Jump to content

Cum aflu puterea reala a unui F10?


Recommended Posts

Chiar daca masina are limitare si in talon 120 kw, te costa 180 de ron sa scoti limitarea la bmw. Eu am facut acest lucru de 3 ori ca sa vad diferenta. Masina a venit din belgia cu 163 cp, am zis ca nu o cumpar dar propietarul mi-a zis ca se scoate limitarea. Am fost la baneasa si a scoso in aprox. 3 ore. Masina trage mai bine dupa ce a fost power reduction scos.
Link to comment
Share on other sites

[...]Exista diferente sesizabile intre 163 (daca nu ma insel) si 184?

de vreo 20 CP... :rolleyes:

 

Vad ca VIN-ul trecut de mine prima oara era gresit. Cumva am nimerit o alta masina :)). E adevarat, tot ce scrie in descriere, exact asta are din fabrica. Sunt destul de dezamagit ca nu are xenon, s-ar putea sa fie un deal breaker...

cum sa nu aiba xenon?

Link to comment
Share on other sites

cum sa nu aiba xenon?

Nu are xenon conform site-ului bmwarchive. VIN : C652054. Si nu are cum sa fie gresit in anunt. Exclus. E fabricata in 12.2010 si inscrisa in 02.2011 (cum spune samsarul in anunt). Aceeasi culoare ca in poze ..etc.

Si in plus se vede din poza cu farul ca pe angel eyes nu are led, deci farurile sunt normale.

 

Totusi are spalator far. Poate asa le-or fi pus la toate, indiferent de tipul farului.

Link to comment
Share on other sites

Totusi are spalator far. Poate asa le-or fi pus la toate, indiferent de tipul farului.

 

 

Nu are nici un spalator faruri..sunt capacele care odata scoase se vede locul gol inauntru, fara instalatia de spalat.Sunt puse de forma, sau pt un upgrade la xenon oem mai usor.

Edited by bicher adi
Link to comment
Share on other sites

Masina arata aparent bine, si ce daca nu are xenon asa am si eu pe f10, chiar nu ma deranjeaza deloc la cit circul noaptea plus ca se vede noaptea destul de bine, in comparatie cu ce aveam pe e60. EDC nu are dar iarasi nu cred ca este o problema, este fain ca are ecopro, conford si sport, eu folosec mai mult eco pro si sport, diferenta se simte imediat. Eu pe Eco Pro un drum de Brasov - Bucuresti am reusit sa scot un consum de 3,8 ( cutie manuala )pentru cine nu crede am filmare, te ajuta in sensul ca mergi in coloana cu cineva sau vrei sa faci economie bagi Eco Pro, vrei cuplu bagi Sport.

Partea rea este ca masina are navigatia mica, acestai marele minus, dar se poate schimba.

Link to comment
Share on other sites

Farurile sunt H7 cu lupa. semnalizarea este fare led, si da, angelul ste cred ca H8.

In genere sa stii ca pe f10 sau pus daca nu ma insel 3 sau 4 tipuri de faruri. O sa ai angelul care o sa se vada bine pe inserat sau noaptea, ziua nu prea o sa se vada adica nu se pot folosi ca daylight. Nu compara angelul de pe E90, E60 cu cel de pe f10 este diferit, pe acesta din urma se vede mult mai bine.

Nu cred ca farurile joaca rolul esential in achizitionarea unei masinii, starea ei conteaza foarte mult, degeaba ai faruri daca restul nu este ok,bineinteles cu cite mai multe dotari cu atat mai bine,si ti-am mai zis se vede destul de bine noaptea cu ele. Apropo nu toate au daylight chiar se cele cu semnalizarea pe led sa ai grija daca conteaza mult farurile pentru tine, la unele se poate mari intensitatea ulterior la altele nu.

Edited by bmwbv
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.