Jump to content

Activare meniu Connected Drive NBT


Recommended Posts

intri pe bmw-connecteddrive.de si iti faci cont acolo, apoi adaugi VIN-ul la cont online.

Vei primi un mesaj pe ecranul navigatiei cu un cod de validare.

Dupa ce termini procedura de validare poti cumpara servicii din Connected Drive Store.

Poti beneficia de serviciu gratuit Online/Assist pana in 12/2015, serviciul Teleservices este valabil pe toata durata de viata a masinii.

Pentru BMW Apps trebuie sa cumperi cod FSC.

Link to comment
Share on other sites

intri pe bmw-connecteddrive.de si iti faci cont acolo, apoi adaugi VIN-ul la cont online.

Vei primi un mesaj pe ecranul navigatiei cu un cod de validare.

Dupa ce termini procedura de validare poti cumpara servicii din Connected Drive Store.

Poti beneficia de serviciu gratuit Online/Assist pana in 12/2015, serviciul Teleservices este valabil pe toata durata de viata a masinii.

Pentru BMW Apps trebuie sa cumperi cod FSC.

 

Iti multumesc frumos pentru info. O sa imi fac cont. Nu prea imi dau seama cum de va sti navigatia ca mi-am facut cont daca nu am net in masina.

Cod FSC de unde cumpar?

 

intri pe bmw-connecteddrive.de si iti faci cont acolo, apoi adaugi VIN-ul la cont online.

Vei primi un mesaj pe ecranul navigatiei cu un cod de validare.

Dupa ce termini procedura de validare poti cumpara servicii din Connected Drive Store.

Poti beneficia de serviciu gratuit Online/Assist pana in 12/2015, serviciul Teleservices este valabil pe toata durata de viata a masinii.

Pentru BMW Apps trebuie sa cumperi cod FSC.

 

Nu imi da voie sa adaug masina in contul online. Ma pune sa trimit o cerere scrisa direct la Customers Service. O sa fac asta.

Link to comment
Share on other sites

Masina ta are un SIM proprietatea BMW montat in unitatea TCB din portbagaj. Dupa ce iti faci cont, intri in meniul Conencted Drive, apesi Options si selectezi Update BMW Services.

Navigatia se va conecta la serverul CD si va verifica autorizarile pentru seria ta de sasiu. Cand masina va avea autorizari iti vor aparea si optiunile in meniul CD.

 

Cod FSC poti cumpara de la noi sau de la orice reprezentata BMW. Codul este doar pentru functia Apps ca sa folosesti aplicatia Connected Drive pe telefon (prin USB) precum si toate aplicatiile compatibile.

 

LE: nu te lasa pentru ca probabil a fost adaugata de fostul proprietar. SUna la CD Customer Service si iti vor trimite un formular "Legitimation Formular", il completezi si il trimiti pe mail impreuna cu o copie de la actul de proprietate al masinii (talon, carte de identitate). In 7-10 zile iti vor adauga ei masina la cont.

Edited by neo_andersson
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Mi-am facut si eu cont la bmw-connecteddrive.de si am incercat inregistrarea VIN-ului,nu a mers !

Le-am dat mail si m-au sunat in cateva ore spunandu-mi ca imi trebuie o adresa de Germania ca sa imi poata activa,este vorba de un e60 LCI 2009 cu suport internet !

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Mi-am facut si eu cont la bmw-connecteddrive.de si am incercat inregistrarea VIN-ului,nu a mers !

Le-am dat mail si m-au sunat in cateva ore spunandu-mi ca imi trebuie o adresa de Germania ca sa imi poata activa,este vorba de un e60 LCI 2009 cu suport internet !

Pai asta am facut si eu si acelasi raspuns am primit de la ei. Si masina in cauza F10. Am primit dupa aia un mail pt activare dupa cateva saptamani de asteptare insa linkul de activare nu functiona. Le-am scris din nou si au zis sa le mai trimit inca odata datele personale,VIN si toate cele. Am facut cum au zis si de atunci nu am mai primit nimic de la ei si nici acum nu merge sa adaug masina pe contul de Connected Drive.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Masina ta are un SIM proprietatea BMW montat in unitatea TCB din portbagaj. Dupa ce iti faci cont, intri in meniul Conencted Drive, apesi Options si selectezi Update BMW Services.

Navigatia se va conecta la serverul CD si va verifica autorizarile pentru seria ta de sasiu. Cand masina va avea autorizari iti vor aparea si optiunile in meniul CD.

 

Cod FSC poti cumpara de la noi sau de la orice reprezentata BMW. Codul este doar pentru functia Apps ca sa folosesti aplicatia Connected Drive pe telefon (prin USB) precum si toate aplicatiile compatibile.

 

LE: nu te lasa pentru ca probabil a fost adaugata de fostul proprietar. SUna la CD Customer Service si iti vor trimite un formular "Legitimation Formular", il completezi si il trimiti pe mail impreuna cu o copie de la actul de proprietate al masinii (talon, carte de identitate). In 7-10 zile iti vor adauga ei masina la cont.

Am reusit sa imi fac cont si sa adaug si masina. Au rezolvat f repede dar cu adresa de Germania. Cu toate astea nu imi apare nimic pe cont si nici in meniul din masina. Le-am scris despre asta si m-au sunat si mi-au spus ca nu am activat serviciul BMW Asist sau BMW Online si ca trebuie sa merg la service sa faca ei asta. Astia din Ro zic ca nu se poate.

Mai pot face ceva?

Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa imi fac cont si sa adaug si masina. Au rezolvat f repede dar cu adresa de Germania.

Ai completat forumularul ala si atat? Nu ti-au cerut si alte doc pe mail? Asa mi-au zis si mie, sa bag adresa de DE in formular si in plus au mai cerut o copie de pe talon. Acum astept :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Masina ta are un SIM proprietatea BMW montat in unitatea TCB din portbagaj. Dupa ce iti faci cont, intri in meniul Conencted Drive, apesi Options si selectezi Update BMW Services.

Navigatia se va conecta la serverul CD si va verifica autorizarile pentru seria ta de sasiu. Cand masina va avea autorizari iti vor aparea si optiunile in meniul CD.

 

Cod FSC poti cumpara de la noi sau de la orice reprezentata BMW. Codul este doar pentru functia Apps ca sa folosesti aplicatia Connected Drive pe telefon (prin USB) precum si toate aplicatiile compatibile.

 

LE: nu te lasa pentru ca probabil a fost adaugata de fostul proprietar. SUna la CD Customer Service si iti vor trimite un formular "Legitimation Formular", il completezi si il trimiti pe mail impreuna cu o copie de la actul de proprietate al masinii (talon, carte de identitate). In 7-10 zile iti vor adauga ei masina la cont.

 

buna. ma intereseaza activarea functiei APPS. initial mi-au spus la reprezentanta ca se poate face retrofit, adica doar trebuie activata si respectiv un cod de activare cumparat, dupa care au spus ca nu se poate de fapt. VIN DZ00439. Ma poti ajuta? mersi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

sal,

am inregistrat masina pe connecteddrive.de urmand pasii din topic (trimis formular si primit email de activare a serviciului) insa in continuare nu imi apare nimic legat de connected drive in meniu..

ce e de facut in acest caz?

iar daca s-ar activa intr-un final si pe masina care ar fi optiunile de care m-as putea bucura folosind connected drive?

Edited by bzk
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.