Jump to content

DOWNLOAD BMW ROAD MAPS 2015 - harti CIC, NBT, CCC, MK3, MK4


Recommended Posts

Ma poate si pe mine ajuta cineva.Cum activez o harta prin script.Nu vroia nici un cod asa ca am bagat hardul la mine si am incarcat harta.Dupa acea a mers pana la primul restart .

Am citit eu ceva dar nu sunt sigur cum se face (nici nu stau prea bine la engleza)

Masina F10/2012 .

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Am actualizat cu succes hartile de la vers. 2012 la vers. 2016-1. Toata operatia a durat putin peste 2 ore la masina.

 

1. Am descarcat hartile de est vers. 2016-1 pt CIC. Am mutat folderul GUIDEDTOUR_ECE_1_14_0 din dvd3 in dvd2. Am scris continutul pe 3 dvd-uri 8gb TDK.

2. Am cumparat de pe ebay codul FSC de la un tip din Cehia cu 14eur (63 ron). In 15 minute mi-a trimis codul pe mail dupa verificarea platii.

Cine are o interfata BMW Enet e-sys poate sa-si afle codul singur. Este procedura pe google, trebuie putina rabdare cu configurarea programului. Am si eu o asemenea interfata dar mi-a dat niste erori prin program si am abandonat din lipsa de timp.

3. Am inceput update-ul la masina. Am copiat pe rand informatia de pe cele 3 dvd-uri. Am procedat exact ca si colegul davyd. Am observat indeaproape tot procesul si nu cred sunt sanse sa se strice navigatia modificand in prealabil continutul dvd3, deoarece la procesul de copiere in CIC doar se salveaza informaria de pe discuri. Cand ajunge la 100% si zice ca navigatia e updatata doar in acel moment incepe configurarea propriuzisa a hartilor pe HDD in interiorul CIC. Dupa alte 10 minute procedura e gata si apar informatiile cu versiunea noua de harta pe display.

 

 

In functie de anul masinii,la unele modele e necesar sa se faca prima data update la firmware ca sa se poate instala hartile de 2016.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut @Adi7, nu exista un torrent cu harta custom pentru BMW Business convertita de pe Audi mmi2g. Harta este facuta de mine si ofer linkul pentru download doar la cerere in mesaj privat.

 

Cu stima,

Cristian

Salut Cristian1979, ma poti ajuta cu un link de download,pt.e60,05.2008,vin :WBANX31070C087103,Navi busines,pt.RO

te rog, pm. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Atasez un link cu Torrentele pentru Versiunea finala USB - DVD Road Map Europe West und East PREMIUM 2016-1 pentru modelele CIC Professional Navigation System (SA 609)

 

https://mega.nz/#F!LgQiSYJT!YecsViNGOScHrNYoDnSEtg

 

Europe West:

 

Full cover:

Andorra, Austria, Belgium, Croatia, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Great Britain, Greece, Gibraltar, Hungary, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland and the Vatican City.

Only the main road network:

Albania, Belarus, Bosnia & Herzegovina, Bulgaria, Estonia, Latvia, Lithuania, Macedonia, Moldavia, Montenegro, Romania, Russia, Serbia, Turkey and Ukraine.

 

Europe East:

 

Full cover:

Austria, Belarus, Belgium, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Germany, Hungary, Estonia, Finland, Greece, Italy, Liechtenstein, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Romania, Russia, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Sweden, Switzerland, Turkey and the Vatican City.

Only the main road network:

Albania, Andorra, Bosnia & Herzegovina, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Macedonia, Moldavia, Monaco, Montenegro, Portugal and Spain.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

am dat jos de aic ihttps://mega.nz/#F!L...GOScHrNYoDnSEtg cu utorrente si am 4 fisiere ca acesta: BMW_Road_Map_Europe_East_Premium_2016-1_(1-USB).7z.001, iar 3 au 4,604GB

 

am bagat stick ul formatat exFat si nu merge.

 

 

Nu ai facut bine ce ai facut de la inceput, de ce nu ai citit ce este in README !!!

Dezarhivezi cu 7zip fisieru BMW_Road_Map_Europe_East_Premium_2016-1_(1-USB).7z.001 si o sa se dezarhiveze toate cele 4 fisiere automat. O sa ramai dupa cu arhivele care poti sa le stergi si cu 2 fisiere: pkgdb si config.nfm care le copiezi pe un stick usb de 32 giga si asta e ...

Edited by OPaul
Link to comment
Share on other sites

Buna, am si eu o intrebare, am dat jos cele 3DVD BMW road map professional 2016...da am observat ca hartile sunt undeva de prin 2014 cred...asa este sau variata care am luat-o nu e cea originala? daca are cineva si imi poate spune bucata de autostrada Arad-Nadlac apare? sau Timisoara-Lugoj? Ms mult
Link to comment
Share on other sites

Buna, am si eu o intrebare, am dat jos cele 3DVD BMW road map professional 2016...da am observat ca hartile sunt undeva de prin 2014 cred...asa este sau variata care am luat-o nu e cea originala? daca are cineva si imi poate spune bucata de autostrada Arad-Nadlac apare? sau Timisoara-Lugoj? Ms mult

 

Posteaza linku sa vedem ce ai descarcat ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.