Jump to content

[Vand] 2005 BMW Seria 1 M Sport 120D


Boner

Recommended Posts

Asa e. Un Audi A3 S Line 1.4tfsi 2011

 

http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/14/9296fdc424920169b565498e7e045b54.jpg

http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/14/029224dbe5a60d0bfa722ba4e05d452c.jpg

http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/14/e572d42d2088201fafae3e313601ae73.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 5
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Sport,2 usi, interior cu de toate, motor mult mai silentios, chiar daca e 1.4 dar 125cp la motorul asta sunt suficienti ca si demaraje,reprize etc Poate doar consumul e mai mare dar asta e.

As lua si eu una dar exclus in 2 usi. :)

Edited by Andrei_VUV
  • Like 1
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Una din idiotenile audi, pt ce imi trebuie mie "manerele" alea ? la fel si la golf 5, la 6 parca s-a mai remediat.

 

Niciodata nu mi-au placut ornamentele alea acolo. Strica cu totul linia si imbinarea dintre bord si consola centrala. Pare ieftin.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fiind pe un forum bmw, imi permit sa il pun peste audi :)) Dar nu inteleg care e upgrade-ul (sau poate are multe optiuni) insa modelul asta e faceliftul modelului din 2003, iar motorul ce ti l-ai luat e cel mai slab din gama, singurul lucru ce-l ajuta e greutatea mica a masinii.
  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Fiind pe un forum bmw, imi permit sa il pun peste audi :)) Dar nu inteleg care e upgrade-ul (sau poate are multe optiuni) insa modelul asta e faceliftul modelului din 2003, iar motorul ce ti l-ai luat e cel mai slab din gama, singurul lucru ce-l ajuta e greutatea mica a masinii.

Nu cred ca a vrut un up-date,

Poate a vrut o masina mai slabutza cu mai putine probleme.

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O masina cu mai putine probleme, momentan nici una, cu 100 000km mai putin, cu 6 ani mai noua si mult mai dotata.

Evident ca aceasta miscare are si minusurile ei, gen putere, usi mai putine pentru unii, pentru mine suficiente. Alte minusuri nu-mi vin in minte.

Si nu, nu este cea mai slaba motorizare din gama, mai este si 1.2 TFSI, 1.6 Diesel etc.

Pe langa plusurile deja mentionate ar mai fi si calitatea materialelor la interior care la Seria 1 E87 nu suporta comparatie cu Audi A3 care are cel mai de calitate interior din clasa. Iar asta o poate spune oricine cu un habar cat de cat despre masini si care bineinteles s-a urcat in ambele modele.

Si va rog nu ma mai fortati sa dau explicatii despre ce fac eu cu banii mei ca devine ridicola discutia.

Sper ca am elucidat misterul in ce consta upgrade'ul.

 

In caz ca sunt persoane care au probleme de rationalitate, le sugerez sa viziteze un medic psihiatru, i-ar putea ajuta pentru binele lor si a celor din jur.

 

In rest ma bucur ca am facut parte din acest club, desi rar mai intalnesti atata ostilitate si lipsa de sens ca aici.

 

Zici ca e clubul tatelor barfitoare nu un club al unor posesori de masina de marca premium.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

@Boner. Singura persoana ostilă de aici esti tu, cel putin asa se vede pana acum. Nimeni n-a comentat de masina ta, de fapt nimănui nu-i pasa, s-a comentat oarecum off topic.

Si s-a comentat pe niste fapte concrete, din cate stiu eu, pe modelul tau, cel mai mic motor pe benzina a fost 1.4.

1.2 s-a pus doar din 2011 încolo pe urmatorul A3. Dar oricum, e irelevant, incearca sa nu te mai ataci atata si sa ne jignesti cu mersul la psihiatru si altele.

Edited by P.I.M.P.
  • Like 6
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dar cum de te-ai simtit tu jignit asa... fara sa dau nume? :)

Si eu comentam tot offtopic si nu jigneam pe nimeni personal, decat pe cei cu probleme de rationalitate. Daca tu te simti, imi cer scuze dar nu e vina mea ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

@Boner Eu nu ma simt, nici nu prea ma intereseaza sincer sa fiu.

Eu ce am zis a fost faptic, am remarcat doua chestii, ca e modelul 2003+ , are un coleg una din 2005, si am recunoscut spatele, a dat vreo 4000 pe ea, si ca e motorul cel mai slab pe benzina. Două chestii reale, nicidecum spuse sa te jigneasca.

 

Eu de obicei iau apararea colegilor, cand am zis ca ai jignit, ma refeream la comunitate. Oricum cu audi asta nu ranesti niciun orgoliu pe forumul asta, nu te mai simti atacat si nu mai ataca.

Edited by P.I.M.P.
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

strict de 1,4 tsi stiu ca au fost ceva probleme cu distributia,un intinzator daca nu ma insel,vezi daca are problema remediata.

Problema a fost remediata la motoarele dupa 2009.

 

@Boner Eu nu ma simt, nici nu prea ma intereseaza sincer sa fiu.

Eu ce am zis a fost faptic, am remarcat doua chestii, ca e modelul 2003+ , are un coleg una din 2005, si am recunoscut spatele, a dat vreo 4000 pe ea, si ca e motorul cel mai slab pe benzina. DouĂŁ chestii reale, nicidecum spuse sa te jigneasca.

 

Eu de obicei iau apararea colegilor, cand am zis ca ai jignit, ma refeream la comunitate. Oricum cu audi asta nu ranesti niciun orgoliu pe forumul asta, nu te mai simti atacat si nu mai ataca.

 

Modelul exact este A3 8P Facelift. Spatele asta la modelul in 3 usi este acelasi pana in 2014 cand a aparut noul model. Pune o poza cu "noul" model dl care le stie pe toate! Pune cu una 2012 dar sa fie tot in 3 usi!

Daca tot cauti scandal eu te parasesc ca de razbionici d-astia din spatele tastaturii e plin netul.

Cu audi asta se pare ca singurul orgoliu care il ranesc este al tau. Parca nu te interesa de masina mea, ce tot vii cu argumente false crezand ca toata lumea e proasta si tu esti destept.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.