Jump to content

BMW E90 320d 2005 - 163cp


Eduard-WAU-

Recommended Posts

Salutare dupa cateva postari razlete pe forum, am zis ca trebuie sa imi prezint frumusetea mea de masinuta intr-un topic:

 

Pentru folie geamuri, ce transparenta ar da bine pe ea ? Pe masina anterioara aveam 5% transparenta spate si 35%transparenta fata ? dar nu stiu as vrea sa se vada ceva uniform sa se distinga ceva in masina dar totusi sa nu se vada fetele :fear: .

Ce modificari ma sfatuiti sa ii fac ? Nu stiu, sa schimb becurile de pe angel si cele de pe proiectoare ?! :rolleyes:

 

Pretul de achizitie a fost de 7000 euro, este mult/ok ?

 

Model description: 320d

Market: Europa

Type: VC31

E-Code: E90

Chassis: Limousine

Steering: links

Doors: 4

Engine: M47D20O2 - 2,00l (120kW)

Drive: Heckantrieb

Transmission: automatisch

Body Color: Black Sapphire Metallic (475)

Upholstery: Stoff Fluid/anthrazit (ALAT)

Production date: 01.03.2005

Assembled in: Regensburg

Equipment

S1CAA

Selection of COP relevant vehicles

S205A

Automatic transmission

S240A

Leather steering wheel

S249A

Multifunction f steering wheel

S2BFA

BMW alloy wheel, double spoke 154

S313A

Fold-in outside mirror

S320A

Deleted, model lettering

S423A

Floor mats, velours

S428A

Warning triangle and first aid kit

S465A

Through-loading system

S488A

Lumbar support, driver and passenger

S493A

Storage compartment package

S494A

Seat heating driver/passenger

S4AEA

Armrest front, retractable

S502A

Headlight cleaning system

S507A

Park Distance Control (PDC), rear

S520A

Fog lights

S522A

Xenon Light

S534A

Automatic air conditioning

S540A

Cruise control

S606A

Navigation system Business

S644A

Preparation f mobile phone w Bluetooth

P735A

Basic Package

L801A

National Version Germany

S863A

Retailer Directory Europe

S879A

On-board vehicle literature German

S8SBA

Telematics access request,country-spec.

S8SCA

Telematics access request,country-spec.

S8SPA

Control unit COP

http://comunicatebuzau.ro/wp-content/uploads/2015/07/interior1.jpg

http://comunicatebuzau.ro/wp-content/uploads/2015/07/lateral.jpg

post-73269-0-41648100-1437551333_thumb.jpg

post-73269-0-75478400-1437551344_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare dupa cateva postari razlete pe forum, am zis ca trebuie sa imi prezint frumusetea mea de masinuta intr-un topic:

 

Pentru folie geamuri, ce transparenta ar da bine pe ea ? Pe masina anterioara aveam 5% transparenta spate si 35%transparenta fata ? dar nu stiu as vrea sa se vada ceva uniform sa se distinga ceva in masina dar totusi sa nu se vada fetele :fear: .

Ce modificari ma sfatuiti sa ii fac ? Nu stiu, sa schimb becurile de pe angel si cele de pe proiectoare ?! :rolleyes:

 

Pretul de achizitie a fost de 7000 euro, este mult/ok ?

 

Model description: 320d

Market: Europa

Type: VC31

E-Code: E90

Chassis: Limousine

Steering: links

Doors: 4

Engine: M47D20O2 - 2,00l (120kW)

Drive: Heckantrieb

Transmission: automatisch

Body Color: Black Sapphire Metallic (475)

Upholstery: Stoff Fluid/anthrazit (ALAT)

Production date: 01.03.2005

Assembled in: Regensburg

Equipment

S1CAA

Selection of COP relevant vehicles

S205A

Automatic transmission

S240A

Leather steering wheel

S249A

Multifunction f steering wheel

S2BFA

BMW alloy wheel, double spoke 154

S313A

Fold-in outside mirror

S320A

Deleted, model lettering

S423A

Floor mats, velours

S428A

Warning triangle and first aid kit

S465A

Through-loading system

S488A

Lumbar support, driver and passenger

S493A

Storage compartment package

S494A

Seat heating driver/passenger

S4AEA

Armrest front, retractable

S502A

Headlight cleaning system

S507A

Park Distance Control (PDC), rear

S520A

Fog lights

S522A

Xenon Light

S534A

Automatic air conditioning

S540A

Cruise control

S606A

Navigation system Business

S644A

Preparation f mobile phone w Bluetooth

P735A

Basic Package

L801A

National Version Germany

S863A

Retailer Directory Europe

S879A

On-board vehicle literature German

S8SBA

Telematics access request,country-spec.

S8SCA

Telematics access request,country-spec.

S8SPA

Control unit COP

http://comunicatebuzau.ro/wp-content/uploads/2015/07/interior1.jpg

http://comunicatebuzau.ro/wp-content/uploads/2015/07/lateral.jpg

 

 

Frumoasa masina, in sfarsit si ceva buzoieni pe forum, unde iti pui folia? Ma bate un gand si pe mine....

Link to comment
Share on other sites

Folie o pun pe Zefirului la uwc , am programat luni 27.07. - 300 ron - fata si spate ... voi incerca sa vad cum se vede 20%.

Pe jentile de pe masina le opresc pentru iarna, iar pentru vara trebuie sa caut unele, gri, negre, ca sa nu se mai vada urmele de la placute si in legatura cu volanul si eu as vrea sa il schimb dar sincer iti spun nu am incredere in nimeni ... Voi incerca sa pun FRM2, pentru a putea da flash cu bixenon-ul.( momentan merge bixenon doar cand comuti pe faza lunga )

Link to comment
Share on other sites

Ce folie ii aia cu 300 RON fata spate? Atelierul este in lista de pe site-ul RAR?

Da este ;)

rarom : UWIC

Activitati de: Conversie:

 

Constructie:

 

Instalare:

M1,N1/Folii pentru geamurile de securitate aflate in campul de vizibilitate spre inapoi al conducatorului auto.; M1,N1/Folii pentru geamurile de securitate (altele decat parbrizele) aflate in campul de vizibilitate spre inainte al conducatorului auto.

Marci: NU ESTE CAZUL

Link to comment
Share on other sites

Da, adevarul ca este folie Global ... dar sincer, pe masina veche ( golf 5) am avut tot la el, 3 ani de zile am tinut masina, fara bule, nu sa desfacut, chiar a fost ok, dar acum m-ati bagat in ceata :wacko: .

El imi zicea ca are si alte tipuri, dar imi spunea ca difera doar garantia ( suntem vecini si nu stiu daca m-ar aburii ) ...

Link to comment
Share on other sites

Eu am pus pe Octavia 3 si pe E39 folie de la Global si am fost super multumit. :thumbsup: cu garantie 10 ani si bineinteles ca in caz de ceva, cei care au pus-o au zis ca imi rezolva pe garantie oricand e vreo problema.

Asa mi`a zis si mie dar nu a fost nevoie ... acum baietii au spus de UV, aici sunt in ceata eu ca practic nu ai cum sa probezi asta <_<

Link to comment
Share on other sites

eu am pus ceramica spate cu 5% transparenta si fata tot ceramica cu transparenta 80% lumar spate 450 ron fata 300 ron garantie 10 ani pe magheru :frantics:

 

Da. Despre asta vorbeam. Tot asa am pus si eu cu 5% pe spate doar. Urmeaza sa pun si pe fata tot asa 75%. Nu se vede, dar o pun doar pentru functionalitate, raze UV.

Link to comment
Share on other sites

Toti producatorii de folii au mai multe clase pentru aceeasi opacitate. La LLumar se incepe cu AT<ATC<ATR<... Acum depinde pentru ce vrei sa-ti montezi folie?!?! Doar sa-ti colorezi geamurile ori poate sa-ti si reduca temperatura din interior pe timp de vara? Daca optezi pt a doua varianta, atunci vei avea si mai multe avantaje si aici vorbim de faptul ca atunci cand conduci, compresorul de clima isi va reduce puterea si prin urmare si consumul de carburant va scadea. Cand mi-am pus folii anul trecut, am sunat la multi din astia care monteaza folii, majoritatea spunand doar ca monteaza folii LLumar. Mama ce tari sun ei. Doar ca nu spuneau si ce clasa de LLumar. Evident ca toti puneau cea mai slaba folie LLumar, adica AT-ul, dar fara sa te informeze in prealabil. Unde mi-am montat pana la urma, tipul de aici mi-a facut si o demonstratie cu o lampa UV in fata careia punea mai multe geamuri cu aceste tipuri de folie. Cu mana simteai care lasa mai multa sau mai putina caldura sa treaca.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Toti producatorii de folii au mai multe clase pentru aceeasi opacitate. La LLumar se incepe cu AT<ATC<ATR<... Acum depinde pentru ce vrei sa-ti montezi folie?!?! Doar sa-ti colorezi geamurile ori poate sa-ti si reduca temperatura din interior pe timp de vara? Daca optezi pt a doua varianta, atunci vei avea si mai multe avantaje si aici vorbim de faptul ca atunci cand conduci, compresorul de clima isi va reduce puterea si prin urmare si consumul de carburant va scadea. Cand mi-am pus folii anul trecut, am sunat la multi din astia care monteaza folii, majoritatea spunand doar ca monteaza folii LLumar. Mama ce tari sun ei. Doar ca nu spuneau si ce clasa de LLumar. Evident ca toti puneau cea mai slaba folie LLumar, adica AT-ul, dar fara sa te informeze in prealabil. Unde mi-am montat pana la urma, tipul de aici mi-a facut si o demonstratie cu o lampa UV in fata careia punea mai multe geamuri cu aceste tipuri de folie. Cu mana simteai care lasa mai multa sau mai putina caldura sa treaca.

:cheers: Multumesc pentru detalii, sincer voi opta pentru o varianta de mijloc.

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu folia... Eu am de la llumar, pe luneta transparenta de 5% iar pe restul masinii (fata-spate) transparenta de 21%. Is multumit cum se vede si ziua si noaptea. De afara se vad siluetele oamenilor din masina, deci nu este asa inchisa.

Si nici nu am avut probleme cu politia 😆

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fiecare cu parerea lui. Eu am zis si ce am pe masina. Deci...nu ma deranjeaza ! Noaptea nici nu am de ce sa ma uit in luneta, nici macar la parcare. Poate.i deranjant daca nu.i lumina deloc unde circuli. Si daca ai avut si pe geamurile spate 5% iti intaleg grija.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.