Jump to content

Merita schimbul?


fbdcnt

Recommended Posts

okok. pari un tip civilizat deci oricum ar fi nu conteaza. dincolo de chestiile subiective sunt cam dezamagit de 7-le asta. poti sa crezi ca scartiie rotile cand iei o curba la 90 de grade cu 60/h? nu mi-a venit sa cred, am repetat manevra de cateva ori cu ochii pe vitezometru. are o mare tendinta de a fugi de spate pe curba si franele nu tin, se duce taras. in plus are joc si o mica bataie in directie de noua. se pare ca e cronic, si 5-ul si 7-le testate la bavaria sufereau de chestia asta. cam aiurea. in plus e prea joasa pt tara asta, pe comfort dau cu burta de pamant des chiar la mici denivelari, o data am harait-o si pe sport. stii cumva cum as putea sa-i maresc garda la sol cca 3cm? am vazut unul pe strada gri seria anterioara (fara facelift) care cu certitudine era ridicat.

 

 

Ma bucur ca nu ai nimic personal cu mine!Sunt familiar cu multe in ce priveste BMW-ul deoarece am citit mult in ce priveste aceasta marca si nu in ultimul rand, am avut si eu cateva BMW-uri . :blink:

29102[/snapback]

Edited by Doru
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Doru, nici macar toate telefoanele mobile nu pot cauta un numar de tel dupa nume direct, ci dai scroll la toata agenda.... cat despre scartaitul rotilor poate fi si de la cauciucuri si de la tipul de drum pe care circuli, sunt f. multi factori. la inceput cand ai zis ca scartaie ceva , pana sa citesc toata fraza, am crezut ca o sa scrii ca scartaie usile la denivelari.
Link to comment
Share on other sites

la orice tel poti cauta dupa litera si pe urma faci scroll. la asta faci scroll a-z.

circul in buc si afara.

e problema cu aderenta datorita masei proprii. nu am avut asa ceva la mercedes.

de mers merge bine altfel dar e frustrant sa nu poti trage de ea nitel ca face ca americanele, arunca coada de spate si se duce taras in frana.

 

@Doru, nici macar toate telefoanele mobile nu pot cauta un numar de tel dupa nume direct, ci dai scroll la toata agenda.... cat despre scartaitul rotilor poate fi si de la cauciucuri si de la tipul de drum pe care circuli, sunt f. multi factori. la inceput cand ai zis ca scartaie ceva , pana sa citesc toata fraza, am crezut ca o sa scrii ca scartaie usile la denivelari.

29107[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

si eu cred asta, pare cu joc de noua si la sub 10,000 km am vazut si 7 si 5 care bataie rau din directie. una e masina lui schmidt de la bavaria, rasul lumii, e 760li v12. o sa ajungem si noi ca in america, sa acceptam scuza "toate fac asa". Edited by Doru
Link to comment
Share on other sites

ma rog, buna-rea asta e-

 

http://img215.echo.cx/img215/9080/15ym2.jpg

 

http://img215.echo.cx/img215/9064/24ge.jpg

 

http://img215.echo.cx/img215/5530/36ym.jpg

 

http://img215.echo.cx/img215/3083/47yf.jpg

 

http://img215.echo.cx/img215/9965/56qo.jpg

 

http://img215.echo.cx/img215/3539/61td.jpg

Edited by Doru
Link to comment
Share on other sites

nu prea imi place mercedes, am avut cateva. nu ca sunt nasoale dar nu sunt pe gustul meu. in special nu-mi place felul in care vireaza si felul in care (nu) revine volanul. imi plac frinele la noul e, brake-by-wire, masina intepeneste in cativa metri. m3 e superb dar e mic de mine, am 120kg. m5 e misto dar enorm de scump, 100,000 cip. asta e, mai vedem la anul.

 

mai dorule :blink:

 

mai bine dadeai x5-u pe un m3 sau 330 cabrio .. asta pentru vara..

si in toamna apare noul S classe :) nu stiu dc da nu cred ca ii bate caseta din fabricatie :)

29133[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

asa e, sunt de vise rele. are si din mocheta dar le-am luat pe astea pt. ca umblu prin zone cu santiere. se vede de fapt deja la sofer.

 

nu bate din fabricatie logic. bate la cateva mii de km.

 

superb bmwu btw. dar covorasele sunt de groaza

29145[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

te inteleg si mie imi place a8 mai mult ca bmw 7 la forma. la bmw-uri insa fac buy-back anual asa ca sunt intr-un fel legat de ei. in plus nu-mi place da de loc sunetul la audi, chiar ma deranjeaza (la diesel ca eu acum sunt dieselar).

 

Desi e super-luxoasa, seria asta 7 nu mi-a placut de la inceput.... A inceput in schimb sa-mi placa la nebunie A8-ul, asta desi sunt BMW-ist convins!!!!!

Seria 7 anterioara e o mingaiere pentru ochii mei... asta de acum nu stiu, mi se pare foarte butucanoasa si nu ma-ncanta deloc.... In fine, chestie de gust.... Am auzit pe multa lume adorind masina asta, am auzit pe multi blamand-o... Cert este ca oricum ar fi, atunci cand o vezi, iti smulge o parere despre ea: either you love it, or you hate it!

Asta mi se pare foarte bine pentru BMW... a reusit sa faca o masina care sa-ti starneasca interesul, care are caracter, si care, atunci cand trece, nu te lasa indiferent.

Pacat ca nu e si pe gustul meu....  :blink:

29299[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Eu din principiu nu pot sa sufar sunetul de dizelar... fie ca e BMW, Audi, Merc, VW, Volvo, Raba, Roman, Ikarus etc.

Au aparut acum astia de la Porsche cu AutoWelt, asa ca fac si ei buy-back acum...

29302[/snapback]

 

dupa un timp incepi sa te obisnuiesti cu vibratiile de la diesel si poate chiar sa iti placa :blink:

Link to comment
Share on other sites

off mai doru nu te am rugat s ami dai din prob tale ???am insistat chiar.lasa ca rezolv eu chestia cu scartaitu si cu franele.tu da mi mie masina.si o sa o gasesti in dormitor zidita inauntru.asa nu o sa mai aud nici scartait nici suierat nici nimic.doar motorul.pt mine bmw e mai mult decat un mijloc decat un fier..la mine e parte din suflet .asa ca oricat de stricata ar fi accept ca e greseala si ma gandesc ca or face ei ceva sa schimbe caseta aia.oricum la astea super tehnologizate .........probleme mereu.si nu numai l abmw.
Link to comment
Share on other sites

lasa mai ca te faci tu mare si o sa ai astfel de probleme. si eu am fost ca tine, as fi dormit in masina. intre timp lucrurile s-au schimbat. asta e legea progresului. din pacate dupa cum se stie oamenii nu au cele mai multe lucruri atunci cand si le doresc mai tare sau cand au nevoie de ele.

 

off mai doru nu te am rugat s ami dai din prob tale ???am insistat chiar.lasa ca rezolv eu chestia cu scartaitu si cu franele.tu da mi mie masina.si o sa o gasesti in dormitor zidita inauntru.asa nu o sa mai aud nici scartait nici suierat nici nimic.doar  motorul.pt mine bmw e mai mult decat un mijloc decat un fier..la mine e parte din suflet .asa ca oricat de stricata ar fi accept ca e greseala si ma gandesc ca or face ei ceva sa schimbe caseta aia.oricum la astea super tehnologizate .........probleme mereu.si nu numai l abmw.

29410[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

asta de 3000 nu vibreaza si suna bine, mie altceva nu-mi trebuie.

29354[/snapback]

 

unde ai gasit tu interiorul la noul s? nici nu a aparut masina

 

am vazut interiorul la noul ML dar daca te uiti cu atentie nu are nici o legatura

uite poza

post-395-1119335756_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

"nu-ti mai zic ce aventura e sa dai un telefon la un nr din agenda, faci 7 accidente cautand. in plus telefonul in sine e o prostie, desi bluetooth sim-ul intra alaturi nu in handset, care nu merge decat in masina sau la max 5-6m si nu e compatibil cu nici un alt telefon. deci trebuie sa ai nr separat in masina. mare idiotenie! toti pun in masini telefoane gsm normale care le poti purta cu tine sau kit bluetooth universal"

 

nu e bluetoothu' ca la seria 5? eu pot sa intru in agenda ca si cum as avea telefonu' in mana si nu am facut nici un accident. simu' nu sta in telefon? si telefonu' in buzunar?

Link to comment
Share on other sites

nu frate nu e ala, asa ar fi fost normal. e un bluetooth cu un receptor care nu are fir si care nu sta in buzunar ci intr-un sertar. sim-ul nu sta in telefon ci alaturi are un locas. nu merge bluetooth-ul decat cu kkt-ul ala si trebuie sa ai un nr separat in masina. in plus are si o tastatura dar care nu are pe ea buton de scroll sau selectie, doar tastatura numerica sa formezi un nr. daca il stii. ca sa formezi din agenda trebuie sa intri la i-drive-comm- si sa faci scroll de la a la z. cel mai idiot tel pe care l-am vazut vreodata, practic inutilizabil. poate vrei sa stii cat costa- 905 eu cip. de vanzare 50% off oricui vrea sa il ia.

 

 

"nu-ti mai zic ce aventura e sa dai un telefon la un nr din agenda, faci 7 accidente cautand. in plus telefonul in sine e o prostie, desi bluetooth sim-ul intra alaturi nu in handset, care nu merge decat in masina sau la max 5-6m si nu e compatibil cu nici un alt telefon. deci trebuie sa ai nr separat in masina. mare idiotenie! toti pun in masini telefoane gsm normale care le poti purta cu tine sau kit bluetooth universal"

 

nu e bluetoothu' ca la seria 5? eu pot sa intru in agenda ca si cum as avea telefonu' in mana si nu am facut nici un accident. simu' nu sta in telefon? si telefonu' in buzunar?

29489[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.