Jump to content

Arcuri H&R sau eibach prokit pe amortizoare stock


RaduDmx

Recommended Posts

am un E46 320D FL si as vrea sa trec la arcuri sport dar nu as vrea sa schimb si amortizoarele care sunt stock... nu stiu care ar fi mai potrivite si mai bune H&R sau eibach pro kit care sa mearga cu amortizoare stock... vreau un drop bun dar sa fie si un confort ok la ce drumuri avem...
Link to comment
Share on other sites

bun am citit toate parerile postate in cele 2 linkuri iar din cate am observat u recomanzi H&R dar u ai jantele pe 17 si amortizoare b4 mtech as merge si eu pe H&R dar oare cu jante pe 18 si amortizoare stock nu ar fi mai rigida? am vazut ca unul dintre colegi spunea ca H&R e mai dur ca eibach pro kit si sincer la drumurile noastre e cam aiurea... iti cer parerea ptr ca nu am avut ocazia sa merg cu nici una dintre variante...ms ptr ajutor
Link to comment
Share on other sites

La mine H&R cu B4 si roti de 19 si e ok. Recunosc cĂŁ poate pentru Bucuresti ar fi cam mic balonul cauciucurilor.

 

Trimis de pe al meu HTC One folosind Tapatalk

Edited by Rcc-67
Link to comment
Share on other sites

Pentru Bucuresti, cu orice suspensie e rau daca mergi pe drumuri nasoale. Oricum, am mers cu masina lui Rcc pe mai multe tipuri de drum 1200km intr-o zi si nici eu nici el nu am simtit sa fie deranjanta suspensia cu jantele pe 19. :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am avut pe fosta masina arcuri eibach si amortizoarele stock. Imediat dupa ce le-am pus, sotiei a incepui sa i se faca rau in masina - nestiind ca am schimbat arcurile :). Cursa de amortizare a arcurilor era prea mica si "zgaltaiau", "topaiau". Nu stiu sigur daca de la arcuri sau nu, dar dupa 15-20.000 de km au inceput sa caraie flansele de la amortizoare.....

 

Eu unul, as zice suspensie completa sport - da, eibach sunt mai moi decat altele - sau deloc. Varianta doar cu arcuri nu a fost una castigatoare .....parerea mea :)

Link to comment
Share on other sites

Am avut pe fosta masina arcuri eibach si amortizoarele stock. Imediat dupa ce le-am pus, sotiei a incepui sa i se faca rau in masina - nestiind ca am schimbat arcurile :). Cursa de amortizare a arcurilor era prea mica si "zgaltaiau", "topaiau". Nu stiu sigur daca de la arcuri sau nu, dar dupa 15-20.000 de km au inceput sa caraie flansele de la amortizoare.....

 

Eu unul, as zice suspensie completa sport - da, eibach sunt mai moi decat altele - sau deloc. Varianta doar cu arcuri nu a fost una castigatoare .....parerea mea :)

ai schimbat si flansele cand ai montat arcurile ? daca nu , ce rulaj aveau flansele . E normal sa fie stres in articulatie , la mine dupa 1 an au picat amortizoarele dar aveau totusi 200 k km , ce sa le mai ceri :))))

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
3 hours ago, HitmaNLive said:

Eu am montat Eibach ProKit negre pe E92 cu telescoape Sachs, masina arata exact cum trebuie cu jante pe R19. 

Ma interesează o opinie despre cele albastre, deoarece în momentul de față eu le am montate pe cele negre. Voiam să știu dacă există diferență între cele negre și albastre. Și eu am mers pe telescoape Sachs. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.