Jump to content

Accident ZXZ E30


NSL_Florica

Recommended Posts

-Sambata 28 apr 2007. Eram adunati la km 19 pe A2 , scopul era plecarea la mare pt curasa de pe 29.....la ora 12:30 suna unul dintre telefoane........ZXZ accident......praf oamenii la spital.....care oameni.....unul dintre membri forumului la volan..."preparatul".

-Pe seara am vb cu el la telefon , era bine doar mici investigatii il mai tineau in spital si fratele lui din dreapta era si el bine.....

-Motivul accidentului , explozie spate la 180 Km/h.

-Mare noroc pt baieti ca sunt intregi , masina.....o vedeti mai jos.

post-365-1178090985_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

-Sambata 28 apr 2007. Eram adunati la km 19 pe A2 , scopul era plecarea la mare pt curasa de pe 29.....la ora 12:30 suna unul dintre telefoane........ZXZ accident......praf oamenii la spital.....care oameni.....unul dintre membri forumului la volan..."preparatul".

-Pe seara am vb cu el la telefon , era bine doar mici investigatii il mai tineau in spital si fratele lui din dreapta era si el bine.....

-Motivul accidentului , explozie spate la 180 Km/h.

-Mare noroc pt baieti ca sunt intregi , masina.....o vedeti mai jos.

228767[/snapback]

sunt bine frate,azi am iesit din spital...masina se vinde pe bucatii!

Link to comment
Share on other sites

Mare noroc au avut dupa cum arata masina si probabil dupa cate ori s-or fi dat peste cap. Presupun ca au avut centurile ca altfel ii zbura afara.

 

Imi era mie cunoscut de undeva numarul ZXZ.

Link to comment
Share on other sites

tocmai asta este nu au avut centurile niciunul ....pe preparatu' l-a aruncat afara prin parbriz pe camp la vreo 10-20m de masina... si trag a crede ca a fost un lucru bun ...important este ca au scapat amandoi teferi si inafara de zgarieturi nu au patit nimic , cine mai scapa la asa o viteza si sa te rastorni ? Edited by neo2004
Link to comment
Share on other sites

@WLF masina avea fuzeta cu jamba discuri si etrieri de m3 e36 coupe pe fata si bascule de compact e36 cu discuri si etrieri tot de m3 pe spate masina in 5 prezoane ...masina inainte sa o achizitioneze preparatu' era mai joasa si apucase sa frece ceva, ea a fost ridicata dupa ce a achizitionat-o si inainte sa iasa pe autostrada soarelui ii scapa aer pe langa janta si mecanicul de la vulcanizare a insistat sa bage presiune mare in rotile pe spate (3.5 atm)

@theotien masina este in bucuresti

post-225-1178110328_thumb.jpg

post-225-1178110359_thumb.jpg

Edited by neo2004
Link to comment
Share on other sites

3.5 atm la un cauciuc spate, cauciuc care a si explodat si a produs accidentul. Eu vad o legatura directa aici.

 

Si daca supermecanicului nu ii prezinta nimeni situatia, poate urmatorul client care va "beneficia" de sfaturile lui intelepte va muri. :blink:

Link to comment
Share on other sites

incepe sa-mi fie mult mai frica de spartul cauciucului. masina in care trebuia sa fiu in drumul spre mare a facut explozie pe fatza la 160km/h. din fericire au reusit s-o tina sub control, oricum presupun ca a fost infricosator momentul. (opel vectra c)
Link to comment
Share on other sites

pai nu a zis nimeni ca a fost explozie la roata fata,roata spate stanga a facut explozie,se vede si din poza.

230496[/snapback]

 

Bavarezu, fii putin atent ca se vorbea de alt post. Mai precis de cel care la-m copiat eu mai jos :blink:

te-ai prins :)

 

incepe sa-mi fie mult mai frica de spartul cauciucului. masina in care trebuia sa fiu in drumul spre mare a facut explozie pe fatza la 160km/h. din fericire au reusit s-o tina sub control, oricum presupun ca a fost infricosator momentul. (opel vectra c)

229525[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.