Jump to content

BMW CS Concept


maitre

Recommended Posts

Salut baieti sunt nou pe forum!are dreptate masina aduce mult a rechin,cu bordul orientat spre sofer k in vechea traditie bmw,si toata alura ei generala!Copiata sau necopiata masina arata fff bine.Nu cred k are vreo legatura cu astonul,cei de la bmw nu au copiat niciodata alte marci si nu cred k au inceput acum!Bafta multa!
Link to comment
Share on other sites

Pe mine ma sperie afirmatia asta:

"This car points the design path for all future BMWs to come out of American designer Chris Bangle's studio.".

La naiba, nici macar coupe nu arata mai bine.. are forma unui pechinez... O sa ajungem sa mergem cu barcile pe strazi pentru ca asta a hotarat un designer american care circula pe drumuri unde o banda are 3 metri!!! As fi preferat ceva mai compact si mai stilat decat un "muscle car" american...

Link to comment
Share on other sites

Apropo de Chris Bangle am gasit o petitie pe net ...aruncati si voi o privire eu sunt cam oripilat de noile tendinte si nu ma pot adapta.

http://www.petitiononline.com/STOPCB/petition.html

226262[/snapback]

 

eu recunosc ca am votat pt.stop Bangle;comentand despre CS,parca n-are nimic traditional BMW in el(hai sa zicem bot de rechin doar);de ex.daca vorbim de pastrarea liniilor clasice imi plac noile modele mercedes(s class si noul c class) pt. ca aduc aminte de reusitele modele din anii 80:geamuri mari,faruri mari aprox.trapezoidale;as vrea si ca bmw sa aduca in atentie liniile traditionale pierdute(de ex.design-ul bordului cu unghiurile acelea specifice,orientat spre sofer care a caracterizat atatea generatii de modele BMW; ceasurile de bord la fel-ma refer la caracterele acelea specifice si multe altele ar fi).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
hai ca pana acuma i-am mai inteles pe astia mai traditionalisti care ii urasc pe Bangle... dar daca nici masina asta nu va place io zic sa va reprofilati pe alte marci

224443[/snapback]

 

Eu zic ca ar trebui respectata opinia altora.Asta inseamna democratia!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Cred ca stiti deja reclama: http://www.youtube.com/watch?v=a7Ny5BYc-Fs

Si aici o evolutie a BMW:

Traditionalism-ul marcii eu cred ca e caracterizat mai mult prin lucruri intangibile cum ar fi eleganta, sportivitate, agresivitate, inovatie, cu-un-pas-inainte.....decat prin pastrarea unei anumite linii a caroseriei, sa zicem....Partea cu bord-ul orientat catre sofer a cam disparut, ce-i drept...dar la CS concept parca apare din nou..cel putin modul in care e desenat da impresia orientarii catre sofer: http://www.youtube.com/watch?v=x2All9nAu4Y

 

concurenta pt CS de la porsche - PANAMERA:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.