Jump to content

BMW E60 LCI


John92

Recommended Posts

Pe mine bara fata ma incanta la cel model F10, in schimb bara spate as alege-o pe cea de la pachetul original de E60.

Mai ma gandesc ce ii fac ca o las sa treaca vara sa merg si eu in vacanta sa nu bag toti banii in masina.

Multumesc pentru pareri!!

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca era un topic deschis cu ce masini am vazut mai deosebite dar nu am reusit sa il gasesc asa ca voi posta aici.

Poate pentru unii nu pare cine stie ce, dar sa vezi un BMW i8 pe strazile din Buzau este un lucru destul de rar.

Si cum mergeam cu un jeg de logan de la munca il vad in fata, nu imi venea sa cred. L-am pus repede pe colegu din dreapta sa faca doua trei poze ca nu mam putut abtine.

 

http://s2.postimg.org/o5k81lbmt/Photo_21_07_15_15_13_03_1.jpg]

http://s15.postimg.org/bnku9b9dz/Photo_21_07_15_15_12_46.jpg]

[img=%5Bimg%5Dhttp%3A//s30.postimg.org/paqctfeyl/Photo_21_07_15_15_13_02.jpg[/img]]

Edited by John92
Link to comment
Share on other sites

Masina nu a mai primit nimic momentan, doar motorina si cate o spalare la saptamana. Ma pregatesc de vancanta si o sa o astepte un drum destul de lung pana in Grecia. Sper ca dupa ce ma intorc sa ii fac un schimb de ulei la cutie.

As vrea sa ma ajutati cu ceva pareri si recomandari unde sa merg sa fac schimbul. Avand in vedere ca sunt din Buzau nu este o problema daca imi recomandati pe cineva din Bucuresti sau din Brasov sau alte oras relativ apropiate.

Am vorbit cu BM Service pe forum aici si mi-a zis in ca ar costa in jur de 1600 de lei.

Astept pareri. Multumesc!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Masina nu a mai primit nimic momentan in afara de un strat de ceara AB.

In schimb am facut un drum de Grecia si masina s-a comportat foarte bine. Am facut aproximativ 1800 km si am consumat in jur de 110-120 de litrii de motorina.

Intre timp in familie a mai intrat un mic Bmw. Este vorba de un 116i din 2005, care a primit ceva mai multa atentie. Un kit ambreiaj nou si astazi un strat de ceara.:D

Urmeaza si la bestie schimbul de ulei la cutie si revizia la ulei si filtre. Sper ca saptamana asta sa le rezolv.

 

Am atasat cateva poze cu "Frumoasa si Bestia".

post-72591-0-83989100-1440608243_thumb.jpg

post-72591-0-67071100-1440608404_thumb.jpg

post-72591-0-71560900-1440608414_thumb.jpg

post-72591-0-85022400-1440608420_thumb.jpg

Edited by John92
Link to comment
Share on other sites

Ieri am facut si eu revizia masinii. Am pus noul ulei Bmw si schimbat toate filtrele. Pretul a fost 790 lei cu tot cu manopera.

Nu pot sa imi dau cu parerea inca despre noul ulei. Intr-adevar sunetul motorului s-a schimbat putin, dar asta se intampla la fiecare schimb de ulei. Sa il vedem peste 9-10k km cum se comporta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A incercat cineva asa ceva pentru AE> http://www.aliexpress.com/item/2Pcs-Angel-Eyes-light-2-80W-1300LM-6000k-H8-LED-Cree-HID-For-BMW-E60-E61/32433421097.html?spm=2114.01010108.3.142.d9QPEF&ws_ab_test=201526_3,201527_2_71_72_73_74_75,201409_5?

Ma bate gandul sa dau comanda, dar din discutiile care le-am vazut aici nu prea se merita. Ma gandesc ca ar putea fi bune sau chiar o pierdere de bani.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Salut!

 

Nu cumva ai vreo sau aveai vreo problema cu incalzirea din vreun scaun? sofer parca?

 

Si nu cumva sunt vreo 3-4-5 proprietari in carte in care mi-ai spus ca a fost cumparata prin firma si dupa a luato a doamna si dupa imediat ai luato tu?

 

De fapt sunt sigur ca asa e:D....ti-am recunoscut numarul "LID" si cele 3 linii "M" de pe grila de fata,cand imi cautam masina prin noiembrie-decembrie te-am sunat si am vorbit.

  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.