Jump to content

Un nou proiect Bmw E60 525ia


Razvan Gavan

Recommended Posts

Nu gasesti o solutie la retrofit complet pentru schimbatoru de facelift? Ca sa nu mai arate cum arata acum pe acolo? (desi stiu ca e provizoriu)

 

Daca nu, poti sa faci cum are Myx, este destul de interesant.

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

praguri luminate?

 

M-am gandit inainte sa comand ornamentele de M. Sincer, sunt un pic cam bling pentru gustul meu.

 

Sau chiar Dynamic drive + Active steering.

Rear view mirror with compass.

Un Combox daca tot ai CIC si faci si streaming BT.

Etc...

 

Optiuni se gasesc, daca insisti sa cheltui banii. ;)

 

Sunt fan al condusului clasic...e o optiune care nu prea ma incanta. Nici nu stiu ce e nevoie sa schimb in afara de caseta.

 

Nu gasesti o solutie la retrofit complet pentru schimbatoru de facelift? Ca sa nu mai arate cum arata acum pe acolo? (desi stiu ca e provizoriu)

 

Daca nu, poti sa faci cum are Myx, este destul de interesant.

 

Schimbatorul de facelift e electronic, cel non facelift este mecanic. Din pacate nu prea exista solutie

 

 

nu prea mai ai ce pune pe ea. o sa fie plictisitor, eu zic sa o scoti la vanzare :)

ONTopic: Un portbagaj pe plafon iimai lipseste.

 

Am portbagaj, dar il folosesc doar pentru schiuri, nu stau tot timpul cu el montat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Cred ca nu ai citit bine. El a luat maciulia de F10 si a pus-o pe tija de la cutia nfl. Nu a facut joystick functional. E cam acelasi lucru ca la mine, doar ca eu nu am o nuca originala.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

:))) cred ca nu misca in curbe , din ce vad vine la pachet cu Active steering :D Cel putin pompa servo .

 

Nu vine la pachet cu active steering,eu am dynamic drive si servotronic. Pompele sunt diferite la dynamic drive pe servotronic sau dynamic drive pe active steering. Pompa pt dynamic drive si active steering are o conducta in plus,stiu ca am schimbat-o pe a mea si le-am vazut amandoua noi cum arata.

Link to comment
Share on other sites

Nu vine la pachet cu active steering,eu am dynamic drive si servotronic. Pompele sunt diferite la dynamic drive pe servotronic sau dynamic drive pe active steering. Pompa pt dynamic drive si active steering are o conducta in plus,stiu ca am schimbat-o pe a mea si le-am vazut amandoua noi cum arata.

cu atat mai bine , deci se poate , cred ca Razvan deja studiaza problema :download:

Link to comment
Share on other sites

Momentan am mai montat pachetul M, am dat jos luneta si parbrizul si am inlocuit toate chederele si plasticele, am montat oglinzile rabtabile electric.

 

Maine o sa discut cu vopsitorul daca se apuca acum de vopsit sau o lasam pe luna viitoare.

 

Ma supara o problema electrica care imi descarca bateria.

 

In rest, toate bune si frumoase. Am inlocuit si aripile fata pentru ca prinderile erau naspa si nu mai veneau la linie cu bara fata.

 

Probleme:

 

- am suportii de la proiectoarle de M rupti... Oare pot cumpara proiectoare aftermarket si sa se potriveasca pe bara de m originala?

 

-in spate la bara sub baterie am o usita de vizitare care nu se potriveste. Culmea e ca nici cea de pe masina mea nici cea de pe masina originala nu merge...

 

-imi lipsesc la bara fata doua grile, va trebui sa le comand noi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.