Jump to content

O albastra sexy


RazvanOltu

Recommended Posts

Multumesc de urari! :thumbsup:

Cand se face frumos o sa-i fac un photoshoot.

Pana atunci incerc sa ajung pe la vreo intalnire ;)

 

Am gasit si lista de dotari... in engleza mi-a scos-o.

(sper sa n-am niciodata nevoie de "emergency call")

2NH M SPORTBRAKE

2PA LOCKING WHEEL BOLTS

2TB SPORT AUTOMATIC TRANSMISSION

2VB TYRE PRESSURE INDICATOR

2VF ADAPTIV M SUSPENSION

2VL VARIABLE SPORTS STEERING

21C 19"M LT/A.W.DO.SP.442 M BICOLOR ORB

230 EU SPECIFIC ADDITIONAL EQUIPMENT

258 RUNFLAT TYRES

3AG BACKUP CAMERA

337 M SPORT PACKAGE

4AE ARMREST FRONT RETRACTABLE

4WF INT. T. FIN. ALUMINIUM HEXAGON W. H

420 SUN PROTECTION GLAZING

423 FLOOR MATS, VELOUR

428 WARNING TRIANGLE

430 INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

441 SMOKERS PACKAGE

459 SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY

481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

488 LUMBAR SUPPORT DRIVER/FRONT PASSENGER

493 STORAGE COMPARTMENT PACKAGE

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

497 CENTRE ARMREST IN REAR

5AC AUTOM. HIGH-BEAM HEADLIGHTS CONTROL

5AL ACTIVE PROTECTION

5A1 LED-FOG LIGHTS

5DA PASSENGER AIRBAG DEACTIVATE

5DC FOLDING REAR-SEAT HEADRESTS

502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

521 RAIN SENSOR

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

544 CRUISE CONTROL WITH BRAKING FUNCTION

552 ADAPTIVE LED HEADLIGHT

563 LIGHTS PACKAGE

575 ADDITIONAL 12V POWER SOCKET

6AC INTELLIGENT EMERGENCY CALL

6AE TELESERVICES

6AK CONNECTEDDRIVE SERVICES

6NS ENHANCED TELEPHONY WITH EXTENDED SM

6WA INSTRUMENT CLUSTER W. EXTENDED CONT

609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL

610 HEAD UP DISPLAY

676 HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM

698 AREA-CODE 2

7LF MODEL M SPORT

7NH SERVICE INCLUSIVE 5/100

710 M LEATHER STEERING WHEEL

715 M AERODYNAMICS PACKAGE

760 INDIVIDUAL HIGH-GLOSS SATIN CHROME

775 INDIVIDUAL ROOF-LINING ANTHRACITE

8KA OELSERVICE INT. 30.000 KM/24 MONTHS

8TH SPEED LIMIT INFO

879 GERMAN / ON-BOARD DOCUMENTATION

9AA EXTERNAL SKIN PROTECTION

902 SPECIAL CHECK PRESS VEHICLES

post-5877-0-64997000-1458736966_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stiam ca cele cu JOY la numar in general sunt pentru presa si drivetest, daca tu stii ce prop. a avut atunci e ok, foarte faina masina, pune si un pret sa ne facem o idee cati bani ne-ar trebui sa ne facem si noi un cadou ca asta, si mai important cati ani mai avem de asteptat .
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Salut. Nu ma asteptam sa fie asa activitate aici :thumbsup:

 

Articolul din Autobild este foarte corect. Sistemul adaptiv de suspensii este incredibil de eficient.

Am facut un drum pana la Bran si inapoi via Targoviste, drum in mare parte denivelat bine de tot.

Am testat fara sa-mi doresc prea mult sistemul mergand mare parte in cea mai confortabila setare (Eco) si sincer nu as fi zis sa masina e incaltata cu jante de 18". Ruliul lateral nu este atat de pronuntat in aceasta setare si totusi amortizeaza foarte eficient denivelarile.

In Sport simti imediat diferenta, totul raspunzand foarte prompt la comenzi si la conditiile de drum... de la miscarea volanului, raspunsul la pedala si al motorului, pana la absorbtia inca foarte buna a denivelarilor si totusi pastrand un contact rigid cu asfaltul.

Franele M sunt dementiale, n-am reusit (si nici nu vreau) sa le folosesc la capacitatea maxima, dar iti dau o incredere suplimentara mare.

 

N-am sa spun cat am dat ca nu e ok, spun doar ca a fost o reducere masiva care m-a convins (mai mult decat cei 23% cat ar fi o reducere pt una noua.. vezi oferte speciale de pe la dealeri).

Albastra asta suparata a fost aprox 62k pret de lista + jantele 18" cu anvelope de iarna performance.

 

p.s. joy mai e si pentru directori ;) n-am de unde sa stiu cum a intretinut-o cel de dinaintea mea (ca la orice masina rulata), totusi este in top condition conform verificarilor pe care l-am facut. Pentru mine au fost suficienti toti factorii, n-as da o caruta de bani pe ceva care scartaie.

p.s.2 este primul meu BMW, pentru moment mi-a depasit orice asteptare :thumbsup:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stiam ca cele cu JOY la numar in general sunt pentru presa si drivetest, daca tu stii ce prop. a avut atunci e ok, foarte faina masina, pune si un pret sa ne facem o idee cati bani ne-ar trebui sa ne facem si noi un cadou ca asta, si mai important cati ani mai avem de asteptat .

Asta e ca aia cu LEX sau DOC sau whatever, dar cei corect este coret si eu folosesc JOYul tot pentru test drive de zi cu zi.

 

Frumoasa masinuta, bine optionata, sa aveti parte de momente frumoase.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc inca o data!

Da, grila fata dubla neagra am cumparat-o eu separat si am montat-o la Cobalcescu. Mi-a placut mai mult cum arata asa decat cu cea standard cromata pe margini, plus ca pe masina a venit cu black line (sau cum ii zice) deci se potriveste.

Link to comment
Share on other sites

Super mașina sa te bucuri de ea si sa aveți parte de cât mai multĂŁ emoție si fericire ĂŽmpreuna :thumbsup:

Am observat-o si eu la vânzare sĂŁptĂŁmânile trecute chiar ma gândeam ca cine o va lua va face o alegere de excepție.

Mai mult sau mai puțin suntem "frați" a mea e aceeași culoare numai ca e touring, iar numĂŁrul de ĂŽnmatriculare e foarte foarte apropiat de alt tĂŁu :)

BTW la mulți ani ca ai putea ĂŽncepe sa sĂŁrbĂŁtorești atâta timp cât cadoul ți l-ai achiziționat :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

N-am sa spun cat am dat ca nu e ok, spun doar ca a fost o reducere masiva care m-a convins (mai mult decat cei 23% cat ar fi o reducere pt una noua.. vezi oferte speciale de pe la dealeri).

Albastra asta suparata a fost aprox 62k pret de lista + jantele 18" cu anvelope de iarna performance.

deci un 45 000 euro, masina intr-adevar arata foarte bine fiind aproape noua, foarte bine ca e xdrive asa e completa, la cat e de frumoasa sper ca are casco.

 

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.