Jump to content

am lichid pe pragul din spate-stanga pe prag


Recommended Posts

1446705501[/url]' post='2305204']

salutare tuturor....tocmai mi-a. luat un bmw 320D din 2006 si marea problema pe care nu am observat-o cand am cumparat-o , a fost ca aveam licihidul antigel curs tot pe pragul din spate-stanga plinn.....stie cineva ce ar putea fi..?!

 

ms anticipat !

 

BĂŁi nene,de unde cumpĂŁrați mașinile astea?

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E o nebunie...Cum sa fie antigel decat in locul acela? Te-ai uitat bine in fata? Sa nu-ti fi turnat cineva acolo vreun litru de antigel....

 

 

am fost la reprezentata acum 2 ore si mi.a zis ca e vorba de atingel, pentruca asa cum il pun . asa se consuma in 30 de minute , mentionez ca pe strada e uscat...nu are cum sa intre apa sau orice fel de lichid din afara ....am verificat caloriferul de sub bord si mi s-a confirmat ca , curge...

Link to comment
Share on other sites

tocmai mi-a. luat un bmw 320D din 2006 si marea problema pe care nu am observat-o cand am cumparat-o , a fost ca aveam licihidul antigel curs tot pe pragul din spate-stanga plinn..

cum ai putut sa nu observi asa ceva? nu e ca si cum ar avea un surub lipsa de sub motor.In fine.. pana cand il schimbi, daca vrei sa nu mai curga, mergi cu clima oprita, ar trebuii sa iti stea inchis circuitul din habitaclu.

Edited by jorjcristian
Link to comment
Share on other sites

Cand am plecat de la om,nu era nimic pe jos ,ca altfel imi dadeam seama...am vazut cand am ajuns acasa ....de.acum am dat masina ca sa.mi desfaca bordul sa vedem ce este exact acolo...curge lichidul pe langa caloriferul de caldura..am vazut clar asta ..apoi am incercat varianta pe care mi.ai zis.o tu,si tot curge (cu AC ,fara AC..tot curge ,cand dau maxim caldura sau la frig tot curge..)
Link to comment
Share on other sites

Ciudat.

posibil sa fie o problema pana in calorifer DAR parca sa zic ca alectrovalva de inchidere a circuitului este in exteriorul habitaclului (sper sa nu gresesc ..nu imi mai aduc aminte cum stau lucrurile la E90).

Poate scapi mai ieftin cu un furtun ciugulit...dar asta inseamna sa astepti cateva zile pana apare furtunul pt ca nu exista astfel de probleme si nu exista furtunul pe stok in romania.

Link to comment
Share on other sites

Sfatul meu este sa demontezi tot interiorul sa scoti mocheta sa cureti,sa speli si sa usuci tot ptr. ca la cantitateade antigel pe care ai pierdut-o in masina este clar ca pe podea ai un mic lac de acumulare care iti va creea mute probleme pe viitor (MAI ALES ELECTRICE) :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.