Jump to content

My new monster


mike

Recommended Posts

Iata ca n-am rezistat tentatziei celor 2 rotzi si am scos banul de la ciorap, unde incepuse sa cam prinda miros din cauza caldurii din ultima vreme :) , si neasteptand sa mai strang ceva pana la toamna am revenit la prima mea dragoste:

Honda CBR 1100 XX SuperBlackBird

 

De cum am luat-o, am si purces la un drum de proba: am plecat duminica din Bucuresti, in directzia munte... ne-am oprit la Cheia pentru o masa copioasa la pensiunea Mara, apoi ne-am continuat drumul spre Brasov oprindu-ne pe drum pentru cateva cadre, iar in cele din urma eu m-am despartit de grup si dupa ce am facut un ocol prin Poiana, am poposit la Bran.

Dupa o noapte si o jumatate de zi alaturi de altzi motociclisti, unde noua mea achizitzie a fost in mijlocul atentziei :blink: , am primit vizita motorizata (cu 2 rotzi numai :) ) a lui cyborg si impreuna cu el m-am deplasat pana in Brasov unde mi-a fost prezentata sala de sedintze foto a First Bike-ului. Sincer am ramas impresionat de cateva modele de acolo, dar din pacate, sunt prea mici pentru mine si ma vad nevoit sa-mi indrept atentzia catre altzi producatori de biciclete, daca vreau sa mai apuc sa pedalez si eu anul acesta...

despartirea de cyborg a fost facuta cam in graba (imi cer scuze pe aceasta cale), pentru ca deja se facuse tarziu si se vedeau niste nori uratzi care se pregateau sa traverseze muntele inspre Bucuresti.

In cele din urma se pare ca a fost o alarma falsa, asa ca drumul a decurs fara incidente, dar a fost amprentat de accidentul petrecut cu o seara inainte...

 

dar gata cu vorbaria... iata cateva poze (facute de un prieten) care ar trebui sa graiasca in locul meu:

post-70-1115198731_thumb.jpg

post-70-1115198737_thumb.jpg

post-70-1115198747_thumb.jpg

post-70-1115198762_thumb.jpg

post-70-1115198810_thumb.jpg

post-70-1115198866_thumb.jpg

post-70-1115198884_thumb.jpg

post-70-1115198896_thumb.jpg

post-70-1115198913_thumb.jpg

post-70-1115198955_thumb.jpg

post-70-1115198961_thumb.jpg

post-70-1115198969_thumb.jpg

post-70-1115198977_thumb.jpg

post-70-1115198985_thumb.jpg

post-70-1115198999_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru urari, si am sa atasez si cateva poze facute la arc aseara...

 

@ikonet

doar cand vin cu ea la munca... adik ieri... si cum o sa ne mutam de luni in alta locatie, ma tem ca n-o sa o mai vezi pe acolo... :blink:

post-70-1115278719_thumb.jpg

post-70-1115278728_thumb.jpg

post-70-1115278735_thumb.jpg

post-70-1115278743_thumb.jpg

post-70-1115278752_thumb.jpg

post-70-1115278762_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

new york ?

cum functioneste treaba cu inmatricularea la motociclete ? ce trebuie sa indeplineasca, si cit de usor e de gasit ceva care sa se incadreze ?

nu exista inca norme de restrictionare... ci trebuie doar sa corespunda dpdv RAR si sa-i platesti vama, care la motoarele japoneze te cam usuca

Link to comment
Share on other sites

si RAR ce verifica ? la emisii ma refer.

cam cit iese un motor decent + vama + acte ?

:blink:

nu stiu ce masoara ei la emisii, pentru ca se pot inmatricula si motoare in 2 timpi, iar acelea sunt si galagioase si poluante...

dar nu prea sunt probleme cu RAR-ul atata timp cat motocicleta functioneaza decent

cat despre pretzul unui motor adus de afara... mai bine il cumperi direct de aici gata inmatriculat...

si mai trebuie sa ai idee ce vrei...

daca vrei neaparat sa cunosti taxele vamale pot sa-ti dau un link de calculare a acestora

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Motocicleta aceasta imi evoca amintiri frumoase.

A fost a unuia dintre prietenii mei din State - Marian, unul dintre fratii Mijaica

si am mers cu ea prin New York inainte de a face trip-ul NY - Key West si retur.

Faina motocicleta, sa te bucuri de ea !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.