Jump to content

DPF - Este sau nu pe masina ?


cristie35

Recommended Posts

au fost peste 500 de lei de lei cele 4 bujii ,mi-au spus ca tot Bosch vin si din fabrica pe masina.Chiar asa sa ma fi mintit cel de la magazin ?

 

Eu le-am schimbat de curand la a mea (2007, 163cp): 72 Ron/buc OE , 50 Ron/buc Beru. (poate ca difera pretul pentru FL)

Am cumparat OE si sunt BERU, cu stanta BMW, in cutie BMW.

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Releul costa 250 lei beru l-am schimbat eu acum o luna.de schimbat se schimba pe sub relativ repede.nu vad dc te costa atat

 

de unde l-ai luat ? da-mi un numar de telefon sa sun si eu acolo

 

Eu le-am schimbat de curand la a mea (2007, 163cp): 72 Ron/buc OE , 50 Ron/buc Beru. (poate ca difera pretul pentru FL)

Am cumparat OE si sunt BERU, cu stanta BMW, in cutie BMW.

 

la mine originale nu sunt Beru,ci Bosch exact de care am cumparat

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=WD11-EUR-10-2007-E92-BMW-320d&diagId=12_1416

si imtr-adevar daca verific pe codul de original 12230035934 pe realoem.ro da un pret de 179 de lei/bujie :blink:

nu cred ca sunt la fel cu ale tale,astea ale mele au 135 de mm,sunt foarte lungi.

Link to comment
Share on other sites

la mine originale nu sunt Beru,ci Bosch exact de care am cumparat

http://www.realoem.c...&diagId=12_1416

si imtr-adevar daca verific pe codul de original 12230035934 pe realoem.ro da un pret de 179 de lei/bujie :blink:

nu cred ca sunt la fel cu ale tale,astea ale mele au 135 de mm,sunt foarte lungi.

 

Ai dreptate, nu sunt la fel, ale tale sunt mult mai lungi.

Dar tot e mult 500 pentru cele 4 bujii.

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

si dupa ce le-ai schimbat s-a mai afumat esapamentul?

 

Nu am avut esapamentul afumat deloc, prima eroare de filtru de particule a fost din partea bujiilor si a releului.

Nu era afumat esapamentul nici cand filtrul de particule era infundat la maxim. Dupa ce l-am dat jos fizic de pe masina, la prima talpa , negru in spate + toba neagra.

Link to comment
Share on other sites

Nu am avut esapamentul afumat deloc, prima eroare de filtru de particule a fost din partea bujiilor si a releului.

Nu era afumat esapamentul nici cand filtrul de particule era infundat la maxim. Dupa ce l-am dat jos fizic de pe masina, la prima talpa , negru in spate + toba neagra.

Aha, am priceput si acum dupa ce l-ai scos iti scoate fum masina la relanti?sau doar la talpa?

Edited by shady
Link to comment
Share on other sites

Aha, am priceput si acum dupa ce l-ai scos iti scoate fum masina la relanti?sau doar la talpa?

 

Doar la talpa, si acolo in functie de cum mergi cu masina, eu merg mult in oras, subturat si probabil se fac depuneri mai rapid. Cand am ocazia ies cu ea in afara si o mai alerg un pic sa isi revina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.