Jump to content

M550XD


Acero99

Recommended Posts

Hmm...acolo zice: sa se evite aplicarea pe piele alba sau deschisa la culoarea...exact ce caut eu la urmatoarea masina....damn...

 

P.S. Orice ar fi tot dau...nu mai umblu cu prosoape dupa mine...

 

sau asa

 

http://www.pro-detailing.ro/solutie-curatare-piele-gyeon-q2m-leather-cleaner-500ml-p-3959.html

 

+

 

http://www.pro-detailing.ro/protectie-ceramica-piele-gyeon-q2-leather-shield-50ml-p-3977.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Masina este iar la vanzare , se vinde pentru ca efectiv sta degeaba in parcarea subterana ... 5 din 7 zile / saptamana nu se misca de acolo si atunci cand ies cu ea fac drumuri pentru care nu am nevoie de un M550D ( Auchan , Cora , Mall , Cinema etc )

 

http://s22.postimg.org/y5ohp58vl/DSC_0381_Medium.jpg

 

DSC_0033_Medium.jpg

 

DSC_0128_Medium.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=gMcj8uwf_RE

 

Pretul este de 28.000 de euro ( absolut fix si doar cu jantele de vara )

 

( daca stiti pe cineva interesat nu ezitati sa ma contactati )

Edited by Acero99
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Masina s-a vandut acum , se poate inchide threadul , mersi !

Nu pot sa te felicit pentru pierderea la vanzare, dar as putea sa te felicit pentru "achizitie"(asta in cazul in care nu a venit vanzarea masinii prea tarziu)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa te felicit pentru pierderea la vanzare, dar as putea sa te felicit pentru "achizitie"(asta in cazul in care nu a venit vanzarea masinii prea tarziu)

 

Mersi ... mai aveam pana pe 1 septembrie ... deci m-am incadrat la limita ca sa zic asa :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

A zis mai sus omul...nu are rost sa tina masina scumpa cu motor mare doar pentru cinema-mall in weekend presupunand ca nu se duce la servici cu ea si masina sta pe loc in timpul saptamanii, iar un E60 benzina e ce trebuie pentru asa ceva, sigur o sa ia unul foarte bun, daca nu il ia bun, o sa-l faca bun!
  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

A zis mai sus omul...nu are rost sa tina masina scumpa cu motor mare doar pentru cinema-mall in weekend presupunand ca nu se duce la servici cu ea si masina sta pe loc in timpul saptamanii, iar un E60 benzina e ce trebuie pentru asa ceva, sigur o sa ia unul foarte bun, daca nu il ia bun, o sa-l faca bun!

Serios.. acum de la 3.0 tri-turbo o sa ia 2.0 benzina ? :)) Hai sa fim seriosi

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Si eu sunt curios de ce ai ales e60 ca urmatoarea achizitie, intreb pentru ca nici nu ma gandeam la e60 pana sa o am cateva zile, si chiar m-a impresionat ca masina fata de coupe e92, atat la cum se conduce cat si impresia de masina dintr-o bucata.

 

Ce te atrage la masina asta?

Edited by AFk^
  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Pentru ca masina s-a vandut in familie si pentru ca eu o intretin estetic am decis sa mai fac un mic update aici cu istoricul de service din ultimul an.

 

Masina a ajuns acum la aprox 186.000 km.

 

Octombrie 2017 :

 

- turbina mica OE noua ( la piesa veche a cedat controlul electronic )

- revizie completa ( ulei + toate filtrele )

- curatare EGR + admisie

- 2 x 275/30/20 Michelin PilotSS

 

August 2018 :

 

- revizie completa ( ulei + toate filtrele )

- EGR OE nou ( preventiv )

- antigel HEPU

 

Si ultima problema aparuta de 2 saptamani ( dupa un concediu prin Europa de 5000km ) socuri la schimbarea treptelor de viteza ... socuri care s-au inrautatit treptat , eu am mers cu masina aseara si ceva foarte dubios se intampla cand cutia schimba treptele ... initial este un soc mare gen impins din spate urmat de 2-3 soculete mici .

 

Am fost cu masina la BlackPoint din sectorul 6 dar din pacate oamenii nu cred ca aveau chef de munca , dupa o tura cu masina prin parcarea lor interioara mecanicul era ceva de genul ... " hai domne ca nu face asa de rau , eu zic sa schimbam uleiul asa preventiv sa vedem ce se intampla ... " dupa care FARA SA DESFACA CUTIA zice ca e stricat grupul de valve si ca recomanda schimbarea lui ( 1500 euro ) ... zic ok asa facem DAR ESTI SIGUR CA E DE LA EL .... aaa nu 100% dar intretimp poti sa mergi cu masina asa ca nu face rau deloc . ( asa ca am decis sa cautam alt service care poate chiar desface cutia si ofera un diagnostic real )

 

Poate sa imi recomande cineva un service capabil sa repare corect si bine aceasta cutie ? ( ZF 8HP70 ) ... cu ZF FAUR situatia e complicata nu raspund la telefoane / mailuri ... cand raspund iti zic ca nu au piese pe stoc si mai dureaza foarte mult pana le ajung ... eu vreau sa repar masina cat mai repede posibil.

 

1_Medium.jpg

 

1-1_Medium.jpg

 

2_Medium.jpg

 

2-1_Medium.jpg

 

DSC_0001_Medium.jpg

 

DSC_0002_Medium.jpg

 

DSC_0003_Medium.jpg

 

DSC_0004_Medium.jpg

 

DSC_0006_Medium.jpg

 

DSC_0008_Medium.jpg

Edited by Acero99
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.