Jump to content

Activare meniu Connected Drive NBT


Recommended Posts

  • 2 months later...

Salutare!

 

Am un X5 din 2014 din Germania cu functia ConnectedDrive - am incercat in toate modurile posibile sa imi activez serviciul BMW Connected sau My BMW Remote Services folosind aplicatia mobile si nu am reusit nicicum

 

- Am sunat la BMW Baneasa si mi-au spus ca serviciul ConnectedDrive nu mai este valabil in Romania pentru absolut nimeni - mi se pare aberant raspunsul lor

- Am incercat sa imi fac cont pe connected drive in UK unde stiu ca ar trebui sa mearga insa de fiecare data codul de autentificare trimis in masina nu a mers - mi-a aparut error unknown, invalid code

 

Ma poate ajuta cineva ?

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Am un X5 din 2014 din Germania cu functia ConnectedDrive - am incercat in toate modurile posibile sa imi activez serviciul BMW Connected sau My BMW Remote Services folosind aplicatia mobile si nu am reusit nicicum

 

- Am sunat la BMW Baneasa si mi-au spus ca serviciul ConnectedDrive nu mai este valabil in Romania pentru absolut nimeni - mi se pare aberant raspunsul lor

- Am incercat sa imi fac cont pe connected drive in UK unde stiu ca ar trebui sa mearga insa de fiecare data codul de autentificare trimis in masina nu a mers - mi-a aparut error unknown, invalid code

 

Ma poate ajuta cineva ?

Schema ii ! Cand esti in alta tara gen germania atuncea sa activezi online functia sa nu recunoasca ca esti in romania ca localizare

Link to comment
Share on other sites

Eu am activat din Romania cu adresa de UK . Totul merge in afara de Online Entertainment care zice ca nu poate functiona in roaming . Cred ca e obligatoriu sa ai in VO toate optiunile conexe - connected drive services, remote services, apps etc - cel putin eu le am.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Salutare tuturor, stiu ca e vechi topic-ul, dar avand in vedere ca nu am gasit pana acum mare lucru in privinta problemei mele, imi incerc norocul. 

Problema se prezinta in felul urmator: achizitionat un BMW F10 si nu reusesc sa ma conectez la BMW ConnectedDrive. Am incercat solutiile prezentate mai sus, dar fara rezultat. Dupa ce mi-am facut cont si incerc sa imi introduc seria de sasiu imi apare aceasta eroare. 

 

 

 

 

 

 image.thumb.png.4351f85ad16ab8cd2fc55f3e2d3fc12b.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Acesta este raspunsul primit:

Buna dimineata,

 

Automobilul cu seria de șasiu WBAXB91020DX45849 este echipat cu o forma mai veche a serviciului BMW ConnectedDrive, ce putea fi folosita doar in tara de proveniență a vehiculului si nu necesita conectarea cu telefonul. Acesta este motivul pentru care apare in meniul mașinii, însă nu poate fi utilizat.

 

In prezent automobilul este inregistrat pe piata din Germania si un utilizator este asociat acestui vehicul insa nu are funcții active. Pe piata din Romania, din pacate nu veti putea folosi niciun serviciu.

 

Cu stima,

 

Automobile Bavaria Group

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.