Jump to content

DOWNLOAD BMW ROAD MAPS 2015 - harti CIC, NBT, CCC, MK3, MK4


Recommended Posts

Deoarece link urile cu harti se tot imprastie pe n topicuri, am decis sa fac unul unde sa pun aceste link uri in mod constantant. prin urmare o sa postez de acum inainte doar pe topicul meu, nu si pe celelalte.

EUROPE HIGH 2015

 

EUROPE BUSINESS 2015

 

EUROPE PROFESSIONAL 2015

 

EUROPE MOTION 2014-1

 

EUROPE MOVE 2015-1

 

EUROPE NEXT 2015-2

 

EUROPE WEST PREMIUM 2015-2

 

EUROPE EAST PREMIUM 2015-2

 

EUROPE WEST MOTION 2015-2

 

EUROPE EAST MOTION 2015-2

 

Pentru cei din Bucuresti,Pitesti,Valcea va pot ajuta cu instalarea daca aveti nevoie. Pentru mai multe informatii , forumul va sta la dispozitie!

http://s30.postimg.org/9plrixow1/IMG_3543.jpg

 

Country coverage of the Europe Premium 2015-2 road map

 

Europe (West)

 

Complete coverage: Andorra, Austria, Belgium, Croatia, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Great Britain, Greece, Gibraltar, Hungary, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland and the Vatican City.

 

Main road network only: Albania, Belarus, Bosnia & Herzegovina, Bulgaria, Estonia, Latvia, Lithuania, Macedonia, Moldavia, Montenegro, Romania, Russia, Serbia, Turkey and Ukraine.

 

Europe (East)

 

Complete coverage: Austria, Belarus, Belgium, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Germany, Hungary, Estonia, Finland, Greece, Italy, Liechtenstein, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Sweden, Switzerland and the Vatican City.

 

Main roads network only: Albania, Andorra, Bosnia & Herzegovina, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Macedonia, Moldavia, Monaco, Montenegro, Portugal and Spain.

 

NOTA: Romania e FULL pe harta de EST chiar daca in descriere nu zice !!!

 

O imagine care sa va ajute sa identificati ce model de harta aveti nevoie:

 

http://s18.postimg.org/3kwgdhind/BMW_NAVI.png

Ma poti ajuta si pe mine la Valcea te rog ?

Navi bussines 2010

Nu reusesc de unul singur

 

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Am un 520 LCI din 11/2009, are Business Navi, cred ca hartile sunt 2D, ceva in genul acesta arata displayul: http://www.reveuro.com/inventory/10131/bmw-530i-e60.34.JPG

Are o singura fanta pentru DVD, unde introduc cd audio sau cd cu navigatie.

 

Puteti sa imi spuneti care harta pot sa o downloadez? Si daca DVD-ul nu se scrie ca un iso normal, va rog sa imi dati si un link la un tutorial.

 

Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Am un 520 LCI din 11/2009, are Business Navi, cred ca hartile sunt 2D, ceva in genul acesta arata displayul: http://www.reveuro.c...530i-e60.34.JPG

Puteti sa imi spuneti care harta pot sa o downloadez? Si daca DVD-ul nu se scrie ca un iso normal, va rog sa imi dati si un link la un tutorial.

Vreau sa adaug faptul ca si eu am scris DVD-urile cu hartile primite de la colegul cristian1979 si le-am testat in masina unui coleg de munca. Ambele variante (Audi / Mercedes) functioneaza foarte bine!

Masina este un E90 320d 2008 NFL 177cp, cu unitate business (M-ASK).

Multumim pentru harti!thumbsup.png

 

Ai nevoie de hartile de la colegul cristian1979, ia legatura cu el pentru link.

Se scrie normal, ca un iso. Incearca sa folosesti un dvd de calitate si scrie-l la viteza cea mai mica.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Multumesc cristian1979 !!

 

Ambele variante pe care mi le-ai trimis merg impecabil pentru masina mea: BMW 520 LCI din 11.2009, navigatie Business.

Am scris DVD-urile cu programul default de Windows 10, la viteza normala (programul default de scris DVD-uri din Windows 10 nu are setare de viteza).

 

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Salut am un E87(bmw seria 1) din 2008 cu navigatie business am avut pana astazi un dvd cu navigatie/harti 2013 cand cineva a incercat sa-mi vanda unu dvd 2016 eu stiind ca romania nu este pe soft-ul original l-am rugat sa-mi faca o proba iar din acel moment nu imi mai incarca orasele pt a le selecta ca destinatie mai exact e ca si cum nu mai are hartile de romania
Link to comment
Share on other sites

Salutare baieti, am reusit sa fac 2 BMW BUSINESS 2015 Custom Maps:

 

1) Converted from Audi (DISK 1 Western-Europe, DISK 2 Eastern-Europe)

bmw_business_2015_custom_map_converted_from_audi.txt

 

2) Converted from Mercedes (1 DISK Western + Eastern Europe)

bmw_business_2015_custom_map_converted_from_mercedes.txt

 

Daca este cineva interesat sa dea un PM, sa pot sa-i trimit fisierele.

 

Pe mine ma intereseaza, nu am reusit sa-ti dau pm, mersi

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Am nevoie de putin ajutor in legatura cu ce fel de harti imi trebuie pentru masina mea, BMW x3 2.0d F25 WIN WBAWY31090L523791.

In plus, poate sa ma lamureasca cineva ce fel de formate audio/video pot sa vad pe cd/dvd din masina ?

Am citit aici: https://en.wikipedia.org/wiki/IDrive

si tocmai modelul F 25 nu apare :twitch:

Cu ajutorul postului lui SKW am sa incerc sa identific ce fel de CIC are masina.

Am gasit pe net o multitudine de variante si de preturi pentru harti, voi ce parere aveti? Sunt de acord sa cumpar de la cineva ( este efortul lui), chiar daca sunt si pe torenti, dar sa nu se exagereze .

 

Multumesc,

 

Cristi

Link to comment
Share on other sites

Hartile le descarci de pe net si urmezi instructiunile din arhiva. Trebuie sa cumperi doar codul FSC de deblocare. Vezi ca sunt o gramada pe OLX. Nu trebuie sa platesti mai mult de 200 de lei daca iti iei cod lifetime. Edited by skyflm
Link to comment
Share on other sites

Professional DVD 3

 

DVD3 (Ost europa):

Bulgarien, Estland, Finnland, Griechenland, Kroatien, Lettland, Litauen, Norwegen, Polen, Russland,

Rumänien, Slowakische Republik, Schweden, Weißrussland und Ungarn.

 

1er (E81 / E82 / E87 / E88) DVD System Professional (CCC / SA 609) ab 06/2004 bis 09/2008

3er (E90 / E91 / E92 / E93) DVD System Professional (CCC / SA 609) ab 03/2005 bis 09/2008

5er (E60 / E61) DVD System Professional (CCC / SA 609) bis 11/2008

6er (E63 / E64) DVD System Professional (CCC / SA 609) bis 11/2008

X5 (E70) DVD System Professional (CCC / SA 609) bis 10/2009

X6 (E71 / E72) DVD System Professional (CCC / SA 609) bis 10/2009

Edited by SKW
Link to comment
Share on other sites

Ms SKw, am descarcat Profesional, dezarhivat fisierele alea cu winrar si acum la dvd nr 3 care ma intereseaza pe mn intru pe folderul lui si imi da ceva fisier de Nero, ii dau direct Burn? sau cu ce trebui sa il scriu pe dvd ca sa mearga ? Scz poate vi se par niste tampenii ce intreb dar asa ceva n-am mai facut pana acum deloc si as vrea sa nu mai apelez la cunostinte, ms

Uite asa imi arata fisierul ala , ii dau burn cu nero sau trebuie altceva?

 

gata am gasit ii dau burn cu imageburn incerc pe un dvd care il am blank in casa si daca nu maine iau altele noi si imi fac Dvd-urile, va anunt daca merge sau nu maine, inca odata ms si felicitari ptr cel care a avut initiativa crearii topicului asta :goodjob:

post-35562-0-47046400-1450378023_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.