Jump to content

Vand BMW 520i 24v


MyKe

Recommended Posts

Ti-am dat un plus, sa fii inapoi pe zero. Vad ca nu te lasi.

Spor la vanzare, daca asta vrei. Masina nu prea are cusururi, lucru constatat dupa ce am luat-o putin la condus. Recomand :up:

Edited by MuciX
Link to comment
Share on other sites

Mersi, MuciX! Desi imi place foarte mult, se pare ca nu sunt genul care sa tina o masina mai mult de 2 ani. E paguboasa treaba, oricum nu ma astept sa ies in avantaj. :unsure:

 

Legat de minusuri, nu ma surprinde. E usor sa te ascunzi dupa un monitor si sa dezaprobi ceva. Pacat ca nu vin si cu argumente.

 

Uitasem numarul de telefon: O769 753 45O.

Edited by MyKe
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ma intelegeti gresit, nu e un moment dificil, doar vreau altceva. Plus ca drumurile in afara orasului s-au rarit si e pacat de ea sa o tin doar pentru Bucuresti si concedii, mai ales in conditiile in care nu am garaj.

 

Masina a fost facuta cu simt de raspundere, nu a fost zi sa nu ma gandesc ce sa-i mai fac/iau. E o masina pe care te poti baza, nu mai cere investitii, doar benzina. Desi are 20 de ani, am curajul sa spun ca pot pleca oriunde cu ea. Pentru mine nu are varsta, insa fac remarca aceasta deoarece au fost persoane care mi-au atras atentia ca e veche. O fi veche, dar nu-si arata varsta; ma urc in ea cu sentimentul ca fiecare drum va fi o placere, nu ma rog sa nu ma lase in drum.

 

Hai ca o laud prea mult si i se apleaca. Sunt dispus oricand la vizionare, teste, proba de drum etc.

Link to comment
Share on other sites

Legat de minusuri, nu ma surprinde. E usor sa te ascunzi dupa un monitor si sa dezaprobi ceva. Pacat ca nu vin si cu argumente.

 

Nu ma ascund deloc. Am dat minus pentru ca nu vroiam sa-ti stric vanzarea, dar daca ceri argumente:

 

Sa ceri 3600 euro pe un E34 520i e o chestie fara sens dupa parerea mea. Asta indiferent de banii bagati in ea.

 

Si eu am bagat extrem de multi bani intr-o masina si banii respectivi i-am pierdut. Banii bagati intr-o masina nu sunt o investitie, deci nu se pot recupera.

 

Si am mai dat minus pentru ca aveam impresia ca esti pasionat. Nu ma gandeam ca o s-o pui la vanzare asa de repede si pe o suma de genul asta.

 

P.S: Am scris ascuns, sper ca nu m-ai vazut.

 

P.S2: E doar parerea mea.

Edited by Service Premium
  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca nu prea vrea sa vanda masina,asa am cerut si eu 2000 eur pe urs si nu era gata,nu cred ca vrei sa stii cum l-am descris la telefon :D .Daca e sa analizam starea masinii pretul de 3600 nu e foarte mare,daca te apuci sa compari ce iei din Germania sau ce alte masini iei de banii aia e altceva.Oricum "targetul" E34 e destul de restrans si desi a fost un model reusit la noi nu a fost foarte cautat .
Link to comment
Share on other sites

Corect, dar daca te uiti in Germania la o masina asemanatoare si mai pui si taxa, ajungi la mai mult. O spui de parca fac bisnita, insa am si spus: nu ma astept sa fac profit si nu asta este gandul meu. Daca urmaream asta, bagam niste bani in prima luna, o retusam sumar (si nu o vopseam integral) si atunci ceream la fel. Atunci puteai sa arati cu degetul.

 

Recunosc ca dezamagesc anumite persoane, dar daca aveam un loc ferit in care sa o tin, nu ma gandeam sa o pun la vanzare. Iar ca sa iau o a doua masina in conditiile astea, aceasta va ajunge vandalizata daca este vazuta nemiscata, stim cu totii cum sunt oamenii.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca aici e vorba de recuperarea investitiei, este pur si simplu valoarea masinii in starea asta. Nu am incercat, dar pun pariu ca daca ii caut un echivalent in Germania o sa vad ca e la acelasi pret. Omul a cerut cat crede ca valoreaza si doar unul care vrea un E34 bun ii va da banii, nicidecum cineva care pur si simplu isi cauta masina.
Link to comment
Share on other sites

Corect, dar daca te uiti in Germania la o masina asemanatoare si mai pui si taxa, ajungi la mai mult. O spui de parca fac bisnita, insa am si spus: nu ma astept sa fac profit si nu asta este gandul meu. Daca urmaream asta, bagam niste bani in prima luna, o retusam sumar (si nu o vopseam integral) si atunci ceream la fel. Atunci puteai sa arati cu degetul.

 

Recunosc ca dezamagesc anumite persoane, dar daca aveam un loc ferit in care sa o tin, nu ma gandeam sa o pun la vanzare. Iar ca sa iau o a doua masina in conditiile astea, aceasta va ajunge vandalizata daca este vazuta nemiscata, stim cu totii cum sunt oamenii.

nu te face nimeni bisnitar,doar ca personal cred ca ai pus pretul asta pentru a avea cat mai putine sanse in vanzarea masinii :p

legat de ce zici tu poti incerca sa cauti un garaj/parcare subterana eu asta am facut pt urs.

@MuciX - la noi lumea se uita in 80-90% din cazuri la bani,adica ceva de genu dau io 1000 eur pe una fara taxa merg pe actele lui ala si vad eu mai departe.

edit:astea fiind spuse urez bafta la vanzare,mai tarziu o sa plangi dupa ea :(

Edited by alex230ro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

eu ma uit in Germania dupa un 328, e36, si pana acum ce mi-a placut n-am gasit sub 5500E. Fiecare cere cat vrea, indiferent ce varsta are masina. Sunt foarte multe foarte ieftine, dar efectiv gropi fara fund de aruncat bani, bune doar de dezmembrat. In Germania, cine are o masina ingrijita, nu a facut rabat de la investitii, si stie cat valoreaza masina lui, iar ceilalti nu investesc nimic in masini de peste 15 ani pt ca sunt prea vechi. Eu am un e36 ingijit, si ma uit cate cazaturi de e46 si e39 sunt pe strazi, desi se zice ca aici "neamtu" are grija de masina.

Majoritatea celor cu masini mai vechi de 10 ani nu sunt nemti, iar cei care sunt sunt lipiti de saraci.

Edited by mihai vigariu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Am omis sa spun ca la autentificarea de la RAR nu s-a putut citi seria motorului, asa ca m-am pricopsit cu o mentiune in CIV, "fara serie". A fost putin show, oamenii sustinand ca as fi schimbat motorul. Departe de mine gandul asta. :frantics:

 

Diferentialul este cel al masinii, 3.46, open.

Link to comment
Share on other sites

Si eu as fi interesat de masina dar nu la pretul asta bineinteles si intradevar iti trebuie un garaj sau o parcare subterana pt ca iarna se dezmembreaza

Comparatia cu preturile din germania este inutila o tot aud noi traim in romania cand o sa avem salarile si drumurile de acolo mai putem sa comparam masinile

Edited by ALEX L
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

teoria e una practica e alta,sincer eu am luat garaj tocmai de asta ca toti au zis domne nu il lasa afara ca iarna e nasol rugineste si asa mai departe.Dar daca masina e facuta cum trebuie problemele astea nu ar trebui sa fie,in cel mai rau caz in primavara o mai terosonezi odata :)
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.