Jump to content

Sfat Achiziție F10


Sub7apte

Recommended Posts

Da, mulțumesc frumos! :drinks: Târziu am observat. De aici îmi voi achiziționa mașina, acum numai să vină una exact așa cum îmi doresc. Apropo, cei care aveți interior crem, cam la câte săptămâni trebuie îngrijit? Știu ca e foarte pretențios și cică rămân pete de culoare de la blugi, dar la mine nu cred că o să fie o problemă asta, pentru că oricum nu prea port blugi decât foarte rar. Ah, încă ceva, scaunele ventilate se merită? Vara fac diferența sau sunt mai mult o fiță? Abia acum am văzut ca mi-au fost sugerate farurile LED. Momentan nu sunt o prioritate pentru mine, eventual o să le pun mai târziu dacă nu mă împac cu astea. Oricum nu o să circul foarte mult pe timp de noapte. Edited by Sub7apte
Link to comment
Share on other sites

Motorizare: ia-ti un motor de 3l de minim 245 de cai si optiuni de nelipsit ar fi: Sistem audio Bang & Olufsen, HK sau Pro Logic 7, scaune comfort ventilate, head-up display, keyless entry/go si suspensie adaptiva, volan sport cu padele....Eventual trapa si plafon negru, anthracit. Pe F10 nu as renunta sub nici o forma la farurile cu LED adaptiv, o optiune ft scumpa si nu stiu daca gasesti pana in 30K euro. Spor la cautat si sa ne anunti ce "caruta" ti-ai cumparat :D

 

Parerea mea ca optiunile astea nu prea sunt un must have la F10. Oricum B&O impreuna cu faruri led , trapa si plafon negru suna deja a raritate, sau varianta M.

Link to comment
Share on other sites

Daca impozitul 23 de mil si consumul mai ridicat nu reprezinta un impediment mergi pe varianta 530. Insa te vei bucura cu adevarat de masina doar circuland extraurban, in oras nu se va deosebi cu nimic de un 520. Au apus vremurile cand puteai merge tare si in localitate.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca impozitul 23 de mil si consumul mai ridicat nu reprezinta un impediment mergi pe varianta 530. Insa te vei bucura cu adevarat de masina doar circuland extraurban, in oras nu se va deosebi cu nimic de un 520. Au apus vremurile cand puteai merge tare si in localitate.

Mda, 520 ar fi ok, dacĂŁ n-ar fi N47. Și nici B47 nu știm ĂŽncĂŁ cum se comportĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.