Jump to content

Un nou proiect Bmw E60 525ia


Razvan Gavan

Recommended Posts

fa niste poze before/after cu arcurile. sunt curios daca tot asa ramane "cocotat" spatele. cu cat mai clare/luminoase pozele, cu atat mai bine. mersi. la masina cealalta montasem si eu eibach pro si am fost putin dezamagit de dropul de pe spate, insa extrem de multumit de orice alt aspect, inclusiv de faptul ca erau mai comode la viteze mici decat mtech ce aveam de fabrica
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sigur, voi face poze. Cred ca o sa le montez saptamana viitoare, avand in vedere ca mai astept niste piese sa vina. La mine va fi o diferenta mai mare, intrucat nu am Mtech si nu prea sunt multumit de suspensia actuala. De asemenea, sper ca amortizoarele Kayaba sa fie ceea ce trebuie, sincer sunt satul de Sachs.
Link to comment
Share on other sites

Azi am schimbat narile cu unele negre mat (aftermarket), mi-am cumparat plastidip sa reconditionez plasticele care au zgarieturi si am mai schimbat amortizoarele de la capota ca de cand a venit frigul nu mai tin. Le-am schimbat cu unele noi, acum nu imi mai cade capota in cap.

 

Intre timp, strang piese sa fac toate retrofiturile.

 

 

-interior complet Bmw M5 cu scaune active, incalzite, electrice, fete de usi, torpedou, consola centrala - REZOLVAT/s]

-plafon, stalpi, manere, lampi M5 - REZOLVAT

-navigatie CIC - varianta cu hdd de 80gb, idrive-ul nou, clima noua, etc - REZOLVAT

-perdeluta spate luneta - REZOLVAT

-buton sport OEM - REZOLVAT

-schimbator tip joystick (doar maciulia) - REZOLVAT

-shadow line exterior - nu am gasit nicaeri intreg - REZOLVAT

-nari negru mat aftermarket - REZOLVAT

-faruri facelift + LM2, welcome lights - REZOLVAT

-presuri OEM cauciuc - REZOLVAT

-eliminare folie de pe geamuri - REZOLVAT

-montare perdelute la usile din spate - REZOLVAT

-achizitie stergatoare OEM - REZOLVAT

-retrofit pilot automat - REZOLVAT

-inlocuire lampi numar led - REZOLVAT

 

 

-combox + Bmw Apps, Connected drive - in lucru

-stopuri hella celis pe fibra - in lucru

-oglinzi rabatabile electric - in lucru

-volan M5 cu padele - in lucru

-pedale aluminiu+footrest - in lucru

-ornamente praguri M - in lucru

-inlocuire SMD ceasuri alb+rosu - in lucru

-hidrotransfer la trimuri - vreau sa le fac piano black (momentan sunt gri titan) - in lucru

-pachet lumini picioare - in lucru

-parktronic fata+spate - in lucru

-asistent faza lunga - in lucru

-sistem audio logic 7 - in lucru

-inlocuire completa suspensie - amortizoare KYB+flanse, arcuri Eibach Pro, brate inferioare+superioare Lemforder, bilete directie Lemforder, bielete antiruliu Lemforder, busci bara stabilizatoare Lemforder, tampoane motor OEM, tampoane cutie OEM, discuri Power Ate, placute Ate, revizie etrieri cu kit reparatie Ate, role ghidaj Ina, role intinzatoare INA, curele Contitech, pompa apa + termostat Hepu, inlocuire antigel, lichid frana, lichid servo, revizie compresor si freon, ulei motor, filtre, bujii, garnitura baie ulei - in lucru

-servotronic + coloana de directie reglabila electric - in lucru

 

-jante style 128 19" - la vara

-pachet complet M exterior OEM - bara fata si spate, praguri, cu toate accesoriile originale - la vara

-vopsea completa culoare albastra M4 - la vara

-evacuare inox din fata pana in spate - la vara

Edited by Razvan Gavan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.