Jump to content

My E36 sau..."prima dragoste nu se uita"


DĂŁnuĂž

Recommended Posts

Intr-e timp a trebuit sa fac un drum pana in Ro,si cum cealalta masina trebuia sa-i ramana sotiei,am plecat cu Bmw-ul...bucuria meayahoo.gif

Cu putina parere de rau ca s-au mai adaugat cateva mii de km,dar multumit pe de alta parte ca sa mai dezmortit putin si masina si...eu... Bineinteles,nu am avut nici o problema si masina sa comportat exemplar,iar ca recompensa,in patrie a primit o polishare profesionala.

La intoarcere am avut 90% din drum ploaie,dar fara probleme,schimbasem cauciucurile de cateva saptamani.

Poze cu masina in actiune facute de un prieten care nu prea le are cu fotografiatul...si una interesanta cu kilometrajul...

post-72035-0-95202700-1462056164_thumb.jpg

post-72035-0-16706500-1462056174_thumb.jpg

post-72035-0-80208200-1462057180_thumb.jpg

Edited by DĂŁnuĂž
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Salutare Bmw-istilor!

In ultima perioada masinuta a stat cuminte la umbra in garaj,nu sa mai facut la ea decat curatenie si cate o iesire scurta.

Am montat semnalizarile albe,pe fata am gasit OE dar pe aripi si pe spate am fost nevoit sa montez Depo deoarece nu am gasit altceva.Total dezamagit de calitatea Depo mai ales pe spate,primele cumparate le-am trimis inapoi,credeam ca au un defect,nu se imbinau bine pe marginea laterala la extremitati,am comandat din alta parte dar au venit la fel...Sper sa gasesc OE in stare buna,daca cineva are sau stie unde le pot gasi...multumesc!

Foarte multumit de noul look,deocamdata ramane asa,cu speranta ca voi gasi ceva decent pentru spate.

Si fotografii cu "minunea tehnicii"

post-72035-0-23982600-1469988094_thumb.jpg

post-72035-0-65393600-1469988101_thumb.jpg

post-72035-0-31120500-1469988154_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Clean...pe gustul meu.Parerea mea este ca ar merge un retrofit pe ea si nu iti schimba aspectul in rau ci in foarte bine adica nu cred ca este o avere sa cauti pe fata o bara facelift si un set de praguri luxury; ma repet este doar parerea mea.Jantele sunt ce trebuie voi achizitiona si eu un set pt al meu E36 in rest totul e la locul lui...nari NFL pentru un aspect classic si faruri fara lupa la fel iti da senzatia de classic.Cu alte cuvinte masina e super frumoasa.Pe net gasesti destule poze cu retrofiturile care ti le.am spus asta ca si idee generala sa vezi cat de bine poate da.In rest....multi km fara incidente si bucura.te de el cat mai original.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

In ultimile luni sa mai facut cate ceva la masina,si anume cotiera mult visata si stopuri cu semnale albe OEM.

Intr-adevar se cere o bara de facelift si pragurile luxury,sunt pe lista doar ca va trebui sa mai asteptam pana in martie/aprilie cand va trebui sa revina in tara pt itp,aici sunt mai dificil de procurat...

Jantele sunt ok,imi plac foarte mult dar...cred ca ar arata mult mai bine cu niste BBS RS...doar ca sunt cam greu de gasit pe 16,am ratat o ocazie,nu am fost hotarat si acum imi pare rau. Mai cautam nu e graba.

post-72035-0-30987800-1480882756_thumb.jpg

post-72035-0-26587400-1480882764_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Va salut si va multumesc pentru aprecieri!

In sfarsit de ceva vreme avem si capitonaj la portbagaj si cu asta am mai taiat ceva de pe lista.

Dar de circa o luna masina este acasa in Ro,unde va ramane de acum inainte,cu drumurile astea lungi se uzeaza,se aduna km si asta nu prea imi convine...blush.gif

A trecut cu brio itp-ul si acum se odihneste in garaj sub prelata pana in luna septembrie cand o sa iesim din nou la plimbare,dar pe plan local.

post-72035-0-85738400-1494711485_thumb.jpg

post-72035-0-11933400-1494711538_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Buna ,

Detin un E36 compact din 1995. Este prima mea masina si desi este in stare foarte buna rugina a inceput sa apara . Doresc sa o reconditionez vopsit + tinichigerie , insa in Oradea nu am gasit cine sa se ocupe cu partea de rugina ...... Daca stie cineva ceva , va rog sa ma anuntati .

 

Mai exista o problema pe partea de ABS , nu functioneaza , becul este aprin si in bord , insa la tester nu reiese vre o problema . Am cumparat second hand piesele pompa abs si modul , insa nimeni nu schimba decat piese noi :( .

Am fost si la reprezentanta , chiar daca ar costa mai mult , insa nu se "leaga" de masini asa "vechi" .

 

Daca detineti sfaturi , le astept cu nerabdare .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.