Jump to content

DOWNLOAD BMW ROAD MAPS 2015 - harti CIC, NBT, CCC, MK3, MK4


Recommended Posts

That s a great idea! Do you have any feedback about Premium and Next maps for the same countries? What s the level of coverage ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Basically, all BMW original maps cover the whole Europe to some extent, except Serbia, Montenegro, BiH, Albania, Macedonia, Moldova, Ukraine and Belarus. However, Audi and VW do cover Serbia, Montenegro, BiH, Albania, Macedonia and Ukraine, leaving only Belarus and Moldova uncovered. So I read somewhere that folder and file structure in VW RNS510 and BMW Professional CCC are very similar and that people have been able to use BMW Professional map modded to fit RNS510 in their VW, the whole conversion process was explained, but when i tried to follow those steps backwards, nothing happened...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am un prieten care a luat o masina e 90/2008 si am constatat ca nu are hardul in CIC.Pot sa-i pun hardul de la a mea e91/2011?

Credeti ca daca clonez hardul meu pe un altul si-l bag la el o sa functioneze ?

Are cineva un hard de cic de vanzare ?

Edited by FANATIC
Link to comment
Share on other sites

Salutare colegi! Am si e niste intrebari,am cumparat recent un E60 Euro 5 11/2008 cu CIC la care vanzatorul spune ca a facut update la vers 2014 mai demult si ca ia luat vreo 2-3 ore celui care a facuto.Am citit aici niste termeni ,dar nu prea inteleg nimic:

 

-Care este treaba cu emulatorul?

-Care este treaba cu codul FSN sau cum se numeste?

-Ce trebuie sa fac in principiu sa fac update la versiune 2016 de la asta care o am acuma? Doar sa copiez fisierele pe un stick de ex sa bag in hdd si install?

-Car ar dura toata treaba? Ce probleme pot sa apara in cursul instalarii si dupa instalare?

-Exista vreun termen de expirare?(am vazut ceva ca se cumpara codurile)

-Trebuie codat ceva cu testerul?

-Cat ar costa treaba asta la reprezentanta daca stie cineva?

 

Cine vrea si poate sa ma ajute il rog si il astept sa vina cu niste informatii,aici in privat,la telefon,oriunde!

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Am instalat pana la urma 2015-2 peste 2014-1.

Nu a mai cerut nici un cod.

Dupa care la fel a mers 2016-1 fara nici o ezitare.

Nici de data asta nu mi-a mai cerut nici un cod.

Toata operatiunea m-a costat 16.6 EURO platiti unui canadian (top rated seller) pe ebay.

Livrarea codului intr-o ora.

Oricine are nevoie de ajutor nu ezitati, m-as bucura sa va pot ajuta.

 

Weekend frumos la toata lumea!!!

Link to comment
Share on other sites

Salutare colegi! Am si e niste intrebari,am cumparat recent un E60 Euro 5 11/2008 cu CIC la care vanzatorul spune ca a facut update la vers 2014 mai demult si ca ia luat vreo 2-3 ore celui care a facuto.Am citit aici niste termeni ,dar nu prea inteleg nimic:

 

-Care este treaba cu emulatorul?

-Care este treaba cu codul FSN sau cum se numeste?

-Ce trebuie sa fac in principiu sa fac update la versiune 2016 de la asta care o am acuma? Doar sa copiez fisierele pe un stick de ex sa bag in hdd si install?

-Car ar dura toata treaba? Ce probleme pot sa apara in cursul instalarii si dupa instalare?

-Exista vreun termen de expirare?(am vazut ceva ca se cumpara codurile)

-Trebuie codat ceva cu testerul?

-Cat ar costa treaba asta la reprezentanta daca stie cineva?

 

Cine vrea si poate sa ma ajute il rog si il astept sa vina cu niste informatii,aici in privat,la telefon,oriunde!

 

Multumesc!

 

prima data ar trebui sa completezi locatia de profil.

 

ai nevoie de cod FSC pentru harta 2016 ( ultima in momentul asta). cand o sa apara 2017 si vrei s atreci la 2017 iti trebuie alt cod. daca vrei sa stai cu 2016 , stai cat vrei tu ca nu expira

 

la reprezentana e in jur de 250 eur codul....pe aici

 

 

codul il introduci manual din idrive dupa ce ai pus stick ul cu harti in portul usb

Link to comment
Share on other sites

Un mic sfat pentru cei care folosesc DVD-uri pentru navigatie: folositi DVD-uri doar de la urmatorii producatori:

- Taiyo Yuden, dar din pacate nu o sa gasiti blank-uri la liber in Ro la preturi decente; demult se mai gaseau la magazinul Muzica din Bucuresti sub denumirea That's;

- asa ca in lipsa, va recomand Verbatim-urile din seria AZO

 

De fapt recomandarile de mai sus sunt valabile pentru orice informatie pe care doriti s-o stocati pe termen mediu/lung.

 

PS: Ca idee pentru calitatea TY:

http://www.okazii.ro/cautare/taiyo+yuden.html

Link to comment
Share on other sites

Deci pentru a putea instala cu succes 2016-1 pe CIC Premium e nevoie prima data:

 

post-71912-0-00742600-1454318106_thumb.jpg

 

dupa care:

 

post-71912-0-05425700-1454318156_thumb.jpg

 

La mine a mers cu un singur cod FSC(nu era lifetime)

Am incercat prima data 2016-1 a crapat.

La instalarea 2015-2 nu a mai cerut cod. Dupa care la fel la 2016-1 fara cod.

Deci toata operatiunea m-a costat 16.6 euro.

Succes la toti!!!

Link to comment
Share on other sites

Sent Today, 11:12

Descarci de pe torrent:

 

https://kat.cr/bmw-r...-t10686506.html

 

dupa care:

 

https://thepiratebay...IUM_2016-1_EAST

 

Cumperi un cod FSC lifetime de pe eBay, lifetime e 29 euro dar il vei folosi de acum incolo la fiecare update pe masina, deci nu vei mai avea nevoie sa cumperi altul.

 

Scrii pe stick 2015-2. Atentie mare sa fie FAT32 formatat stickul

Bagi stickul in masina. Incepe instalarea autmat. Introduci codul.Se instaleaza in 1/2 ora tot 2015-2.

Dupa asta faci la fel cu 2016-1.

 

 

O sa incerc si eu,poate o sa iau lifetime.Treaba e ca are ceva daca iau doar East? sau sa iau si west si east?

 

 

P.S Am o problema CRED! Cand dau pe memory avaible imi arata 12.5 gb total dintre care 11.5 liberi.Am gasit pe niste site-uri ca atat ar fi partitia pentru MP3 si ca restul spatiului este folosit pentru altceva.Va intreb deoarece am vazut ca update-ul pentru Premium Europe 2016-1 are 20 gb si din ce am vazut pe un site,daca ti se blocheaza instalarea din cauza ca numai ai spatiu poti sa distrugi pur si simplu hard-ul navigatiei sa numai mearga deloc.Treaba este ca am vreo 200 melodii in momentul asta pe HDD si nu are cum ca 200 melodii+ hartile de 2014 cum le am eu sa ocupe doar 1 gb din totalul de 12.5 gb.De fapt HDD-ul are mai mult sau nu?Baiatul de la care am luat masina tin minte ca a scris la link 40-80-120gb una din astea 3 numa tin minte.Ma lamureste cineva?

Edited by davyd
Link to comment
Share on other sites

P.S Am o problema CRED! Cand dau pe memory avaible imi arata 12.5 gb total dintre care 11.5 liberi.Am gasit pe niste site-uri ca atat ar fi partitia pentru MP3 si ca restul spatiului este folosit pentru altceva.Va intreb deoarece am vazut ca update-ul pentru Premium Europe 2016-1 are 20 gb si din ce am vazut pe un site,daca ti se blocheaza instalarea din cauza ca numai ai spatiu poti sa distrugi pur si simplu hard-ul navigatiei sa numai mearga deloc.Treaba este ca am vreo 200 melodii in momentul asta pe HDD si nu are cum ca 200 melodii+ hartile de 2014 cum le am eu sa ocupe doar 1 gb din totalul de 12.5 gb.De fapt HDD-ul are mai mult sau nu?Baiatul de la care am luat masina tin minte ca a scris la link 40-80-120gb una din astea 3 numa tin minte.Ma lamureste cineva?

 

HDD ul are 80 GB si este partitionat. Nu poti pune melodii pe alta partitie decat cea pentru muzica, nu poti instala navigatia decat in partitia ei samd. Fiecare cu a ma-si ca sa zic asa. Instaleaza fara griji 2016.

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor!

 

E primul meu comentariu aici :). Am instalat Road Map Europe East Premium 2016-1 pentru CIC direct peste harta din 2011. Codul FSC l-am procurat de la dracon@gmail.com pentru 50 de dolari. Mi-a dat si un link de unde sa descarc: https://www.mediafire.com/folder/7swk4i033qhyl/Europe_East_Premium_2016-1. L-am intrebat daca trebuie instalat 2015-2 inainte si mi-a raspuns ca e nevoie de aceasta instalare doar daca pachetul de instalare pentru 2016-1 nu e complet.

Am folosit un stick de 32 GB formatat FAT32 si totul a mers OK. Daca aveti nevoie contactati-l cu incredere pentru ca e foarte prompt.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor!

 

E primul meu comentariu aici :). Am instalat Road Map Europe East Premium 2016-1 pentru CIC direct peste harta din 2011. Codul FSC l-am procurat de la dracon@gmail.com pentru 50 de dolari. Mi-a dat si un link de unde sa descarc: https://www.mediafire.com/folder/7swk4i033qhyl/Europe_East_Premium_2016-1. L-am intrebat daca trebuie instalat 2015-2 inainte si mi-a raspuns ca e nevoie de aceasta instalare doar daca pachetul de instalare pentru 2016-1 nu e complet.

Am folosit un stick de 32 GB formatat FAT32 si totul a mers OK. Daca aveti nevoie contactati-l cu incredere pentru ca e foarte prompt.

Bafta!

 

Foarte scump pe ebay gaseai intre 25-33 dolari LIFETIME si aveai tutorialele acolo!

Edited by davyd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.