Jump to content

BMW E60 535d, 272CP, HUD, Nightvision,TV, M-Pachet,Keyless, incalzire din telecomanda, 12 airbaguri, etc.


HSG

Recommended Posts

Pretul este de 10250 EUR si nu include TVA. Masina a fost cumparata in 2009 din Germania, direct de la dealer BMW, bmw premium selection, 45000 km rulati in tara. Service facut doar la reprezentanta BMW. Taxa platita si nerecuperata. Arata foarte bine, merge bine, adevarata reclama placerea de a conduce.

 

Nu fac schimburi, va rog nu mai trimiteti mesaje in acest sens.

 

Descriere:

Vehicle data

vin wbanc91020cu77198

model 535d

e series e60

prod.date 2006-05-08

cutie viteza automata si manuala

piele dakota/schwarz

cc 2993

door 4

pachet M series

webastro - incalzire de la distanta prin telecomanda

keyless - incuiere/descuiere masina doar prin atingere maner usa

buton sos

butoane pentru programare deschidere garaj

bluetooth - vede cam orice telefon, afiseaza si agenda

start and stop - reduce si pastreaza distanta fata de masina din fata

senzor ploaie, lumina - schimbare faza scurta/lunga automat

monitorizare presiune pneuri

sistem audio profesional, se aude excelent

scaune,volan cu memorii functie de cheie pe care o are asupra lui cel de o descuie

oglinzi cu absorbtie de lumina, poate sta cu faza lunga in spate, nu se simte nimic

cauciucuri runflat - se poate merge cu masina chiar daca ai pana

navigatie profesionala, ecran mare, dvd/cd citeste mp3 si magazie cu 6 cd-uri audio

comenzi vocale in engleza, foarte utile

12 air bag-uri

consum mediu (diesel):

- cu pilot automat afara 6.1 - 6.3%

- cu pilot automat Romania 6.8 - 7.3%

- fara pilot automat Romania 8.1%

 

Series options

automatic air conditioning

speedometer with kilometer reading

language version english

 

Order options

automatic transmission

active steering

side airbag for rear passengers

integrated universal remote control

model designation, deletion

comfort access system

m sports package

climate comfort laminated glass

sunblind for rear window

floor mats, velour

warning triangle

int/ext rr vw mirror w aut anti-dazzle

interior rr vw mirror w aut anti-dazzle

wood trim

smokers package

cupholder

seat adjustm., electr. w. memory

through-load system

sport seats f driver/front passenger

lumbar support driver/front passenger

seat heating f driver/front passenger

seat heating for rear seats

autom. high-beam headlights control

headlight washer system

park distance control (pdc)

xenon light

adaptive headlights

auxiliary heating

active cruise control

lights package

bmw teleservices

keyless system

tv function

navigation system professional

head up display

bmw night vision

bmw assist

bmw online

voice input system

prep.mob. ph. business bluet.interf.

cd changer bmw for 6 cds

hifi system professional

area-code 2

innovationspaket

innovationspaket plus

m sport suspension

m leather steering wheel

m aerodynamics package

individual high-gloss satin chrome

individual roof-lining anthracite

country spec. release of navigation

cop control

post-75399-0-57162600-1459175406_thumb.jpg

post-75399-0-11388600-1459175411_thumb.jpg

post-75399-0-65883200-1459175415_thumb.jpg

post-75399-0-76593400-1459175419_thumb.jpg

post-75399-0-09496700-1459175425_thumb.jpg

Edited by HSG
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Am ĂŽncercat sĂŁ ĂŽti scriu pe privat dar nu pleacĂŁ mesajul si nu am vĂŁzut nici numĂŁr de telefon prin anunt. As vrea sĂŁ vorbesc cu tine dacĂŁ vrei si poti sĂŁ lasi un numĂŁr de telefon. Edited by oda111
Link to comment
Share on other sites

Am ĂŽncercat sĂŁ ĂŽti scriu pe privat dar nu pleacĂŁ mesajul si nu am vĂŁzut nici numĂŁr de telefon prin anunt. As vrea sĂŁ vorbesc cu tine dacĂŁ vrei si poti sĂŁ lasi un numĂŁr de telefon.

 

Corect, 0744 700090

Link to comment
Share on other sites

Masina este chiar misto, si are super dotari. Anuntul in schimb m-a distrat, mai ales faza cu oglinda care absorbe lumina (sper sa nu te superi).

Mi-as fi dorit sa gasesc o masina cu dotarile astea, cred ca ramaneam la E60. Bafta la vanzare!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina este chiar misto, si are super dotari. Anuntul in schimb m-a distrat, mai ales faza cu oglinda care absorbe lumina (sper sa nu te superi).

Mi-as fi dorit sa gasesc o masina cu dotarile astea, cred ca ramaneam la E60. Bafta la vanzare!

 

Nu ma supar fireste, dar nu vad ce te-a distrat. Poate ma lamuresti :)

 

Poate voia omul sa stie in astia 45k km ce mentenanta i-ai facut ,daca ai trantit-o pe undeva,daca firma are datorii,daca esti din Roman sau din Herculane,chestii de genu'.

 

Si toate astea de mai sus plus altele nespuse, ar fi trebuit sa le intuiesc si sa le postez ad portas?

 

Ma gandesc ca atunci cand vrei detalii specifice pui si intrebari specifice, fireste functie de interes.

 

N-am trantit-o, nu-s din Herculane, si pe bune ca n-am inteles relevanta intrebarii cu datoriile firmei :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Probabil vrea sa stie daca firma este in insolventa sau administratorul este urmarit etc.

 

In acest caz normal nu ai cum sa vinzi nimic din patrimoniul firmei fara aprobare/stampila de la lichidator.

 

Din moment ce a zis ca se vinde cu factura ma gandesc ca lucrurile sunt clare.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma supar fireste, dar nu vad ce te-a distrat. Poate ma lamuresti :)

 

 

Asta m-a amuzat:

 

"oglinzi cu absorbtie de lumina, poate sta cu faza lunga in spate, nu se simte nimic" Cum adica "cu absorbtie lumina"? :rolleyes:

 

 

Sa stii ca esti pe un forum BMW, cei de aici stiu clar ce cumpara; daca ai scris ca masina a fost adusa la un nr de km, poti fi sigur ca cine e interesat deja are informatii cu privire la an/nr de km. Cea mai buna atitudine ca sa vinzi o masina este cea in care esti corect si deschis. O masina ca asta, cu dotarile pe care le are (daca sunt toate functionale mai ales!), daca este asa cum spui tu se va vinde foarte repede.

 

Spor!

Edited by mcliviu
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Asta m-a amuzat:

 

"oglinzi cu absorbtie de lumina, poate sta cu faza lunga in spate, nu se simte nimic" Cum adica "cu absorbtie lumina"? :rolleyes:

 

 

Sa stii ca esti pe un forum BMW, cei de aici stiu clar ce cumpara; daca ai scris ca masina a fost adusa la un nr de km, poti fi sigur ca cine e interesat deja are informatii cu privire la an/nr de km. Cea mai buna atitudine ca sa vinzi o masina este cea in care esti corect si deschis. O masina ca asta, cu dotarile pe care le are (daca sunt toate functionale mai ales!), daca este asa cum spui tu se va vinde foarte repede.

 

Spor!

 

 

Am ales cuvintele "Absorbtie lumina" si nu auto/self dimming pentru a descrie mai clar functionalitatea si pentru ca practic asta se intampla.

 

Explicam si tehnic daca se cere, adica:

 

How does it work

 

In order for the dimming mirror to be effective, something must tell it when its time to act. Dimming mirrors used in the automotive industry are fitted with sensors to detect the intensity of the light. Usually, there are two sensors, one pointed to the front and the other to the rear. The interior mirror's sensors and electronics control the dimming of both interior and exterior mirrors.

 

The sensors, when active, are constantly looking for low ambient light. Poor lighting tells the sensors you are driving at night and they begin looking for a glare source which may impair your vision.

 

When they detect a change in light intensity, they trigger an electrical charge to be applied to the glass through a low-voltage power supply. The electricity travels through an electrochromic gel in between the two electrically conductive coated pieces of glass which make up the mirror.

 

As a result, the mirror darkens proportionally to the light detected by the sensors. When the glare is no longer detected, they revert to their idle status.

 

--

 

De asta costa 4600 lei 2 bucati.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina se va vinde pe olx/autovit, nu pe forum, sa fim seriosi! Cine sta sa intrebe informatii pe forum intreaba din curiozitate, cine e cu adevarat interesat sa o cumpere da un telefon. La ce dotari are masina cred ca e o chestiune de zile pana se vinde, pretul este absolut decent.
  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Am ales cuvintele "Absorbtie lumina" si nu auto/self dimming pentru a descrie mai clar functionalitatea si pentru ca practic asta se intampla.

 

Explicam si tehnic daca se cere, adica:

 

How does it work

 

In order for the dimming mirror to be effective, something must tell it when its time to act. Dimming mirrors used in the automotive industry are fitted with sensors to detect the intensity of the light. Usually, there are two sensors, one pointed to the front and the other to the rear. The interior mirror's sensors and electronics control the dimming of both interior and exterior mirrors.

 

The sensors, when active, are constantly looking for low ambient light. Poor lighting tells the sensors you are driving at night and they begin looking for a glare source which may impair your vision.

 

When they detect a change in light intensity, they trigger an electrical charge to be applied to the glass through a low-voltage power supply. The electricity travels through an electrochromic gel in between the two electrically conductive coated pieces of glass which make up the mirror.

 

As a result, the mirror darkens proportionally to the light detected by the sensors. When the glare is no longer detected, they revert to their idle status.

 

--

 

De asta costa 4600 lei 2 bucati.

 

Toti stim ce inseamna optiunea auto dimming, si te asigur ca oglinzile nu "absorb" lumina. :-). Asta e ca traducerea meniurilor telefoanelor, deci las-o asa. :-)))

  • Like 4
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Masina se va vinde pe olx/autovit, nu pe forum, sa fim seriosi! Cine sta sa intrebe informatii pe forum intreaba din curiozitate, cine e cu adevarat interesat sa o cumpere da un telefon. La ce dotari are masina cred ca e o chestiune de zile pana se vinde, pretul este absolut decent.

 

Multumesc!

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.