Link to comment
Share on other sites

si pe mine ma intereseaza un acumulator am vazut ca se gasesc dar nu stiu de care ca unii au cu lamele verticale altii cu lamele orizontale si nu stiu de care sa cumparpt E46 facelift

 

si eu am cautat intr-o perioada acumulator, stiu ca difera in functie de anul de fabricatie si tipul de baterie. Spre exemplu la mine este cu lamelele circulare (nu am gasit nicaieri asa ceva) dar am inteles ca cele verticale pot fi adaptate cu putina indemanare.

 

pot sa iti las un site util care vinde asemenea acumulatori daca imi scrii in privat (nu stiu sigur daca am voie sa postez aici.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eu mi-am comandat de pe aliexpress atat acumulator cat si carcasa pentru cheie. Cred ca m-a costat undeva la 100 de lei 2 carcase si un acumulator. Mi-au ajuns in aproximativ 3 saptamani. Sunt multumit de ceea ce am primit.

http://www.aliexpress.com/item/100-Original-VL2020-Car-Key-Fobs-With-Legs-90-degrees-Rechargeable-For-PANASONIC-Button-Battery-Free/32460080173.html?spm=2114.01020208.3.1.YLxCbL&ws_ab_test=searchweb201556_1,searchweb201644_1_10001_10002_10005_10006_10003_10004_62,searchweb201560_8,searchweb1451318400_6149

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Daca ajuta pe cineva, am rezolvat cu acumulatorul iar cheia arata multumitor acum. Am cumparat acumulator (las site-ul de referinta in privat, nu stiu daca am voie aici) difera putin fata de acumulatorul original (in sensul ca pinii sunt pozitionati putin diferit) dar merg adaptati foarte usor. Lipita carcasa si data cu marker negru pe muchie arata chiar decent.

 

Ca o mentiune, trebuie reinitializata cheia ulterior, iar daca aveti mai multe chei, toate se reinitializeaza in timp de max. 30 sec, altfel una o anuleaza pe cealalta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.