Jump to content

Tocmai am spart farul


sarasans

Recommended Posts

Am busit pe unu' si am spart un far,e din ala cu xenon adaptiv. Blocul de lumini nu are nimic s-a spart doar plasticul din fata care se vede ca e prins in suruburi de restul farului. Astia de la service imi spun ca se schimba farul cu totul. Chiar asa pentru un plastic e nevoie sa cumpar jumate de masina?

Voi ce stiti despre asta, trebuie far cu totul?

post-66296-0-97258600-1446559544_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am busit pe unu' si am spart un far,e din ala cu xenon adaptiv. Blocul de lumini nu are nimic s-a spart doar plasticul din fata care se vede ca e prins in suruburi de restul farului. Astia de la service imi spun ca se schimba farul cu totul. Chiar asa pentru un plastic e nevoie sa cumpar jumate de masina?

Voi ce stiti despre asta, trebuie far cu totul?

Pai gasesti sa cumperi doar plasticul farului?! Se schimba tot farul, nu se mai repara in cazul tau.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

e geamul si ochelarul ala...tot un plastic. M-am uitat si pe site-ul cu componente si nu apar piese individuale. Cred ca va trebui sa-l iau cu totul dar nu m-as baga la dezmembrari.

Eram convins pana acum ca este demontabil pt. ca altfel nu stiu cum schimbi angel eyes decat prin fata. (ma batea la un moment dat gandul sa-mi pun angel albe).

Link to comment
Share on other sites

Mersi mult Cici, arata bine totusi este 12 mil. Am gasit aftermarket la 16 mil adevarat ca nu e original dar e nou.

Voi ce ati lua?

Te-as sfatui sa-l iei original,chiar daca este sh. Iar legat de pret,este mult mai scump nou. Incearca sa mai negociezi,poate iti mai lasa din pretul afisat.

Edited by Cici86
Link to comment
Share on other sites

Dezmembrari, clar. Nu te incurca, aftermarket poate avea probeleme de iluminare, in special in cazul unui far complex cum e asta.

Asigura-te ca e original, verifica sa aibe clemele intregi, sa nu fie deja matuit si ca functioneaza pe masina. Iesi mai eftin si sfarsesti cu o piesa mai buna, chiar daca nu e noua.

Link to comment
Share on other sites

Eu te sfatuiesc sa nu iei faruri aftermarket. ( asta ti-o spun din propria mea experienta) Nu te duc mai mult de 1 an daca le folosesti intens.

Ia unul original sau fa un transplant de sticla daca al tau este in regula si nu are cleme rupte si nu te doare capul.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca are cu urechile lipite uita te atent asta una si doi vb cu octavian de aici de pe forum e din chisinau si le iei cu desfacere colet super de treaba omul,sau cumpara far magneti marelli este original numai ca nu are sigla bmw daca te uiti pe farul tau scrie skw parca iar cel magneti la fel si 1800 ron nou tu hotaresti ce faci cel cu stanta bmw este 3200 ron Edited by danwmb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.