Jump to content

Merita schimbul?


fbdcnt

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e o alegere dificila. ma simt bine in masina medie nu limo dar 5 nu-mi place. am luat x5 din considerente practice (gropi, iarna) desi prefer turism nu suv. as lua 7 dar mi-e teama ca n-o sa=mi placa fiind prea mare.

 

Pai fiind tipuri de masini diferite cred ca alegerea e destul de usoara. Depinde la volan te simti mai bine, suv sau limo.

23414[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

e o alegere dificila. ma simt bine in masina medie nu limo dar 5 nu-mi place. am luat x5 din considerente practice (gropi, iarna) desi prefer turism nu suv. as lua 7 dar mi-e teama ca n-o sa=mi placa fiind prea mare.

23424[/snapback]

 

Mda.Mi-as dori si eu sa ma stresez toata viata numai cu dileme din astea.

Link to comment
Share on other sites

Vad ca are si un X3. Asta schimba putin datele problemei.

N-ai putea sa dai X3-ul :blink:

Acum pe bune daca esti multumit de X3, ai putea sa renunti la X5 pentru un 7. Eu, daca as avea X5, cu greu as renunta la el.

Link to comment
Share on other sites

alegi sa dai X5 sau X3. eu asa as face. as pastra X5-ul si as da X3 la schimb pe un 7er

23475[/snapback]

 

 

Pai vad ca nimeni nu este multumit de calitatea serviciilor oferite de reprezentanta BMW! :)

 

Daca nu se rezolva probleme la un X3 si un X5, sunt curios cum se vor rezolva la un E65 :blink:

Link to comment
Share on other sites

intrebarea era despre x5. x3 nu il dau, e mai practic. e mai mic si fara pachet sport, scutura mai putin prin oras. poate iau 6 sau porsche. x5 e mare si cam inutil, la sosea chiar si cu pachet sport nu merge ca un tuism iar pt oras e rigid.

 

 

daca tot vrei sa renunti la un SUV din cele doua , ramai fara X3 , daca ar fi sa alegi sa dai X5 sau X3. eu asa as face. as pastra X5-ul si as da X3 la schimb pe un 7er

23475[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

pai cam asta as vrea sa fac dupa cum am spus. cat despre probleme ti le-as da cu draga inima numai ca nu astea imi sunt problemele.

 

eu zic sa partezi x3 sa dai x5 si sa iei 7 ar .mama ce rpoblele .as vrea sa iti iau din probleme sa le rezolv eu .

23582[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

pai ce sursa sigura? nou de la bavaria. sigur cu face lift dar nu e mare diferenta.

 

eu zic tot asa, renunta la x5 ca tot ai x3 si ia 7-le mai ales ca e mai nou... e si cu facelift? este din sursa sigura???

23668[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

am testat a 2-a oara 7-ele. e ca o barca, nu zguduie de loc. are tone de electronica. confortul e maxim. mi se pare cam mare. cutia e ok, cam lesinata in modul normal dar pe mod sport schimba la blana asa ca nici cu cutie manuala n-ai putea face mai mult. cca 240 cai sunt suficienti, e rezonabil de rapida pt o limo- cca 7.8 sec 1-100 parca. la x5 e 8 si ceva si mi se pare rapid cu cutie manuala, rupe aderenta. probabil ca am sa iau 7, cel din showroom e dat dar vine unul in 2 sapt. problema mare cu banii, e 71,000 cip. acum am testat 730i voi lua 730d. mai testasem 760 v12 dar ala e alta masina. nu-mi trebuie masina sport, am motorul.
Link to comment
Share on other sites

daca e nou, ar trebui sa aiba 258 de cai, atata are motorul de 3000 pe benzina , de anul trecut din toamna. Iar despre facelift numai bine, mie imi place mai mult asa. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.