Jump to content

motor n53


BOASKA

Recommended Posts

Pe mine ma sperie taxele la diesel foarte mari aici plus costurile de exploatare la diesel, economie nu poate fi vorba la un motor de 3litri, sa zicem ca mai pri esti ceva bani inapoi la sfarsitul anului pentru fitrul de particule nou montat, in rest... daca pici in service esti mancat :console:
Link to comment
Share on other sites

Ai asteptat prea mult, daca ai vrut-o trebuia sa o cumperi, o sa gasesti alta mai buna.

 

Nu cred, poate doar daca ridic la 10k, si la banii astia prefer un e90 fl

 

Am riscat prea mult, de fapt trebuia sa ne intalnim a doua zi si a dat masina la un pret peste cel oferit de mine.... greseala mea a fost cam mare.... ma uit acum si vad numai bombe.... :censored:

 

vad ca ma intorc iar la n43 sau n47

Link to comment
Share on other sites

banuiesc a se refera la o masina non-premium noua.. sau tot sh dar mult mai noua si cu mai putini km,

 

Exact, la masinile cu peste 150k km si peste 5 ani nu mai da nimeni garantie la privati, deci le vand doar pe firma sau export

 

Solutia este sa ma linistesc sau sa cumpar de la "privati"

 

Un e92 cat de cat trece de 10k si mai toate 325i au km dati inapoi sau merg in suturi pana se incalzesc.... un n47 nici ala nu este departe , si mai ramane varianta 3ltr diesel cu o gramada de km si taxe mari.... pret pe masura

 

Mai astept pana in decembrie, incepe foamea de bani, se strica vremea si nu mai apar asa repede vulturii....

mai strang ceva geld pana atunci :download:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Este un motor care se simte mai bine cand Il tii in turatii mai ridicate.Imi place sa-l aud cum maraie pe la 3500-4500,si cutia(automata) s-a invatat sa schimbe mai sus.

 

Chiar nu ma uit la consum,imi da satisfactie si atat!

 

 

PS:Si eu folosesc de ceva timp shell helix ultra 5w40 ,pana acum sunt multumit...am trecut de la motul si asta mi-a lasat o impresie buna.

Edited by kolea
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Este un motor care se simte mai bine cand Il tii in turatii mai ridicate.Imi place sa-l aud cum maraie pe la 3500-4500,si cutia(automata) s-a invatat sa schimbe mai sus.

 

Chiar nu ma uit la consum,imi da satisfactie si atat!

 

 

PS:Si eu folosesc de ceva timp shell helix ultra 5w40 ,pana acum sunt multumit...am trecut de la motul si asta mi-a lasat o impresie buna.

In ce sens ti-a lasat o impresie buna? Ce te-a nemultumit la Motul?

Link to comment
Share on other sites

In ce sens ti-a lasat o impresie buna? Ce te-a nemultumit la Motul?

Poate m-ai inteles gresit,am zis ca sunt multumit de Shell,dar si Motul mi-a lasat o impresie buna.

Nu am trecut la Shell din cauza ca Motul nu m-a multumit,am facut schimbarea mai mult din curiozitate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.